Синдром Ашермана – патологія, при якій всередині матки утворюються спайки (або синехії). Формуючись між стінками органу, вони зростаються між собою, звужують порожнину матки. Внаслідок цього вона деформується і втрачає свою функціональність.

На ранніх стадіях зрощення тонкі, тому їх можна легко усунути, не завдаючи зайвих травм пацієнтці. Згодом, спайки стають більш щільними, їхня кількість і товщина збільшуються, заповнюючи практично всю порожнину матки. Тому чим раніше жінка звернеться по допомогу до лікаря, тим вищі шанси перемогти хворобу без наслідків.

Якщо у вас синдром Ашермана, успішне лікування можна отримати в клініці Біляка. Тут застосовується сучасний метод: гістероскопічний адгезіолізис – усунення синехій без розрізів і крові.

Причини хвороби

Здебільшого, патологія розвивається через пошкодження епітелію порожнини матки. Це може статися внаслідок аборту, вискоблювання, хірургічного втручання, поранення. Також у групі ризику жінки, у яких були викидні, не в повному обсязі відійшла плацента після пологів, занадто довго стоїть внутрішньоматкова спіраль.

Нерідко внутрішньоматкові синехії утворюються через інфекцію. Якщо жінка перенесла ЗПСШ, стикалася з завмиранням плода, хворіла на ендометрит – у неї є висока ймовірність утворення спайок у матці.

Симптоми й ускладнення

Головною ознакою патології є гіпоменструальний синдром. Виділення стають мізерними, тривалість циклу збільшується, а число менструальних днів скорочується. У деяких жінок менструації зовсім зникають. Також синдром Ашермана нерідко призводить до важкого стану – гематометра. Це коли кров’яні виділення не можуть вийти назовні з місячними та скупчуються в порожнині матки.

Пацієнтки з цим діагнозом часто скаржаться на болі внизу живота й неможливість завагітніти. Через деформацію матки, плодове яйце не здатне прикріпитися до її стінок. Якщо ж це дивом сталося, то патологія стане причиною викидня. Такий прогноз пов’язаним з тим, що у звуженій матці немає місця для плода, і вона його позбавляється.

Нерідко, спайки в матці себе не проявляють. І тоді єдиний симптом – безпліддя. Приблизно 60 % випадків жіночого безпліддя виникають через синдром Ашермана.

  Діагностика й лікування

  Побачити спайки в матці можна на трансвагінальному УЗД. Але «золотим стандартом» у діагностиці цієї патології вважається гістероскопія. Маніпуляція дозволяє лікарю своїми очима, за допомогою спеціального приладу, заведеного через піхву й канал шийки матки, побачити зрощення, їх кількість, локалізацію та ступінь щільності.

  Якщо діагноз синдрому Ашермана встановлено під час гістероскопії, лікування (гістероскопічний адгезіолізис), іноді можна здійснити прямо в ході діагностичної процедури.

  Лікар вводить через гістероскоп спеціальні ендоскопічні інструменти й розсікає ними спайки, витягуючи патологічні тканини назовні. Метод не потребує загальної анестезії й не має ускладнень. Того ж дня пацієнтка може відправитися додому.

  Лікування синдрому Ашермана в клініці Біляка проходить із застосуванням сучасних інструментів, під ретельним відеоконтролем. Лікарі виконують усі операції з видалення зрощень дуже акуратно. Щоб дізнатися більше про те, як проходить процедура, запишіться на консультацію!

  Поширені запитання

  Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

  Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів