Клініка Біляка Параректальна нориця фото 1

Параректальна нориця – це патологічний хід, що утворюється між прямою кишкою та оточуючими її м’якими тканями. Цей процес супроводжується виділенням гною, сукровиці та крові з анального отвору та створює чимало дискомфорту. Також нориця прямої кишки може призвести до серйозних ускладнень і сильно експортувати якість життя.

Якщо вас непокоїть нориця у прямій кишці, лікування можна отримати в нас у клініці Біляка. Ми використовуємо сучасні методи, які дозволяють раз і назавжди позбутися патології. Також наші лікарі дають пацієнту індивідуальні рекомендації щодо відновлення та харчування.

Причини появи параректальних нориць

Патологічні ходи у прямій кишці найчастіше утворюються при хронічному парапроктиті. Це інфекційне гнійне запалення стінок прямої кишки й підшкірної клітковини заднього проходу. Якщо вчасно не розпочати лікування, запальний процес прогресує, і гнійник самостійно розкривається, утворюючи отвір з патологічним ходом. Це і є параректальна нориця.

Окрім парапроктиту, є також інші фактори, що провокують патологію. Коли утворюється параректальна нориця, причини можуть бути наступними:

 • травми прямої кишки;
 • хвороба Крона;
 • анальні тріщини;
 • часті розлади дефекації – запори та проноси;
 • пухлинні процеси в малому тазі;
 • венеричні захворювання;
 • зайва вага;
 • малорухливий спосіб життя.

Види нориць прямої кишки

Патологію класифікують за місцем виходу, локалізацією та стадії розвитку. Залежно від того, де та як виходить отвір, розрізняють:

 • неповну норицю прямої кишки – має один вхідний отвір на шкірі або слизовій оболонці;
 • повну – має два виходи: один у стінках прямої кишки, інший у ділянці сфінктеру;
 • внутрішню – обидва отвори знаходяться у стінках прямої кишки.

За локалізацією виділяють такі види:

 • екстрасфінктерний параректальний свищ – йде від м’язового шару прямої кишки та виходить у промежину;
 • інтрасфінктерний параректальний свищ – патологічний хід пролягає під сфінктером;
 • транссфінктерний параректальний свищ – проходить у товщі м’язів прямої кишки через сфінктер.

Патологія розвивається у 4 стадії:

 1. Утворюється вузький отвір у тканинах прямої кишки.
 2. У клітковині активно розвивається запальний процес, навколо нориці формується рубцева тканина.
 3. Запалення прогресує, в області нориці накопичується гній.
 4. Розвивається гнійне розплавлення клітковини, вихідний отвір розширюється, рубцювання тканини навколо нього посилюється.

Дуже важливо вчасно розпізнати перші ознаки нориці прямої кишки та вчасно звернутися до лікаря. Це допоможе ефективно вилікувати патологію та уникнути ризику рецидивів. Запишіться на прийом до Клініки Біляка, заповнивши форму зворотного зв’язку!

Параректальна нориця– симптоми та прояви

Ознаки патології в різних пацієнтів відрізняються – залежно від виду та стадії. Також клінічні прояви можуть то загострюватися, то затихати в період ремісії. Загалом, коли утворюється нориця прямої кишки, симптоми такі:

 • дискомфорт в області анусу – відчувається печіння, свербіж, біль, відчуття стороннього тіла;
 • виділення з заднього проходу – звідти може сочитися сукровиця, серозна рідина, гній, калові маси;
 • припухлість та почервоніння у періанальній ділянці;
 • складнощі з дефекацією – вона стає важкою та болючою через слабку роботу сфінктеру.

Дуже важливо звернутися до проктолога за перших ознак хвороби, адже наслідки нориці прямої кишки можуть бути дуже серйозними.

  Чим небезпечна нориця прямої кишки

  Патологія помітно знижує якість життя – неприємні відчуття в анусі та виділення спричиняють чимало дискомфорту. Якщо не лікувати нориці прямої кишки, згодом тканини промежини та сфінктеру деформуються, відбувається їх рубцювання. В результаті сфінктер втрачає свій тонус, через що можуть розвиватися постійні запори або підтікання калових мас. Окрім цього, хронічна параректальна нориця може призвести й до більш важких ускладнень: абсцесів, сепсису або розвитку злоякісних процесів.

  Методи діагностики нориці прямої кишки

  На прийомі проктолог опитує пацієнта, з’ясовує скарги, збирає анамнез, а потім проводить комплексне обстеження, яке включає:

  • візуальний огляд та пальпацію;
  • аноскопію та ректороманоскопію;
  • зондування нориці
  • УЗД, КТ, МРТ.

  Пацієнтам Клініки Біляка в Ужгороді доступна комплексна діагностика нориці прямої кишки. Ми маємо сучасне обладнання, яке дозволяє максимально точно поставити діагноз.

  Методи лікування параректальної нориці

  Якщо в пацієнта діагностовано норицю прямої кишки, лікування без операції неможливе. Патологічний хід обов’язково треба видалити, інакше будуть постійні рецидиви запалення. При цьому в період загострення активного запального процесу оперувати не можна. Спочатку необхідно розкрити наявні абсцеси та дренувати їх. Потім пацієнту призначають консервативне лікування нориці прямої кишки за допомогою антибіотиків та протизапальних препаратів. І тільки після цього січуть патологічний канал.

  Дуже важливо не займатися самолікуванням та відразу звернутися до лікаря. В інтернеті можна зустріти чимало народних рецептів, як витягнути гній з нориці прямої кишки, але подібні експерименти зі здоров’ям дуже небезпечні. Зверніться до проктолога Клініки Біляка – він підбере індивідуальний план лікування за результатами діагностики.

  Як видаляють норицю прямої кишки? Є декілька методів:

  1. Хірургічне висічення – патологічний хід відсікають і закривають його внутрішню порожнину. Іноді буває необхідно поставити силіконову петлю для зміцнення, або провести хірургічну реконструкцію уражених тканин.
  2. Радіохвильове видалення нориці прямої кишки – операцію проводять щадним методом, за допомогою радіоножу. Це допомагає знизити рівень пошкодження тканин, уникнути крововтрати, прискорити загоєння.
  3. Лазерне лікування нориці прямої кишки – патологічне вогнище випарюють під дією високих температур. Втручання проходить без крові, болю та пошкоджень, після операції залишається легкий рубець, який швидко гоїться.

  У Клініці Біляка ми застосовуємо щадні методи проведення операції. Тому загоєння рани після висічення нориці прямої кишки в наших пацієнтів проходить легко. Відновлення займає 4-6 тижнів, протягом цього часу рекомендується приймати препарати, призначені лікарем, підтримувати інтимну гігієну, уникати важких фізичних навантажень. Також потрібно правильно харчуватися: виключити жирні, смажені та солоні страви, газовані напої, додати до раціону продукти, багаті на клітковину.

  Профілактика

  Щоб не утворювалася нориця у прямій кишці, рекомендується вчасно лікувати проктологічні захворювання, підтримувати гігієну промежини, правильно харчуватися та коригувати розлади дефекації. Якщо ж ви зіткнулися з цією проблемою – запишіться на прийом до Клініки Біляка, тут вам допоможуть!

  Поширені запитання

  Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

  Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів