Шийка матки

Шийка матки

Злоякісні пухлини шийки матки становлять 15% у структурі гінекологічних захворювань, утримують друге місце серед всієї онкологічної патології жіночої статевої сфери.

Захворювання частіше виявляється у віці 40-50 років. Протягом останніх років відзначається зростання захворюваності серед більш молодих жінок, що вказує на недостатність профілактичних заходів. В м. Ужгород клініка Біляка пропонує індивідуальне та найбільш сучасне лікування такої небезпечної патології.

Причини

На сьогодні головною причиною виникнення раку шийки матки є вірус папіломи людини (ВПЛ), який передається статевим шляхом і активується, коли імунна система ослаблена. Велике значення в профілактиці інфікування, а, отже, і розвитку раку шийки матки, має вакцинація проти ВПЛ.

Вірус папіломи людини (ВПЛ)

Вірус папіломи людини (ВПЛ)

Загалом у групі ризику перебувають жінки, котрі:

  • мають захворювання, які передаються переважно статевим шляхом;
  • рано та/або часто родили;
  • пройшли через переривання вагітності.

Клінічні прояви

Основна проблема в тому, що в більшості випадків рак шийки матки довгий час прогресує безсимптомно. Єдиний метод своєчасного виявлення – це щорічне профілактичне обстеження у гінеколога.


Стадії раку шийки матки

Стадії раку шийки матки

Ранні симптоми – водянисті виділення і кровотечі, не пов’язані з місячними, кров після статевого акту, зміна тривалості та поява болючості менструацій, кров’янисті виділення в період менопаузи.

Пізні симптоми пов’язані з прорастанням пухлини в прилеглі тканини, метастазуванням у регіонарні лімфовузли. Проявляються набряками нижніх кінцівок, сильними болями в попереку, промежині та області прямої кишки, розладами роботи шлунково-кишкового тракту, болючим і частим сечовипусканням.

Діагностика

Ідеальним варіантом є виявлення передракових станів. Це має здійснюватися при профілактичних оглядах, тому патологія відноситься до візуальних форм раку. Діагностика пухлин шийки матки нескладна. Зазвичай вона включає:

Взяття мазка з внутрішньої частини шийки матки

Взяття мазка з внутрішньої частини шийки матки

  • збір скарг;
  • кольпоскопію;
  • цитологічний мазок;
  • обстеження на ВІЛ/СНІД, ВПЛ;
  • інструментальні дослідження (біопсія, УЗД органів малого таза при показаннях).

На результати обстежень значний вплив має професіоналізм медиків. Потрібне дотримання ряду важливих вимог при проведенні інструментальних обстежень, висока кваліфікація лікаря, який проводить гістологічне дослідження.

Фахівці нашої клініки з великою відповідальністю ставляться до здоров’я пацієнтів. У цьому їм допомагає власний багаторічний досвід. Нові прогресивні методики вивчаються під час регулярних стажувань у провідних клініках Європи та США.


Конусоподібна ампутація шийки матки

Конусоподібна ампутація шийки матки

Лікувальні заходи

Ранні стадії раку шийки матки успішно виліковуються хірургічним шляхом. В клініці Біляка проводяться органозбережні втручання із використанням лапароскопії. Крім лікувального ефекту, лапароскопія служить найважливішим діагностичним методом, оскільки дозволяє точно оцінити статус тазових лімфатичних вузлів.

Виконується лапароскопічна висока конусоподібна ампутація шийки матки або лапароскопічна гістеректомія. Вибір оперативного методу в кожному випадку розглядається індивідуально і залежить від стадії захворювання, супутньої патології, віку пацієнтки та ступеня тяжкості захворювання.

Така методика, як висока конусоподібна ампутація шийки матки, зберігає можливість завагітніти та виносити повноцінну дитину.


Органозберігаючі операції є пріоритетними в тактиці фахівців клініки Біляка

Органозбережні операції є пріоритетними в тактиці фахівців клініки Біляка

При ураженні регіонарних лімфовузлів, така операція супроводжується видаленням лімфоїдної тканини. Якщо є необхідність у променевій терапії, ця ж лапароскопічна процедура дозволяє вивести яєчники за межі малого таза, подалі від ділянки опромінення. Так для жінки зберігається матка, статеві залози та можливість дати нове життя після одужання.

Лапароскопічна гістеректомія (видалення матки) у різних обсягах – найчастіша операція в гінекології, але в клініці Біляка проводиться за суворими показаннями. Адже здоров’я жінки в поєднанні з органозбережними операціями є пріоритетним у тактиці лікування нашими фахівцями м. Ужгорода, на Закарпатті.

Хіміотерапія та променева терапія призначаються відповідно до клінічних стандартів та протоколів лікування.

Високий рівень кваліфікації персоналу та першокласне обладнання в клініці Біляка, надають можливість зберегти жіноче здоров’я і красу навіть при грізних онкологічних процесах.