Анатомічна будова хребта людини

Анатомічна будова хребта людини

Зміст сторінки:

Епітеліальний куприковий хід є одним з прикладів атавізмів – утворень, котрі дістаються людині від її віддалених предків і з’являються внаслідок розладів під час ембріонального розвитку. Таку ваду мають приблизно 5% населення України.

Допоможемо позбутися такої аномалії швидко та безпечно в клініці Біляка, в м. Ужгород,.

Причини

У ділянці куприка деяких людей знаходять виражені западини, отвори. З цих утворень може рости жмуток волосся, котрий за певної фантазії можна вважати за хвіст.

Для цього стану придумано багато назв у медиків і у народі:

 • кіста куприка;
 • пілонідальний куприковий синус;
 • секвестраційний дермоїд;
 • задній пупок;
 • волосяне гніздо та інші назви.

Поява таких ознак пов’язана з тим, що ембріон людини має довгий (відносно власного тіла) хвіст, котрий з часом розсмоктується. Але не завжди – повністю. Іноді у крижовій кістці лишається тонкий канал, порожнина котрого вкрита епітеліальними клітками. Тому і використовується такий термін, як кіста.

Трапляється, що ця порожнина сполучається із зовнішнім середовищем через один або кілька норицевих отворів. Вони розташовуються у ділянці куприка та відкриваються дещо вище анального отвору.

Інколи епітеліальний куприковий хід взагалі являє собою тонку щілину у міжсідничній області, тобто канал може бути відкритим назовні на певному протязі.

Клінічний перебіг та прояви

Розташування епітеліального куприкового ходу (кісти куприка)

Розташування епітеліального куприкового ходу (кісти куприка)

Таке явище може протягом тривалого часу жодним чином не турбувати людину. Якщо канал закритий (куприкова кіста), він та його вміст взагалі непомітні й такий спокійний перебіг може тривати все життя. Норицеві отвори та заглибини також самі по собі завдають мало шкоди.

Однак, за певних обставин спокійний період переривається. Тоді йдеться про ускладнений перебіг куприкового епітеліального ходу. Такі особливості відображено у класифікації форм цієї хвороби:

 1. Гостра. Йде мова про пілонідальний абсцес. До його появи найчастіше призводять травми. Навіть зустрічається такий термін, як «джипова хвороба» – у військових під час тривалих переїздів від тряски виникають такі абсцеси.
 2. Хронічна. В такому випадку є первинні норицеві ходи, котрі можуть доповнюватися вторинними, утвореними під час загострень.
 3. Рецидивна. Про такий варіант перебігу йде мова, якщо була проведена операція, але прояви куприкового епітеліального ходу поновилися.
Біль у попереку при утворенні кісти у куприку

Біль у попереку при утворенні кісти у куприку

До лікаря найчастіше звертаються саме під час загострень, оскільки тоді симптоми набувають вираженого характеру та ігнорувати їх стає неможливо. У ділянці куприка й крижі стануть турбувати:

 • біль;
 • поява болючої припухлості у тому ж регіоні;
 • набряк;
 • почервоніння (гіперемія);
 • підвищення загальної температури тіла до високих цифр;
 • виділення гною через норицеві ходи.

За сприятливих обставин можна сподіватись на самостійне згасання процесу, однак таке відбувається вкрай рідко та є оманливим. Повторні загострення не змушують себе довго чекати та надалі перебіг хвороби лише погіршується.

Повне усунення патологічних змін кваліфікованими хірургами клініки Біляка здатне назавжди позбавити від неприємних та прикрих симптомів.

Діагностика

Діагностика епітеліального куприкового ходу

Діагностика епітеліального куприкового ходу

При будь-якому перебігу пілонідальної хвороби, встановлення діагнозу для загальнолікарської мережі може становити певні труднощі. Так, кісту куприка необхідно відрізняти від:

 • парапроктиту;
 • норицевої форми піодермії;
 • остеомієліту крижових та куприкових кісток;
 • кістозних утворень шкіри.

Якщо ж маємо справу з безсимптомним перебігом, наприклад – при наявності первинних норицевих ходів, – треба деякий час на обстеження, визначення розмірів та розташування каналу. Завдяки професійному й сучасному УЗД та рентгенологічним методикам можна спланувати хід операції так, щоб звести до мінімуму об’єми втручання.

Сама хвороба також може характеризуватися за кількома варіантами клінічного перебігу. Кваліфіковані та професійні лікарі нашої клініки враховують ці дані, що дозволяє запобігти розвитку післяопераційних ускладнень та рецидивів.

Тому у кожному окремому випадку стосовно кожного пацієнта розробляється індивідуальний план усунення патології.

Видалення епітеліального куприкового ходу

Видалення епітеліального куприкового ходу

Лікувальні заходи

Частіш за все лише ефективне лікування епітеліального куприкового ходу гарантує оперативне втручання. Основною проблемою, котра повстає перед рядовими хірургами, є недооцінка розмірів каналу. Деякі фрагменти залишаються не видаленими та з плином часу спричиняють розвиток рецидивів, нагноєння.

Розуміючи це, професійні лікарі клініки Біляка дуже відповідально ставляться до плану оперативного втручання. Завдяки регулярним стажуванням у передових клініках Європи та США, нам вдається переносити найновіший світовий медичний досвід до України. Тому кожна операція з приводу епітеліального куприкового ходу проводиться з незмінним успіхом.

Первинно межі утворення з’ясовуються при УЗД. В ході операції додатково застосовується розчин діамантового зеленого у суміші з перекисом водню. Ця суміш дозволяє більш чітко візуалізувати норицеві ходи та їх глибину. Потім вся проблемна ділянка охоплюється двома дугоподібними розрізами дещо глибшими за глибину підфарбованих нориць і видаляється.

Беззаперечні переваги:

 • при такій техніці вдається гарантовано досягти нормальних тканин, виключивши можливість рецидиву;
 • все проводиться одномоментно, під час одного втручання;
 • шви накладаються таким чином, щоб до мінімуму звести ішемію тканин;
 • відпадає потреба у післяопераційних дренажах;
 • вдається зберегти природній вигляд міжсідничної складки;
 • зменшується час на загоєння та витрати на, власне, лікування.

Особливості лікування в клініці

Індивідуальна палата в клініці Біляка

Індивідуальна палата в клініці Біляка

Завдяки індивідуальному підходу до кожного пацієнта та видатній професійності лікарів, в клініці Біляка можна розраховувати на гарантовано успішний результат лікування епітеліального куприкового ходу.

Під час лікування кожному пацієнту надається особиста палата, індивідуальний сестринський пост. А завдяки застосуванню озонотерапії в післяопераційному періоді, час перебування в клініці по завершенні втручання складає близько трьох діб.

Вартість операції: 18 900 грн. В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

 • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
 • цілодобовий нагляд лікаря;
 • індивідуальний медсестринський пост;
 • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
 • перебування в клініці;
 • харчування.

Зверніть увагу! В інших клініках вище перераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.