Озонотерапія в неврології

Озонотерапія в неврології

Зміст сторінки:

Лікувальний вплив

Розлади нервової системи зазвичай є наслідком порушення живлення нервових клітин. Це призводить до загибелі нейронів, вони стають нездатні до нормальної діяльності. Руйнуються шляхи проведення нервових імпульсів. Як один з ефективних методів фізіотерапевтичного лікування в Ужгородській клініці Біляка, озонотерапія активно застосовується при захворюваннях нервової системи. Показаннями для її призначення можуть служити:

  1. дисциркуляторна енцефалопатія;
  2. вегетосудинна дистонія;
  3. ішемічний інсульт;
  4. залишкові явища після перенесеного геморагічного інсульту;
  5. мігрень;
  6. розсіяний склероз;
  7. розлади діяльності периферичної нервової системи;
  8. неврологічні прояви захворювань хребта, у тому числі остеохондрозу.

Одним з найважливіших ефектів озонотерапії є поліпшення мікроциркуляції. Тому застосування іонізованого кисню в гострому періоді геморагічного інсульту категорично протипоказане. Ігнорування цього факту може призвести до обтяження і прогресування неврологічних розладів.


Фахівці нашої клініки регулярно проходять стажування у провідних світових клініках. Це гарантує найвищий рівень професіоналізму і використання передових напрацювань світової медичної науки. Оскільки озонотерапія – напрямок порівняно молодий, цю інформацію варто враховувати, якщо є потреба в кваліфікованій медичній допомозі.

Застосування озонотерапії на практиці

Застосування озонотерапії на практиці

В інших випадках неврологічної патології, застосування озону надає цілий ряд позитивних ефектів. Механізм – нормалізація обмінних процесів у клітинах і тканинах. Під впливом озонотерапії швидко та суттєво знижується інтенсивність перекисного окислення ліпідів. А це – основне (хоч і не єдине) джерело вільних радикалів.

Виключення з клітинного обміну цих речовин призводить до нормалізації роботи ядерних структур нейронів і їх органел. У підсумку відновлюються оболонки нервових волокон, нормалізується передача нервових імпульсів. Для людей, котрі страждають на неврологічні захворювання, це проявляється в поліпшенні стану, відновленні порушених функцій.

Методика застосування

Традиційно позитивний ефект відзначається при здійсненні на організм загального впливу. Ця методика озонотерапії передбачає внутрішньовенні інфузії, пиття збагаченої озоном рідини. Для парентерального введення використовується озонований фізіологічний розчин (ОФР) або вода для ін’єкцій.


У клініці Біляка застосовуються різні ступені насичення озоном робочих розчинів. Так, при постінсультних станах, мігрені, розсіяному склерозі, дисциркуляторній енцефалопатії чи вегетосудинній дистонії, внутрішньовенно вводиться від 200 до 400 мл ізотонічного розчину хлориду натрію. Ступінь насичення його озоном 1-4 мкг/мл.

Сеанси призначаються 1-3 рази на тиждень. Кількість процедур варіабельна і може скласти від 2-х до 10. У кожному випадку встановлюється індивідуальна методика і тривалість лікування.

Крім цього, практикується аутогемотерапія з насиченням озоном крові для введення.

Використання озонотерапії при розладах нервової системи

Використання озонотерапії при розладах нервової системи

Докази ефективності

Розлади нервової діяльності сильно знижують якість життя людини. Адекватна схема озонотерапії здатна не тільки знизити вираженість порушень, але іноді рятує від них повністю.

Загальний вплив озону істотно підвищує ефективність реабілітаційних заходів після перенесених інсультів. Більше третини пацієнтів клініки Біляка відзначають позитивний ефект вже після першого сеансу. Підвищення якості життя проявляється покращанням загального самопочуття, відновлюється працездатність.

Такі неврологічні симптоми, як ністагм, тремор, підвищена вологість долонь, нерідко зникають повністю. При розсіяному склерозі гарний ефект відзначається при внутрішньовенному введенні ОФР: швидкість передачі нервових імпульсів по мієлінових волокнах великогомілкового нерва зростає на 20%.

Симптоми вегетосудинної дистонії регресують. Причому ефект не тільки відчувається самими пацієнтами, але і підтверджується інструментальними методами обстежень.

Розлади при остеохондрозі хребта зменшуються більше ніж наполовину. Стає меншою зона порушень чутливості, приходять в норму корінцеві синдроми.

Ефект озонотерапії при неврологічних захворюваннях зберігається на тривалий час і симптоми продовжують регресувати навіть через 2-3 місяці після останнього сеансу.

Поширені запитання

Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

Що входить у вартість операції?

У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
- хірургічне та медикаментозне забезпечення
- харчування та проживання
- цілодобове спостереження медичного персоналу
- перев'язки і все медсестринські маніпуляції

Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів