Рак шийки матки – злоякісний процес, при якому клітини епітелію шийки матки перероджуються в аномальні. Процес перебуває на 3 місці за частотою серед онкологічних захворювань жіночих органів, його частка становить 12 % серед усіх ракових хвороб.

Якщо ви запідозрили симптоми раку шийки матки, вам допоможуть у клініці Біляка. У нас працюють досвідчені лікарі, які стажувалися в Європі та США. Ми застосовуємо сучасний підхід до лікування онкологічних хвороб.

Як розпізнати захворювання?

Патологія підступна тим, що довгий час не турбує жінку. Помітні ознаки раку шийки матки виникають уже на просунутих стадіях хвороби:

 • вагінальні кровотечі поза циклом – можуть проявлятися самі собою, а також після статевого акту або фізичних навантажень;
 • розлади менструацій – змінюється тривалість циклу, обсяг виділеної крові;
 • дискомфорт і болючі відчуття під час сексу;
 • біль в малому тазі;
 • розлади стільця й сечовипускання, різке схуднення, анемія, втомлюваність – симптоми пізніх стадій раку

Помітивши перші ознаки раку шийки матки, потрібно негайно звернутися до гінеколога для дообстеження, уточнення діагнозу та лікування. Адже хвороба прогресує швидко, й у разі її ігнорування здатна призвести до смерті.

Чому виникає рак шийки матки?

Левова частка, 98 % таких процесів, провокується вірусами папіломи людини. Доказів цьому багато, лікарі точно знають, що саме папіломи слід розглядати як перші симптоми раку шийки матки.

У групі ризику перебувають жінки, котрі:

 • рано почали статеве життя (до 16 років);
 • змінили багато статевих партнерів;
 • мають в організмі вірус папіломи людини (ВПЛ);
 • народжували більш як 5 разів;
 • перенесли численні ЗПСШ;
 • часто хворіли на запальні захворювання статевих органів;
 • багато курять і мають інші шкідливі звички.

Діагностика патології

Виявивши в себе перші ознаки, схожі на рак шийки матки, потрібно негайно звернутися до гінеколога. Лікар проведе обстеження з використанням таких методів:

 • Візуальний огляд за допомогою спеціальних дзеркал – показує помітні вогнища ураження на шийці матки.
 • Кольпоскопія – дає змогу досліджувати слизову оболонку і тканини за допомогою оптики з багаторазовим збільшенням і визначити ділянки для взяття біопсії.
 • Біопсія – дає можливість узяти зразки тканин на гістологічне дослідження, щоби визначити наявність раку, його тип і стадію.
 • УЗД, КТ та МРТ внутрішніх органів – дозволяє зрозуміти, наскільки поширилася пухлина, чи не торкнулася вона сусідніх органів.

За результатами діагностики складається план лікування раку шийки матки, підраховується його вартість.

Лікування раку шийки матки

Якщо при виявленні онкологічного процесу лікарем пропонується вакцина проти раку шийки матки, це – тривожний знак. Можливо, вас хочуть обдурити, адже щеплення не лікує від уже сформованої патології. Краще не довіряти обіцянкам про «чарівний укол», який вилікує онкологію: таке можуть обіцяти тільки шарлатани.  Тому що, нібито, вакцина від раку шийки матки, ціна якої є помітною, чинить лише профілактичний ефект щодо вірусів папіломи людини.

У клініці Біляка пропонується сучасний підхід до лікування цієї патології, схвалений українськими й закордонними вченими. Наші лікарі знають, що єдине слушне рішення при такому діагнозі – операція.  Перемогти хворобу можна лише, якщо видалити повністю всі ракові клітини шийки матки та уражені процесом тканини.

Обсяги втручання підбираються індивідуально для кожної пацієнтки. У деяких випадках, коли жінка звертається на ранніх стадіях, можливо здійснити висічення лише ураженої ділянки шийки. У такому разі вдається зберегти орган і репродуктивну функцію. Однак частіш за все, операція з приводу раку шийки матки потребує масштабних втручань. Більшості жінок із цим діагнозом видаляють орган повністю, часом, навіть, разом із піхвою, тазовими лімфовузлами, трубами та яєчниками.

На пізніх стадіях хвороби може знадобитися променева й хіміотерапія. У такому разі вартість лікування раку шийки матки істотно зростає, до того ж виявляється величезна кількість побічних реакцій на опромінення й хіміопрепарати. Тому краще звертатися по допомогу на ранніх фазах захворювання.

Прогноз виживання серед пацієнток, у яких виявили на 1 стадії рак шийки матки, лікування організували швидко й в повному обсязі – 80–90 %. На 2-й, ця цифра опускається до 60–75 %, а на 3-й – до 30–40 %. Серед тих, у кого 4 стадія, виживають не більш, ніж 15 %, при цьому необхідна виснажлива терапія. Ціна такого лікування не завжди підйомна для пацієнток та їхніх рідних.

Чим раніше ви звертаєтеся по допомогу, тим вище шанси перемогти хворобу. З малими жертвами для організму, без ризику рецидивів. У клініці Біляка успішно лікують онкологічні процеси, застосовуючи просунуті європейські методики. При цьому в нас можна отримати лікування раку шийки матки, ціна якого доступна.

Регулярне обстеження в гінеколога допомагає розпізнати ранні стадії патології. Запишіться на консультацію, щоби пройти огляд, й отримати рекомендації лікаря!

Поширені запитання

Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

Що входить у вартість операції?

У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
- хірургічне та медикаментозне забезпечення
- харчування та проживання
- цілодобове спостереження медичного персоналу
- перев'язки і все медсестринські маніпуляції

Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів