Папіломи – поширені доброякісні новоутворення на людській шкірі, видалення папілом досить часта причина звернення до дерматолога, гінеколога. На вигляд – це округлі сосковидні пухлини на ніжці, покриті епітелієм. Їх часто плутають із кондиломами, але відмінність у тому, що кондиломи мають червонуватий відтінок, а в папілом тілесний колір. Ці утворення можуть з’являтися в будь-якій частині тіла людини, у тому числі й на статевих органах.

Якщо у вас з’явилися подібні утворення, лікування папілом в клініці Біляка допоможе від них позбавитися. Наші лікарі видаляють їх безпечними методами, які не шкодять органам.

Звідки беруться папіломи?

Щоби призначити правильне лікування папіломи, потрібно для початку розібратися, звідки вона взялася. Практично завжди хвороба має вірусне походження й передається від людей, заражених ВПЛ (вірус папіломи людини). Збудник передається через:

 • незахищений статевий контакт;
 • родові шляхи – від матері до дитини під час пологів;
 • предмети гігієни й місця громадського користування – коли людина миється чужою мочалкою, купається в загальній лазні й т. і.

Сьогодні, коли стало відомо про небезпеку ВПЛ, багато хто стурбований тим, як видалити папіломи. Адже ці утворення не такі вже й нешкідливі, як може здаватися: деякі їх види спричиняють рак.

Симптоми й ускладнення

Патологію можна виявити неозброєним оком: навіть одинична папілома на статевих губах чи інших поверхнях геніталій, помітна візуально і промацується. Коли їх багато, вони стають джерелом дискомфорту під час сексуальних контактів.

У медичній класифікації вирізняють більш як 100 видів збудників папілом. І багато хто з них представляють різну частку ризику переродження доброякісного процесу в рак. Найбільшу небезпеку становлять 16 і 18 тип. Тому найвірніше рішення – видалити папіломи на статевих органах, щойно їх виявили.

  Діагностика та лікування

  Для обстеження пацієнтів із папіломами, лікар використовує:

  • візуальний огляд – якщо новоутворення локалізуються на відкритих ділянках шкіри;
  • кольпоскопію – коли папіломи розташовані на стінках піхви й шийці матки в жінок;
  • біопсію тканин із наступним гістологічним дослідженням – якщо є підозра на переродження у ракову пухлину;
  • ПЛР-аналіз – для розпізнавання ВПЛ в організмі і його концентрації (вірусне навантаження).

  За наявності папіломи, лікування потрібно хірургічне. Найдієвіший метод – видалення новоутворення. Його можна здійснити різними методами, які підбирають з урахуванням локалізації, розмірів, загального стану організму. Алгоритм не залежить від статі: папіломи у чоловіків лікуються за тим самим принципом, як і в жінок. Додатково призначається курс медикаментозної терапії для зміцнення імунітету й боротьби з вірусом.

  Простіш за все позбутися папіломи на статевих губах, крайній плоті. Тобто, коли вони локалізуються на відкритих ділянках шкіри, і лікарю не потрібні додаткові зусилля для доступу до них. Для видалення папілом (ціна процедури залежить від багатьох чинників), застосовують або метод кріодеструкції (руйнування холодом) або електрокоагуляції (припікання електричним струмом). Слідів після процедур не залишається.

  Якщо в пацієнтки папіломи в піхві або на шийці матки, їх видаляють тими самими способами, але під візуальним контролем за допомогою кольпоскопу. Також, у разі глибокої папіломи, видалення може проводитися за допомогою лазерного випромінювання.

  Усі ці методи використовуються в клініці Біляка, лікарі видаляють новоутворення максимально акуратно та безпечно, не зачіпаючи прилеглих здорових тканин.

  Медиками доведено, що вірус папіломи в жінок становить серйозну небезпеку щодо розвитку ракових пухлин. Тому якщо збудника виявлено, потрібно регулярно проходити скринінг на патологічні цервікальні клітини.

  Галузь медицини, до повноважень якої входить видалити папіломи у жінок – гінекологія, у чоловіків – урологія.

  Саме гінеколог досліджує у жінок стан органів, уражених цими утвореннями, бере мазки й біопсію, призначає додаткові обстеження (в тому числі й на вірус папіломи), лікування.

  Отримати таку допомогу можна в клініці Біляка. Наші лікарі націлені на результат і зроблять усе можливе, щоб акуратно прибрати папіломи на статевих органах у жінок, лікування призначається за індивідуальним принципом.

  Якщо треба, допоможемо й сильній статі. Наші фахівці знають, як лікувати папіломи на статевих органах у чоловіків. Без ускладнень та ризику рецидиву. Зателефонуйте, або зв’яжіться з клінікою будь-яким зручним способом.