Полікістоз яєчників

Полікістоз яєчників

Зміст сторінки:

Лапароскопія яєчників при полікістозі яєчників – це операція, при якій множинні кісти в яєчниках проколюються за допомогою монополярного електрода, котрим роблять коагуляційні отвори (припікання) на кістах.

До утворення кіст яєчника призводять розлади оваріального циклу. Якщо не відновити нормальну функцію статевої залози, процес стає множинним, і доводиться говорити про полікістоз яєчника. Однозначної думки з приводу розвитку цього захворювання ще немає. Клінічні спостереження свідчать, що до синдрому полікістозних яєчників призводить цілий комплекс причин.

Синдром полікістозних яєчників – дуже поширена хвороба, яка призводить до безпліддя у жінок. Механізм розвитку цієї патології до кінця не вивчений. Зазвичай, такий гормональний розлад вражає жінок дітородного віку. Однак в зоні ризику перебувають і молоденькі дівчата, і жінки клімактеричного періоду. Хвороба проявляється наявністю великої кількості незрілих фолікулів і маленьких кіст, заповнених рідиною. Фолікули складаються з розташованих в оболонці яєчника нерозвинених яйцеклітин.

Симптоми СПКЯ

При синдромі полікістозних яєчників спостерігаються такі симптоми:

 • болі в області малого таза, особливо в середині менструального циклу у зв’язку зі збільшенням розміру фолікулу;
 • біль та дискомфорт в грудях, набухання;
 • затримка або повна відсутність менструального циклу;
 • вугрі, себорея;
 • надмірне оволосіння;
 • підвищена жирність шкіри обличчя;
 • ожиріння за чоловічим типом;
 • поява розтяжок на шкірі живота і стегон через гормональні порушення;
 • поява плям на шкірі (акантоз);
 • втрата волосся на потилиці.

Ця патологія супроводжується рядом розладів, таких як:

 • гіперпродукція чоловічих статевих гормонів;
 • підвищення рівня глюкози в крові на тлі посилення синтезу інсуліну;
 • безпліддя;
 • дисменорея.

На щастя, сьогодні винайдено чимало ефективних методик лікування цієї хвороби, котрі дозволяють подолати безплідність і здійснити мрію жінки про материнство.

Лікування СПКЯ

Вибір методів, якими проводиться лікування полікістозу, залежить від віку пацієнтки, бажання мати дітей в майбутньому та проявів хвороби. Основні цілі лікарів:

 • зменшення або повне усунення симптомів, пов’язаних з підвищеним рівнем андрогенів;
 • поліпшення метаболічних процесів;
 • відновлення фертильності (днів з найбільшою ймовірністю завагітніти);
 • усунення розладів і нормалізація менструального циклу.

Якщо у пацієнтки відмічається зайва вага, необхідно її знижувати, дотримуючись дієти. Жирова тканина на животі та стегнах стає резервуаром для статевих гормонів, позбавлення від жирових накопичень в цих місцях призводить до зниження рівня андрогенів в крові. Зменшення ваги повинно бути поступовим і помірним, різке схуднення погіршує ситуацію. Збалансована дієта з фізичними вправами може дати хороший результат стосовно відновлення регулярності менструального циклу.

Для жінок, які планують вагітність, але мають проблеми із зачаттям, необхідно домогтися стимуляції овуляції. Якщо рівень чоловічих статевих гормонів підвищений незначно, то хороший результат дає застосування спеціальних медичних препаратів. У тому випадку, коли зачаття протягом 4 – 6 циклів стимуляції овуляції не настало, застосовуються інші технології.

Тривале застосування гормонотерапії призводить до негативних наслідків. Будь-які лікарські препарати, що вживаються для лікування синдрому полікістозних яєчників, мають високий рівень побічних ефектів, і можуть призвести до відхилень в роботі інших органів жіночого організму.

Саме тому сьогодні найбільш ефективним вважається хірургічний підхід. Він дозволяє усунути проблему швидко, без ризику ускладнень і рецидивів.

Основні показання для хірургічного лікування – відсутність ефекту від консервативної терапії, стійкі порушення овуляції. Лапаротомічний доступ останнім часом впевнено витісняється малотравматичною методикою – лапароскопією. Ця операція відрізняється від порожнинної тим, що замість розрізу тканин, передбачає невеликі проколи черевної стінки. Лапароскопія при СПКЯ не тільки покращує стан здоров’я жінки, лікуючи її від полікістозу, але і дає шанс завагітніти.


У клініці Біляка проводиться лапароскопічна ігніпунктура кіст. Інші назви цієї процедури – каутеризація, припікання, діатермокоагуляція. За допомогою сервісу на сайті, у нашого лікаря можна отримати максимально докладну інформацію про лікування.

  Переваги методу

  Дана методика дозволяє повністю вирішити проблему СПКЯ. На відміну від гормональної терапії, вона демонструє високу ефективність. Всі множинні кісти проколюються і припікаються, таким чином, вдається усунути патологічні утворення. Завдяки цьому оваріальна тканина швидко відновлюється і процес овуляції незабаром приходить до норми.

  Лапароскопія методом ігніпунктури яєчників має ряд переваг:

  • Значний лікувальний ефект.
  • Відсутність ризику ускладнень.
  • Можливість одночасно усунути деякі інші патології репродуктивної системи (наприклад, непрохідність труб через спайки).
  • Естетичність завдяки відсутності розрізів.
  • Короткий реабілітаційний період

  Завдяки цьому методу, жінка замість довгих місяців, а то й років гормональної терапії може швидко та успішно позбутися СПКЯ. В результаті, лікування забирає менше часу, коштів, сил.

  Підготовка до операції

  Обстеження при полікістозі яєчників

  Обстеження при полікістозі яєчників

  Насамперед проводиться ретельне обстеження. До переліку досліджень з приводу полікістозу яєчників перед проведенням лапароскопії входять:

  • детальне опитування пацієнтки;
  • лікарський огляд з пальпацією яєчників;
  • клінічний і біохімічний аналізи крові та сечі;
  • вимірювання рівня статевих гормонів крові;
  • встановлення групи й резус-фактору крові;
  • онкомаркери;
  • визначення згортання крові;
  • мазок з піхви;
  • алергопроби на засіб для анестезії;
  • УЗД органів малого таза.

  Такі дані є необхідними для вироблення вірної тактики лікування. Заздалегідь планується і хід лапароскопічного втручання. Для аналізу отриманих даних потрібно 1-2 дні. За підсумками приймається рішення про усунення полікістозу яєчників. У кожному разі враховуються індивідуальні особливості пацієнтки.

  Процедура ігніпунктури вимагає загальної анестезії, тому організації харчування приділяється окрема увага. За один-два дні до втручання з меню виключаються багаті клітковиною продукти. З вечора перед операцією – повне голодування.

  Полікістоз яєчників, операція, хід

  Під час операції пацієнтка укладається на спину. Для лапароскопічної ігніпунктури полікістозних яєчників потрібно 3 проколи черевної стінки. Перший – в біляпупковій області. Він дозволяє провести огляд операційного простору, забезпечує візуальний контроль за введенням інших троакарів. Це необхідно, якщо раніше проводилися операційні втручання гінекологічного профілю, особливо лапаротомічним доступом. Приблизні місця проколів показані на малюнку.

  Типові місця установки троакарів при лапароскопічній ігніпунктурі полікістозних яєчників

  Типові місця установки троакарів при лапароскопічній ігніпунктурі полікістозних яєчників

  Сама методика лапароскопічної ігніпунктури полягає в проколюванні оболонки кіст яєчника. Особливість в тому, що використовується монополярний електрод «голка», яким і роблять коагуляційні отвори. Обсяг і кількість кіст, котрі підлягають обробці, визначає хірург в процесі операції, окремо для кожного випадку.

  Необхідна кваліфікація для прийняття рішень з цього питання досягається регулярним стажуванням наших фахівців в провідних клініках Європи та США. Допомагає і власний унікальний досвід в проведенні лапароскопічних операцій, і сучасне обладнання для такого роду втручань

  Методика виключає крововтрату, в накладенні гемостазу потреби не виникає, шви не потрібні. Коли ігніпунктура завершена, з черевної порожнини витягуються троакари, проколи закриваються лейкопластирними пов’язками або вшиваються. Операція триває від 40 хвилин до півтори години.

  У перший день після операції дозволяється ходити, в наступні дні в стаціонарі рекомендовані прогулянки. Через сім годин дозволяється пити воду, вживати рідку їжу у вигляді супів і бульйонів. У перші два дні можуть турбувати неприємні відчуття в животі, які пов’язані із залишками вуглекислого газу.

  Невеликі кров’янисті виділення не повинні лякати або викликати паніку у жінки. Це явище вважається нормальним після лапароскопічного втручання. Застосування антибіотиків в післяопераційному періоді показано лише при запаленнях в органах малого таза та при великому обсязі ігніпунктури яєчників. Якщо операція пройшла без ускладнень, через 3 дні пацієнтку виписують додому.

  Відновлення

  Коли жінці проведена лапароскопія яєчників, успіх лікування багато в чому залежить від реабілітаційного періоду. Тут важливо, наскільки точно пацієнтка буде дотримуватися рекомендацій лікаря. Відновний період після лапароскопічного втручання триває приблизно місяць. Для успішної реабілітації та з метою уникнення ускладнень потрібно дотримуватися таких правил:

  • не можна піднімати вагу понад 3 кг;
  • забороняються будь-які фізичні навантаження і заняття спортом;
  • в раціоні харчування мають переважати дієтичні страви, виключаються жирні, солоні та гострі;
  • під забороною алкоголь в будь-якому вигляді та куріння;
  • на місяць забороняється статеве життя.

  Варто пройти курс фізіотерапії. Загальний стан здоров’я поліпшить прийом вітамінних комплексів.

  Після лапароскопії, у жінки вже через два тижні відбувається овуляція. Як правило, лапароскопічна операція не призводить до збою менструального циклу. Іноді місячні затримуються на кілька днів. Це нормальна реакція організму на хірургічне втручання. Протягом трьох місяців пацієнтці призначається лікування по відновленню функції яєчників. Зазвичай вагітність наступає протягом року. Після закінчення цього часу, шанси настання вагітності суттєво зменшуються.


  Особливості лікування в клініці

  Найперше, що відчуває на собі жінка, котра звернулася за допомогою, – це індивідуальне ставлення до себе з боку персоналу клініки. Такий підхід є візитною карткою клініки Біляка. Він же служить фактором, який визначає ефективність лікування.

  Індивідуальний підхід - візитна картка клініки Біляка

  Індивідуальний підхід – візитна картка клініки Біляка

  Кожній пацієнтці клініки Біляка надається індивідуальна палата готельного типу, обладнана згідно стандартам, впровадженим у клініках розвинених країн. За станом здоров’я спостерігає досвідчений і кваліфікований лікар, організовується окремий сестринський пост реанімаційного профілю.

  Меню складається з урахуванням індивідуальних особливостей, що набуває особливої важливості при полікістозі яєчників. Враховується наявність або відсутність інсулінорезистентності, гіперінсулінемії. Для харчування використовуються тільки екологічно чисті продукти, які виробляються у найменш забрудненому регіоні України – на Закарпатті.

  Висока кваліфікація хірургів і можливості, які надає сучасне обладнання в поєднанні з сеансами озонотерапії, дозволяють скоротити до мінімуму післяопераційний період.


  Самостійно пересуватися дозволяється вже через декілька годин після лапароскопічної процедури. Сам післяопераційний період триває 2-3 дні. Це в рази менше, ніж при лапаротомічному лікуванні полікістозу яєчників.

  Назва послуги Вартість, грн
  Лапароскопічна ігніпунктура при полікістозі яєчників 20000

   В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

  Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

  Поширені запитання

  Скільки коштує Лапароскопічна ігніпунктура при полікістозі яєчників в Клініці Біляка?

  Лапароскопічна ігніпунктура при полікістозі яєчників в Клініці Біляка коштує 20000 грн.

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів