Лікування захворювань ЛОР-органів

Лікування захворювань ЛОР-органів

Зміст сторінки:

Лікувальний вплив

У лікуванні захворювань ЛОР-органів, найбільшу цікавість викликає поєднаний вплив озонотерапії на перебіг запальних процесів та безпосередня дія іонізованого кисню на хвороботворні мікроорганізми.

Показаннями для застосування озону в медичних цілях є:

 • гострі та хронічні гайморити;
 • етмоїдит та інші синусити;
 • тонзиліт;
 • фарингіт;
 • отити різноманітної локалізації та етіології;
 • розлади з боку органу рівноваги;
 • травми та стани після операцій.

Сам по собі іонізований кисень згубно діє на віруси, грибки та патогенну бактеріальну флору. Крім цього, позитивні зміни спостерігаються внаслідок активації клітинної та гуморальної ланок імунітету. Завдяки покращенню мікроциркуляції, імунокомпетентні клітини досягають вогнища інфекції більш активно.

Призначення озонотерапії у відповідних режимах дозволяє якісно змінювати характер запалення. При цьому швидше минає, скорочується, стадія альтерації (пошкоджень) та скоріше настає фаза відновлення.

Сенсоневральні порушення – патологія з боку равлика, центральної частини органу слуху та рівноваги – взагалі є прямим показом для призначення озонотерапії. Оскільки зміни в цій ділянці частіш за все є наслідком гіпоксії, насичення крові іонізованим киснем сприяє відновленню послабленого слуху та відчуття рівноваги.

Методика застосування

На прийомі у лікаря з приводу лікування ЛОР-органів

На прийомі у лікаря з приводу лікування ЛОР-органів

Як і в інших випадках, ЛОР патологія дозволяє застосовувати системні та локальні методики озонотерапії. До першого виду відносяться внутрішньом’язові ін’єкції та внутрішньовенні інфузії фізіологічного розчину, насиченого озоном. Для місцевого лікування використовується оливкова олія, збагачена іонізованим киснем.

Застосування компресів не завжди є доступним при захворюваннях вуха-горла-носа. Більш доречно використовувати полоскання озонованою рідиною, зазвичай – дистильованою водою або ізотонічним розчином хлориду натрію.

Насичений озоном фізіологічний розчин (ОФР) застосовується також для традиційної процедури – промивання пазух. Одночасно з цим може призначатися аутогемотерапія за короткою схемою. Перед внутрішньом’язовим введенням, взята з вени порція крові також збагачується озоном.

Фахівці приватної клініки Біляка проходять регулярні стажування у лікувальних закладах Європи та США. Тому у фізіотерапевтичному лікуванні ЛОР-патології використовується передовий досвід світової медичної науки.


При тонзиліті також поєднується місцеве та системне застосування озонотерапії. Для промивання лакун на мигдаликах, фізіологічний розчин насичується озоном до 10 мг на літр. Парентеральне введення передбачає концентрації до 1 мг/л.

Якщо можливість локального лікування ЛОР-органів відсутня, наприклад при сенсорній туговухості, пріоритетом користуються парентеральні інфузії та ін’єкції.

При травмах та після операцій на ЛОР-органах, озонотерапія сприяє швидкому загоєнню пошкоджень. Пригнічуючи активність фібробластів, озон посилює епітелізацію, тобто попереджує появу рубців. Розроблена і методика для передопераційної підготовки хворої людини.

  Індивідуальна палата в клініці Біляка

  Індивідуальна палата в клініці Біляка

  Доведення ефективності

  Перші позитивні ефекти від озонотерапії відчуваються вже після 2–3 сеансів. Регулярність та кількість процедур на тиждень та за весь курс визначає професійний лікар. При цьому, найбільша увага приділяється індивідуальному стану здоров’я кожного пацієнта.

  Комплексна та послідовна методика озонотерапії дозволяє значно покращити ефективність кожного сеансу. Завдяки цьому, патологія з боку ЛОР-органів перебігає легше та минає швидше.

  Використання в клініці Біляка медичного озону на професійних засадах сприяє тому, що позитивні явища продовжують наростати деякий час після завершення основного курсу.


  Досягнутий результат зберігається декілька місяців. Тому, якщо прогнозується потреба у повторних курсах, їх призначають через визначений лікарем час.

  Поширені запитання

  Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

  Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів