Чоловічий клімакс і його особливості

Чоловічий клімакс і його особливості

Зміст сторінки:

Багато хто загадується питанням, чи буває чоловічий клімакс. Якщо про жіночу менопаузу достеменно відомо так багато, то стосовно чоловіків це явище замовчується. Але ж їх репродуктивна функція теж піддається процесу старіння, який називається андропаузою. Це і є чоловічий клімакс, коли знижується продукція статевих гормонів. Одні чоловіки проходять такий період досить легко, в інших же спостерігається ряд дискомфортних симптомів.

Як проявляється клімакс у чоловіків?

Даний процес призводить до порушення гормонального фону, що впливає на обмін речовин та роботу всіх органів і систем. Коли настає чоловічий клімакс, ознаки зазвичай такі:

 • рясне потовиділення;
 • припливи гарячки та ознобу;
 • запаморочення;
 • оніміння кінцівок;
 • потемніння в очах і «мушки» перед ними;
 • мігрені;
 • розлади сечовипускання – струмінь сечі стає тонким, процес проходить з напруженням;
 • зниження потенції.

Варто зазначити, що прояви цього процесу індивідуальні для кожного чоловіка і залежать від багатьох факторів: загальний стан здоров’я, спосіб життя. У тих, хто зловживає алкоголем і курінням, нехтує фізичною активністю, клімакс перебігає болісно і важко переноситься. Те ж саме можна сказати про чоловіків, котрі ведуть безладне статеве життя, які перенесли серйозні захворювання і травми. А при здоровому способі життя і досить міцному організмі, чоловічий клімакс може пройти зовсім непомітно.

На фоні зів’янення статевої функції, у чоловіків знижується і лібідо. Найчастіше таке відбувається на тлі погіршення еректильної функції. Змінюється і якість самої сперми: в ній стає менше активних сперматозоїдів, відповідно, здатність до запліднення слабшає, але ніколи не зникає повністю.

Нерідко в період клімаксу у чоловіків проявляються симптоми різних захворювань репродуктивних органів. Зокрема, поширеною проблемою є аденома простати, коли тканини передміхурової залози надлишково розростаються. Як наслідок – виникають проблеми з сечовипусканням і погіршення потенції.

Все це стає для чоловіка сильним ударом по самолюбству. Йому складно зізнатися в ослабленні статевих функцій, важко прийняти цей факт. Крім психологічних проблем, можуть проявитися й інші – патологія серцево-судинної та нервової системи, метеозалежність.

Як чоловікові впоратися з клімаксом?

Згасання сексуальних функцій наздоганяє представників сильної статі приблизно в 45-55 років. І в цей момент головне – зробити ставку на здоровий спосіб життя. Також при появі неприємних симптомів, слід відразу звернутися до уролога. Розуміючи, що таке чоловічий клімакс, можна успішно з ним жити. Правильне харчування та лікувальна фізкультура допоможуть легко перенести трансформації, котрі відбуваються з організмом.

При загостренні симптоматики, лікар призначає медикаментозні препарати, що допомагають впоратися з негативними явищами. Також для чоловіків в період згасання репродуктивної системи корисні наступні рекомендації:

 • приймати вранці гарячий душ або ванну з додаванням трав’яних відварів (хвої, шавлії, лаванди);
 • виключити з раціону борошняне, солодощі, тваринні жири;
 • їсти більше свіжих овочів і зелені, частіше вживати кисломолочні продукти;
 • відмовитися від алкоголю й сигарет;
 • приймати вітаміни й лікарські трави.

Нерідко пацієнтам, у яких діагностовано чоловічий клімакс, призначають гормональну терапію. Якщо цей процес дав ускладнення на серцево-судинну або нервову систему, додатково призначаються седативні препарати. Чоловікам, у яких на тлі згасання статевих функцій сильно погіршується психоемоційний фон, рекомендують приймати антидепресанти.

Клімакс – не привід для обмежень

Важливо розуміти, що життя може бути прекрасним і повноцінним в будь-якому віці. У клініці Біляка пропонується ефективне лікування чоловічого клімаксу з використанням прогресивних методик. Нашим лікарям вдається продовжувати пацієнтам сексуальне життя ще на кілька років, зупинивши згасання статевої функції. При цьому ми дотримуємося індивідуального підходу у виборі терапії, що дає разючі результати. Початок клімаксу – це ще не старість! Його симптоматику можна успішно коригувати, продовжуючи насолоджуватися життям. Щоб дізнатися, як це зробити – запишіться до нас на прийом!