Зміст сторінки:

Видалення родимок сьогодні дуже популярна процедура, але наскільки вона безпечна? Давайте розберемося. На шкірі людини відразу ж після народження або в перші два роки життя можуть з’являтися родимки, які в медицині називають терміном невус. Це доброякісна пухлина, яка може бути пігментною або судинною. Виглядає вона як вузлик, пляма, крапка або випуклість на шкірі. Колір варіюється від світло-тілесного до коричневого та навіть червоного.

Видалення невусів

Видалення невусів

Існує кілька типів шкірних новоутворень:

 • пігментні (меланоцитарні) невуси – утворюються, коли клітини епітелію переповнені пігментом меланіном;
 • ангіоми (немеланоцитарні) – скупчення судин;
 • папіломи, бородавки та кондиломи – вірусні новоутворення, які часто плутають з родимками.

Родимки на шкірі – це нормальний процес. Вони виникають під впливом генетичних та зовнішніх чинників, і протягом життя їх кількість збільшується. Але якщо є ризик переродження у злоякісний процес, лікарі рекомендують видалення невуса. Пройти цю операцію можна у Клініці Біляка. Наші хірурги видаляють шкірні новоутворення з максимальною точністю, тому в пацієнтів залишається ледь помітний шрам.

Показання до видалення невусів

Хірургічне видалення невуса необхідно якщо:

 • родимка змінила колір;
 • на ній випали волоски;
 • вона стала свербіти;
 • придбала лаковий відтінок;
 • почала кровоточити.

Якщо невус доброякісний, то його не обов’язково видаляти, якщо до того немає показань. Але іноді людина хоче прибрати родимку, яка виглядає не естетично. Наприклад, найчастіше люди звертаються до лікарів з проханням провести видалення невуса на обличчі або іншої видимої частини тіла.

Неможливо самостійно визначити, потрібно видаляти родимку, чи ні. Зробити це може тільки лікар, після ретельного обстеження. Тому якщо ви хочете прибрати невус, або його вигляд здається вам підозрілим – зверніться до нашої клініки для діагностики.

Показання до видалення невусів

Показання до видалення невусів

Підготовка до видалення

Коли пацієнт звертається до Клініки Біляка по телефону, з ним проводять бесіду, з’ясовують причини, за якими він хоче видалити родимку. Також медкоординатор запитує в нього дані попередніх обстежень, аналізів, фото невуса. Пацієнту призначають консультацію на зручний для нього день.

Під час прийому дерматолог клініки проводить огляд, за необхідністю може призначити додаткові обстеження:

 • Дерматоскопію – детальне дослідження новоутворення під багаторазовим збільшенням та спеціальним підсвічуванням. Дозволяє оцінити форму, розміри, структуру невуса.
 • Панч-біопсію – лікар бере фрагмент тканин для гістологічного дослідження. Завдяки йому можна зрозуміти, чи є процес переродження у рак.
 • Лабораторні аналізи – загальні, на згортання тощо. Необхідні для підготовки до операції, оцінки стану організму, виявлення протипоказань.

Не можна проводити видалення невусів при гарячковому стані, загостренні герпетичної інфекції, наявності кардіостимулятору, під час менструації в жінок та при вагітності. У цих випадках лікар рекомендує відкласти процедуру. У Клініці Біляка є необхідне обладнання для проведення усіх зазначених досліджень та безпечного видалення родимок.

Підготовка до видалення

Підготовка до видалення

Методи видалення родимок

У сучасній медицині застосовуються різні технології, що дозволяють прибрати невуси:

 • Видалення радіоножем – це безкровний перспективний метод, що дозволяє прибрати родимки без накладення швів, з мінімальним набряком, та без крові. Він заснований на впливі високочастотної радіохвилі, при цьому не відбувається температурного нагріву тканин. Ранка заживає за 5-7 днів, рубця не залишається. Таким способом проводять видалення невуса на голові та обличчі за косметичними показниками. Також його застосовують, якщо родимка знаходиться в зоні тертя чи постійного травмування.
 • Електрокоагуляція – висічення тканини через скальпель високочастотним струмом. Доступний метод, але підходить тільки для утворень дрібного розміру. Ранка гоїться протягом 14-20 днів, може залишитися невеликий рубець. Підходить для видалення невусів за косметичними показниками.
 • Кріодеструкція – це метод локального глибокого заморожування новоутворень шкіри. Він частіше використовується для заморожування вірусних утворень (бородавок, папілом) або вікових змін – кератом, кератопапіллом, пігментних плям.
 • Лазерне видалення родимок – спрямований промінь лазера точково впливає на пухлину та випаровує її тканини. Цей метод вважається найбільш ефективним та безпечним, оскільки не травмує сусідні тканини, знижує ризик занесення інфекції, не залишає сліду на шкірі. Його застосовують, коли потрібно прибрати родимки на обличчі та інших видимих ​​ділянках, а також провести видалення судинного невуса.
 • Видалення невуса хірургічним шляхом – утворення разом з прилеглою шкірою січуть за допомогою скальпеля й відправляють віддалені тканини на гістологію. Метод підходить для родимок, в яких є ризик переродження у злоякісну пухлину.

Кожен з цих методів має свої особливості. Наприклад, після видалення лазером або кріодеструктором неможливо буде провести гістологічне дослідження, оскільки після процедури тканини випаровується або піддаються деструкції. Тому для невусів і родимок він не підходить, їх слід видаляти тільки хірургічним шляхом з подальшим патогістологічним дослідженням.

Післяопераційний період

У нашій клініці невуси видаляють в амбулаторному режимі, відразу після процедури пацієнт відправляється додому. Надалі пацієнтові рекомендується:

 • користуватися сонцезахисними засобами;
 • обмежити перебування на сонці у пік його активності (з 11 до 17 години);
 • відмовитися від засмаги у солярії та на сонці;
 • регулярно спостерігатися в дерматолога.

Переваги видалення родимок в клініці

Клініка Біляка пропонує пацієнтам ефективне та безпечне видалення невуса, ціна якого повністю виправдана. До кожного пацієнта застосовують індивідуальний підхід. В нас використовується сучасний лазерний апарат, який дозволяє максимально точно впливати на утворення. За необхідністю наші хірурги акуратно проводять хірургічне видалення та відправляють тканини на гістологію. Вони стажувалися в США та Європі, де освоїли прогресивні техніки оперування.

Якщо вас цікавить видалення родимок, ціна залежить від методу проведення операції. Дізнатися її можна у прайсі на нашому сайті, або ж на консультації лікаря. Зв’яжіться з нами, щоб вибрати відповідну процедуру та призначити дату!

Поширені запитання

Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

Що входить у вартість операції?

У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
- хірургічне та медикаментозне забезпечення
- харчування та проживання
- цілодобове спостереження медичного персоналу
- перев'язки і все медсестринські маніпуляції

Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів