Кістома яєчника – доброякісна пухлина, утворена з епітелію органу, з добре розвиненою капсулою й заповнена всередині рідиною. Може розвинутися на місці кісти, зростає активно і збільшується за рахунок проліферації клітин епітелію, має небезпеку щодо переродження в рак.
Отримати лікування даної патології можна в клініці Біляка. Ми застосовуємо сучасні методи видалення новоутворень органів малого таза.
Види кістом
Існує кілька параметрів класифікації:
- За розташуванням:
- кістома лівого яєчника – формується з лівого боку;
- двостороння – зачіпає обидва яєчники;
- кістома правого яєчника – локалізується праворуч.
- За вмістом:
- серозна – всередині міститься прозора рідина серозного типу, пухлина схильна сильно розростатися й перероджуватися в рак (в 10–15 % випадків);
- муцинозна – заповнена слизом, у злоякісний процес трансформується рідко, приблизно в 3 % випадків.
- За типом епітеліального вистелення порожнини:
- мезонефроїдна;
- залозиста;
- ендометріоїдна;
- гладкостінна;
- папілярна.
Чому розвивається патологія?
Основні причини, з яких формується кістома яєчника – це хронічні запальні процеси репродуктивних органів: аднексит, оофорит, ендометрит та інші. Також у групі ризику жінки, які:
- нерегулярно ведуть статеве життя;
- мають проблеми з менструальним циклом;
- робили аборти або перенесли викидні;
- перенесли операції на яєчниках;
- страждають на онкологічні захворювання, зокрема, – рак молочної залози.
Симптоми:
- рясні болючі менструації;
- біль внизу живота тягнучого характеру з того боку, де росте пухлина;
- збільшення живота в розмірі, як правило – асиметрично;
- прискорене сечовипускання;
- набряки ніг.
Діагностика й лікування
При захворюванні кістома яєчника, лікування призначається за результатами обстеження. Найбільш інформативним методом вважається УЗД малого таза, бажано трансвагінальне. Така діагностика дозволяє знайти кістому, оцінити її розміри й локалізацію.
Для уточнюючої диференціальної діагностики з перспективою одночасного лікування, проводиться лапароскопія – щадна безкровна операція. Кістома яєчника при цьому виявляється за допомогою оптичного приладу, введеного в порожнину малого таза через проколи стінки живота. Відразу ж можна взяти пункцію, щоби визначити характер пухлини, а потім видалити її. Лапароскопія зручна тим, що дозволяє одночасно усунути інші патології органів малого таза – кісту, міому матки й т.і.
Турбує кістома лівого яєчника? Лікування в клініці Біляка допоможе позбутися пухлини легко й без зайвих травм! Наші лікарі стажувався в США і Європі, видаляють новоутворення за допомогою лапароскопії. Пацієнтка при цьому не втрачає крові, у неї не залишається грубих шрамів. Виписка проводиться через 3–4 дні, загоєння тканин проходить швидко. Запишіться на прийом, щоб дізнатися подробиці!