Використання озонотерапії при стоматологічних захворюваннях

Використання озонотерапії при стоматологічних захворюваннях

Зміст сторінки:

Лікувальний вплив

Позитивні зміни, які відбуваються в організмі при кваліфікованому застосуванні медичного озону, часто спостерігаються у стоматологічній практиці. Озонотерапія значно підсилює дію лікувальних заходів при різноманітних захворюваннях і станах органів ротової порожнини:

 • гінгівітах;
 • стоматитах бактеріальної, вірусної або грибкової етіології;
 • пародонтитах;
 • розлитих інфекційних процесах щелепно-лицьової області;
 • періоститах та остеомієлітах цієї ділянки;
 • для профілактики ускладнень при протезуванні.

Вплив іонізованого кисню виводить енергетичний обмін у тканинах на якісно новий рівень. Нормалізується мікроциркуляція, активізуються клітинна та гуморальна ланки імунітету. Крім того, озон згубно діє на хвороботворні мікроорганізми.


Такі властивості озону роблять його застосування в стоматології досить актуальним. Вирішальна ж роль в ефективності фізіотерапевтичного лікування належить професійності та кваліфікації лікарів.

Фахівці ужгородської клініки Біляка переймають передовий медичний досвід у клініках США та Європи. Це дозволяє досягти значних результатів, що відповідають світовим медичним стандартам, при лікуванні стоматологічних захворювань.

Методика застосування

Універсальність методики надає широкий вибір засобів для досягнення позитивних змін на хворій ділянці. У стоматологічній галузі озонотерапія може застосовуватися у вигляді загальних (системних) та місцевих (локальних) процедур.


Внутрішньовенне введення фізіологічного розчину, насиченого озоном, при лікуванні стоматологічних захворювань

Внутрішньовенне введення фізіологічного розчину, насиченого озоном, при лікуванні стоматологічних захворювань

Для першого варіанту передбачено внутрішньовенне та внутрішньом’язове введення фізіологічного розчину, збагаченого озоном, у визначених концентраціях. Зазвичай, рівень насичення становить 1200–1500 мкг озону на 1 літр рідини. Об’єм однієї внутрішньовенної інфузії становить 200–400 мл фізіологічного розчину.

При локальних стоматологічних захворюваннях може застосовуватися місцеве лікування. В такому випадку, озонотерапія проводиться шляхом полоскання. Для цього звичайна дистильована вода насичується іонізованим киснем, рівень збагачення – 20 мг озону на 1000 мл рідини.

За наявності важких або хронічних стоматологічних захворювань, виникає потреба у поєднанні методик місцевого та системного впливу. При певних патологічних станах призначається аутогемотерапія з озонуванням порції крові перед внутрішньом’язовим введенням. Частіше вдається обмежитися короткою схемою.

Універсальність озонотерапії дозволяє застосовувати ректальні інсуфляції при унеможливленні повноцінного парентерального лікування.

Звичайно, усереднена схема передбачає 2–5 сеансів на тиждень. Це залежить від виду процедури: системні – рідше, місцеві – частіше.


Більшість деталей вирішується в індивідуальному порядку з урахуванням особливостей організму та перебігу хвороби в окремо взятого пацієнта.

  Ефективність озонотерапії в лікуванні стоматологічних захворювань підкріплюється багаторічним досвідом лікарів клініки Біляка

  Ефективність озонотерапії в лікуванні стоматологічних захворювань підкріплюється багаторічним досвідом лікарів клініки Біляка

  Доведення ефективності

  При лікуванні стоматологічної патології озонотерапія дозволяє уникнути багатьох негативних явищ:

  • покращує показники системи згортання крові;
  • прискорює фізіологічну епітелізацію ран та виразок ротової порожнини;
  • зменшує ризик інфекційних ускладнень при хірургічних втручаннях;
  • суттєво зменшує медикаментозне навантаження на пацієнта;
  • іноді на тиждень скорочує термін зростання переламів кісток щелеп.

  Такий перелік містить лише ті зміни в організмі людини, які спостерігаються вже через короткий проміжок часу, проте він не обмежується ними. Крім того, позитивні зміни багато в чому залежать від професійності фахівців, які призначають та здійснюють лікування.

  Після курсу озонотерапії в клініці Біляка при стоматологічних захворюваннях, позитивний ефект спостерігається тривалий час. Тому після основного курсу лікування, потреба у повторних сеансах виникає лише через кілька місяців. В деяких випадках від них можна відмовитися взагалі.

  Поширені запитання

  Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

  Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів