Полікістоз яєчників

Полікістоз яєчників

Порушення при оваріальному циклі призводять до утворення кіст яєчника. Якщо не вдається відновити його нормальну функцію, процес стає множинним, і доводиться говорити про полікістоз яєчника. Однозначної думки з приводу розвитку цього захворювання немає. Клінічні спостереження свідчать про комплекс причин, що призводять до синдрому полікістозних яєчників.

Ця патологія супроводжується рядом розладів, таких як:

 • гіперпродукція чоловічих статевих гормонів;
 • підвищення рівня глюкози в крові на тлі посилення синтезу інсуліну;
 • безпліддя;
 • дисменорея.

Основні показання для хірургічного лікування – відсутність ефекту від консервативної терапії, стійкі порушення овуляції. Останнім часом лапаротомічний доступ впевнено витісняється малотравматичною методикою.


У клініці Біляка проводиться лапароскопічна ігніпунктура кіст. Інші назви цієї процедури – каутеризація, припікання, діатермокоагуляція. За допомогою сервісу на сайті можна отримати максимально докладну інформацію у нашого лікаря про лікування.

Підготовка до операції

Обстеження при полікістозі яєчників

Обстеження при полікістозі яєчників

Передусім проводиться ретельне обстеження. У перелік досліджень при полікістозі яєчників входять:

 • детальне опитування пацієнтки;
 • лікарський огляд з пальпацією яєчників;
 • клінічний і біохімічний аналізи крові;
 • визначення рівня гормонів у крові;
 • УЗД органів малого таза.

Ці дані необхідні для вироблення вірної тактики лікування. Заздалегідь планується і хід лапароскопічного втручання. Для аналізу результатів обстежень потрібно 1-2 дні. За підсумками приймається рішення про усунення полікістозу яєчників. У кожному випадку враховуються індивідуальні особливості пацієнтки.

Процедура ігніпунктури вимагає загальної анестезії, тому приділяється окрема увага організації харчування. За один-два дні до втручання з меню виключаються продукти, багаті на клітковину. З вечора перед операцією – повне голодування.


Хід операції

Під час операції пацієнтка укладається на спину. Для лапароскопічної ігніпунктури полікістозних яєчників потрібно 3 проколи. Перший – у біляпупковій області. Він дозволяє провести огляд операційного простору, забезпечує візуальний контроль за введенням інших троакарів. Це необхідно, якщо раніше проводилися операційні втручання гінекологічного профілю, особливо лапаротомічним доступом. Типові місця проколів зображені на малюнку.

Типові місця установки троакарів при лапароскопічній ігніпунктурі полікістозних яєчників

Типові місця установки троакарів при лапароскопічній ігніпунктурі полікістозних яєчників

Сама методика лапароскопічної ігніпунктури полягає в проколюванні оболонки кіст яєчника. Особливість у тому, що використовується монополярний електрод «голка», яким і наносяться коагуляційні отвори. Обсяг і кількість кіст, котрі підлягають обробці, визначає хірург у процесі операції окремо для кожного випадку.

Регулярні стажування фахівців нашої клініки в провідних клініках Європи та США сприяють отриманню необхідної кваліфікації для прийняття рішень з цього питання. Допомагає і власний унікальний досвід у проведенні лапароскопічних операцій, і сучасне обладнання для такого роду втручань

Методика виключає крововтрату, не виникає потреби в накладенні гемостазу, шви не потрібні. Коли ігніпунктура завершена, з черевної порожнини витягуються троакари, проколи закриваються лейкопластирними пов’язками або зашиваються.

Особливості лікування в клініці

Найперше, що відчуває на собі жінка, котра звернулася за допомогою, – це індивідуальне ставлення до себе зі сторони персоналу клініки. Такий підхід – візитна картка клініки Біляка. Він же служить фактором, який визначає ефективність лікування.

Індивідуальний підхід - візитна картка клініки Біляка

Індивідуальний підхід – візитна картка клініки Біляка

Кожній пацієнтці клініки Біляка надається індивідуальна палата, обладнана з урахуванням стандартів, впроваджених у клініках розвинених країн. За станом здоров’я спостерігає досвідчений і кваліфікований лікар, організовується окремий сестринський пост.

Меню складається з урахуванням індивідуальних особливостей, що набуває особливої важливості при полікістозі яєчників. Враховується наявність або відсутність інсулінорезистентності, гіперінсулінемії. Для харчування використовуються тільки екологічно чисті продукти, які виробляються у найменш забрудненому регіоні України – на Закарпатті.

Висока кваліфікація хірургів і можливості, які надає сучасне обладнання в поєднанні з сеансами озонотерапії, дозволяють скоротити до мінімуму післяопераційний період.


Самостійно пересуватися дозволяється вже через декілька годин після лапароскопічної процедури. Сам післяопераційний період триває 2-3 дні. Це в рази менше, ніж при лапаротомічному лікуванні полікістозу яєчників.

Вартість операції: 8900 грн. В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

 • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
 • цілодобовий нагляд лікаря;
 • індивідуальний медсестринський пост;
 • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
 • перебування в клініці;
 • харчування.

Зверніть увагу! В інших клініках вище перераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.