Зміст сторінки:

Лікувальний вплив

Люди, хворі на цукровий діабет, сповна відчувають на собі, наскільки змінюється спосіб життя. Особливо, якщо існує потреба у регулярних ін’єкціях інсуліну.

Фізіотерапевтичний спосіб лікування – озонотерапія – дозволяє значно покращити якість життя хворої на цукровий діабет людини. У наші часи цей метод повторно переживає бурхливий розвиток. У приватній клініці С.Т. Біляка, м. Ужгород, його активно застосовують на професійних засадах.


Підвищення рівня цукру у крові при цукровому діабеті

Підвищення рівня цукру у крові при цукровому діабеті

Озонотерапія може призначатися при наступних патологічних станах, котрі часто супроводжують цукровий діабет:

 • трофічні виразки на фоні порушень мікроциркуляції;
 • патологія сітківки (ретинопатія);
 • діабетична нефропатія;
 • виражений больовий синдром на нижніх кінцівках;
 • полінейропатія, спровокована цукровим діабетом.

Крім підвищення рівня цукру в крові, у хворої людини відбуваються вкрай негативні зміни судин, в першу чергу – капілярів. По іншому, цю патологію називають мікроангіопатія.

Позитивні зміни від застосування озонотерапії, ґрунтуються саме на покращенні мікроциркуляції у тканинах хворої на діабет людини.

Методика застосування

Найбільша ефективність була відмічена під час використання внутрішньовенних крапельних інфузій фізіологічного розчину, збагаченого озоном. Альтернативний спосіб – інсуфляція киснево-озонової суміші через пряму кишку – застосовується при ненадійному доступі до венозного русла.


Ефективність озонотерапії при цукровому діабеті

Ефективність озонотерапії при цукровому діабеті

Здатність вивірених доз іонізованого кисню приводити до норми показники гомеостазу застосовується під пильним контролем наших досвідчених лікарів. Тому достовірно відмічається:

 • покращення самопочуття та загального стану пацієнта;
 • зменшення вмісту глюкози у крові на 25–37% натщесерце;
 • наближення до норми показників речовин, які провокують атеросклероз (холестерину, ліпопротеїдів, тригліцеридів);
 • зниження підвищеного рівня печінкових проб (трансаміназ);
 • потреба у зменшенні доз цукрознижувальних препаратів.

Останній показник найбільше за інші доводить ефективність озонотерапії при лікуванні цукрового діабету. Особливо, якщо її проводять фахівці з кваліфікацією світового рівня.

Насиченість фізіологічного розчину іонізованим киснем становить 2,5–3,0 мг/л. За час одного сеансу лікування цукрового діабету озонотерапією вводиться 200 мл рідини. При потребі у ректальному застосуванні, до прямої кишки вводиться 150–200 мл активної повітряної суміші з вмістом озону 8–20 мкг/л.

Не обходяться увагою і методики озонотерапії для місцевого застосування. Такі методи є особливо корисними та ефективними при наявності діабетичних виразок. Для цього використовуються «озонові черевички», змащування уражених ділянок шкіри кремами та мазями, попередньо збагаченими озоном.

Процедури проводяться 2–3 рази на тиждень. Загальна кількість складає 9–12 сеансів.

  Озонотерапія значно покращує стан хворого при цукровому діабеті

  Озонотерапія значно покращує стан хворого при цукровому діабеті

  Доведення ефективності

  Заслуговують на увагу результати комплексного впливу на хвору людину. Поєднуючи місцеві та загальні методики озонотерапії, вдається досягти вираженого позитивного ефекту при цукровому діабеті.

  Виразки судинного походження починають гоїтися після 5–6 процедур озонотерапії. Причому переважає саме загоєння епітеліальною тканиною, а не рубцювання.

  Позитивні зміни з боку печінки, нирок та сітківки, свідчать про відновлення нормальної мікроциркуляції, порушеної за високого вмісту цукру.

  Це лікувальне явище, у свою чергу, ґрунтується на нормалізації в’язкості крові, покращенні прохідності судин та капілярів. Тому й діє озонотерапія при цукровому діабеті оздоровче на всі органи та системи пацієнта без винятку.

  Досягнуті під час лікування в клініці Біляка результати можуть закріпитися на термін близько півроку. Тому важливо періодично контролювати основні показники, щоб вчасно пройти повторний курс.


  Для стійкого підтримання досягнутих результатів в середньому потрібно 2–3 курси на рік. Однак у кожному окремому випадку приймається індивідуальне рішення.

  Поширені запитання

  Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

  Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів