Зміст сторінки:

Лікувальний вплив

Характер сучасного життя: хронічні стреси та нерегулярне харчування, призводять до значного зростання хвороб шлунково-кишкового тракту. Ці захворювання доставляють чимало страждань людині.

У клініці Біляка, м. Ужгороді, застосовується озонотерапія – порівняно новий напрям лікування. Даний метод прекрасно переноситься хворими, безпечний та простий у використанні. Активно призначається на етапах лікування і реабілітації хворих з гастроентерологічними захворюваннями в ролі основного і додаткового методу оздоровлення.


Використання озонотерапії при лікуванні хвороб шлунково-кишкового тракту

Використання озонотерапії при лікуванні хвороб шлунково-кишкового тракту

Озон застосовується при таких захворюваннях:

 • хронічний гастрит і дуоденіт;
 • виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки;
 • панкреатит;
 • хвороба Крона;
 • гепатити різної етіології (у тому числі вірусної);
 • цироз;
 • дискінезія жовчовивідних шляхів;
 • холецистит та жовчнокам’яна хвороба;
 • проктит та сигмоїдіт;
 • хронічні тріщини заднього проходу.

Ефект проявляється у відновленні енергетичного потенціалу клітин кишківника, стабілізації клітинних мембран. Це сприяє поліпшенню трофіки слизових оболонок. У комплексному лікуванні виразкової хвороби озонотерапія підсилює ефект препаратів вісмуту на Helicobacter pylori, завдяки цьому чиниться згубний вплив на хвороботворні мікроорганізми.

При хворій печінці нормалізується внутрішньопечінкова гемодинаміка. Приходять у норму реологічні властивості крові, показники коагулограми. Зменшується інтенсивність перекисного окислення ліпідів. Зміцнюється детоксикаційна функція печінки та збільшується стійкість гепатоцитів до подразливих чинників. Це сприятливо відзначається на перебігу хронічних вірусних гепатитів.

Методика застосування

Озонотерапія при гастроентерологічних захворюваннях застосовується як засіб загального впливу. Частіше показано внутрішньовенне введення насиченого іонізованим киснем фізіологічного розчину. Вода для ін’єкцій може виступати альтернативним розчинником.


Внутрішньовенне введення насиченого іонізованим киснем фізіологічного розчину

Внутрішньовенне введення насиченого іонізованим киснем фізіологічного розчину

У разі виразкової хвороби застосовується розчин із концентраціями озону від 3-х до 5-ти мкг/мл. Парентерально вводиться до 400 мл ОФР. Кількість сеансів від 4-х до 10-ти. Кратність 1-2 рази на тиждень. Додатково призначається приймання всередину коктейлів на основі озону (до склянки збагаченої дистильованої води) з концентрацією газу від 4-х до 7-ми мкг/мл.

Для лікування запальних захворювань кишківника, більш ефективні інсуффляції озонокисневої суміші через пряму кишку. Атонічні та спастичні стани відрізняються за застосовуваними концентраціями. У першому випадку показана більш низька насиченість, у другому – більш висока. Призначення озонотерапії в клініці Біляка обов’язково враховує наявні патологічні стани.

Корисна озонотерапія при гепатитах. Вірусна етіологія захворювання вимагає додаткового застосування інтерферонів. Зазвичай призначається 6-12 сеансів на курс. Крім внутрішньовенних інфузій та ректальних інсуффляцій, в нашій клініці практикуються процедури аутогемотерапії зі збагаченням озоном введеної порції крові.

При лікуванні тріщин заднього проходу загоєння досягається локальним використанням озонованих олій.

  Ефективність озонотерапії доведена дослідженнями!

  Ефективність озонотерапії доведена дослідженнями!

  Докази ефективності

  Фізіотерапія служить, як основним, так і допоміжним методом у комплексному лікуванні різних захворювань. У схемах лікування виразкової хвороби шлунку або дванадцятипалої кишки, озонотерапія дозволяє уникнути призначення протимікробних засобів та обмежитися препаратами вісмуту. Додатково можуть використовуватися блокатори секреції. Частота рубцювання або епітелізації виразок сягає 90%.

  Протизапальна дія озону при захворюваннях кишківника знижує вираженість симптомів. З озонотерапією швидше відновлюється моторика. Згубний вплив на хвороботворні мікроорганізми сприяє швидкому одужанню від дисбактеріозу.

  Застосування озонотерапії позитивно впливає на клітини та тканини печінки. Поєднання іонізованого кисню та інтерферонів ефективне при лікуванні вірусних гепатитів. Крім регресування клінічної симптоматики (біль і важкість у правому боці, нудота, розлади апетиту та ін.), швидше приходять у норму біохімічні показники печінки. У процесі комплексного лікування, активна форма вірусу гепатиту B і С у крові знижувалася до показників, що не визначаються, більше ніж у половини пацієнтів. Тривалість курсу – до 2-х місяців.

  За даними досліджень вітчизняних авторів, озонотерапія позитивно впливає і на нормалізацію показників імунітету.

  Поширені запитання

  Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

  Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів