Гіперплазія ендометріяпатологія, при якій внутрішня слизова оболонка матки надмірно розростається. У нормальних умовах, ендометрій поступово потовщується протягом менструального циклу. Якщо вагітність не настає, він відторгається і виходить назовні під час менструації. Але якщо в цьому процесі відбувається збій, ендометрій розростається неконтрольовано, через що порушується функціональність матки.

Кожна жінка з такою патологією, може розраховувати на кваліфіковану допомогу в клініці Біляка. У нас застосовують сучасні методи для діагностики та усунення патології. На ранніх етапах, її можна вилікувати шляхом щадної методики гістероскопії, фактично без операції.

Класифікація та причини гіперплазії

Деякі жінки лякаються, почувши такий діагноз, оскільки думають, що гіперплазія ендометрію, це – рак. Ні, цей процес має доброякісний характер, хоча за певних умов може трансформуватися в злоякісний. Усе залежить від типу гіперплазії й інших супутніх чинників.

Розрізняють такі види патології:

 • Вогнищева гіперплазія ендометрію – найпоширеніший варіант. Внутрішня оболонка матки розростається в певних місцях, формуючи вогнищеві утворення – поліпи. Такий тип гіперплазії нерідко трансформується в рак.
 • Залозисто-кістозна гіперплазія ендометрія – стан, коли залозиста тканина слизової оболонки починає товщати, і в ній формуються доброякісні вузлики й кісти. На тлі таких процесів, матка помітно збільшується в розмірах.
 • Залозиста гіперплазія ендометрію – найсприятливіша форма патології, при якій епітеліальна тканина рівномірно збільшується в об’ємі.
 • Атипова – вид гіперплазії, при якій клітини ендометрію змінюють свої властивості, стаючи атиповими. Цей стан можна назвати передраковим.

Основна причина, з якої розвивається захворювання – гормональні збої. Кількість ендометрію регулюється жіночими статевими гормонами. Якщо баланс естрогену і прогестерону порушений – епітелій порожнини матки починає надмірно розростатися.

Є й інші чинники ризику:

 • часті гінекологічні захворювання;
 • полікістоз яєчників;
 • аборти;
 • спадкова схильність;
 • ожиріння;
 • невдалі хірургічні втручання.

Також небезпека гіперплазії підвищується в період статевого дозрівання й у менопаузі – коли відбувається гормональна перебудова організму.

Як виявляється захворювання й чим небезпечне?

Коли в жінки розвивається гіперплазія ендометрію, симптоми такі:

 • менструації стають більш рясними та болючими, їх тривалість збільшується;
 • після сексу відчувається біль, можуть бути мажучі кров’янисті виділення (контактні кровотечі);
 • в середині циклу з’являються кров’яні виділення різної інтенсивності;
 • турбують переймоподібні болі внизу живота;
 • менструальний цикл скорочується – стає коротшим за 21 день.

Інколи жінки відмічають у себе збільшення матки.

Не всі жінки до кінця розуміють, що таке є гіперплазія ендометрію. Ця патологія здається їм, несерйозною. Насправді ж, вона створює умови для серйозних ускладнень. Одне з найпоширеніших – безпліддя. Завагітніти з таким діагнозом неможливо, оскільки внутрішня оболонка матки сильно деформована, й ембріон не може до неї прикріпитися. Друга серйозна небезпека полягає в тому, що деякі форми патології перероджуються в рак.

  Як лікувати гіперплазію?

  Жінкам, у котрих діагностована гіперплазія ендометрія, лікування в нашій клініці обирається індивідуально. Методика залежить від виду патології та ступеню її прогресу в окремо взятої пацієнтки. На початку процесу, хороші результати дає гістероскопія – ця процедура одночасно й діагностична, і лікувальна. Лікар оглядає порожнину матки за допомогою оптичного приладу, введеного через піхву й цервікальний канал. У разі необхідності, спеціальними інструментами відразу й усуває патологію. Залежно від виду гіперплазії, це може бути вишкрібання ендометрію або резекція вогнищевих утворень.

  Якщо в пацієнтки виявлена атипова гіперплазія ендометрію, або матка сильно деформована, доводиться вдаватися до хірургічних втручань. У складних і запущених випадках лікарі йдуть на крайні заходи – видалення матки. Але такий підхід у сучасній медицині застосовується рідко, і в головним чином для жінок у періоді менопаузи.

  Найбільш правильне рішення для жінок, які підозрюють, що в них гіперплазія ендометрію – це звернутися до гінеколога якомога швидше. На ранніх стадіях, хворобу можна вилікувати малотравматичним способом – без розрізів, крові й зі збереженням матки. Лікування за допомогою гістероскопії проводиться в амбулаторному режимі й не вимагає довгої реабілітації.

  Якщо у вас гіперплазія ендометрію матки, отримати кваліфіковану допомогу можна в клініці Біляка. Ми застосовуємо сучасні методи лікування і віддаємо перевагу гістероскопії. У разі більш серйозного варіанта хвороби – буде проведена хірургічна операція методом лапароскопії. Але в будь-якому випадку, для наших лікарів пріоритетом є збереження матки, значить – можливості завагітніти надалі.

  Профілактика захворювання

  Важливо розуміти, що товщина ендометрію при гіперплазії збільшується під впливом гормонів. Тобто, якщо в жінки є гормональний дисбаланс – вона в групі ризику. Тому важливо регулярно здавати аналізи та, у разі необхідності, коригувати гормональний фон за допомогою спеціальних препаратів.

  Щоб не почалася гіперплазія ендометрію, причини захворювання бажано виключити. Для цього потрібно уникати абортів, вчасно лікувати хвороби сечостатевої системи, контролювати вагу і вести здоровий спосіб життя. Регулярні огляди в гінеколога допоможуть розпізнати патологію на ранніх стадіях і усунути її з мінімальними наслідками й зусиллями.

  Поширені запитання

  Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

  Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів