Це не банальні слова. І Христос казав: «Жінка народжує в муках. Але, коли народить, почуває себе щасливою і забуває про перенесені страждання». Ці слова Спасителя нашого може підтвердити майже кожна жінка, за винятком деяких, про яких, нажаль, нерідко чуємо в теленовинах.

Не можу забути 28 річну жінку, яка мала трьох діток. І коли повинна була лягати на операційний стіл, а це були теж не легкі 90-і роки, звернулася до мене і каже: «Степане Томовичу. Зробіть операцію так, щоб я могла мати ще дітей». Я готовий був її розцілувати, бо у той час більшість сімей зупинялася на одній дитині. Їй ми зробили операцію лапароскопічною методикою з приводу фіброміоми матки. Операція проведена вдало – видалена тільки фіброміома. Матку та яєчники залишено. Та, нажаль, більше від цієї жінки не маю ніяких звісток, хоча майже кожного пацієнта прошу, щоб хоч колись зателефонував і повідомив про стан здоров’я.

Лапароскопічна технологія гінекологічних оперативних втручань набула майже 100 відсоткового застосування у Європі та США. Наші можливості, медичного центру, наближаються до світових стандартів.

На що тільки не готові жінки безплідні, лиш би народити дитину. Є і такі, що перенесли по декілька гінекологічних операцій, як кажуть натерпілися, а, знову нажаль, даремно. За таких дійсно душа болить. Безплідних браків майже 40%. Так що проблема вагітності і народження має і соціальне, і демографічне значення.

Прочитана вами, шановні читачі, подяка києвлянки, якій у нашій клініці проведено лапароскопічну операцію, і наштовхнула мене торкнутися теми дітей та їх народження.

Яна має дочку, але бажає мати ще дітей. Іще одна важлива особливість цієї жінки: Яна психолог, провідний фахівець інституту. Фахівці – психологи, думаю, ще досить рідкісне явище в Україні та без них нам уже не обійтися. Психологи дають корисні поради людям.

Так склалося, що декілька днів тому довелося 20-и річній майбутній мамі, і я в цьому впевнений, провести лапароскопічне видалення 6-и тижневого плода, розташованого поза маткою (позаматкова вагітність), на щастя, виявленого з допомогою ультразвукового дослідження своєчасно, неускладненого кровотечею. Під час операції позбавлено майбутню маму патології одного з яєчників. Надіємося, що наступна вагітність буде матковою і закінчиться родами. Для цього є всі підстави.

Напередодні Великодня, вітаю мам, в тому числі і майбутніх, з Світлим Життєносним Святом Воскресіння Господа Бога Спаса нашого, бажаю їм доброго здоров’я, щастя, радості від щасливих здорових діток.

ХРИСТОС ВОСКРЕС! ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!