Зміст сторінки:

Видалення бородавок – досить популярна процедура в медицині. Ці доброякісні нарости на шкірі з’являються в тих, хто інфікований вірусом папіломи людини (ВПЛ). Вони можуть розростатися, зливатися між собою, виглядати неестетично та спричиняти дискомфорт. Тому краще рішення – видалити ці новоутворення за першої ж можливості.

Якщо вас турбують бородавки, лікування можна отримати у Клініці Біляка. Ми застосовуємо сучасні методи їх видалення – без травм, крові та помітних шрамів. Наші пацієнти легко позбавляються шкірних утворень та швидко відновлюються.

лікування бородавок

Показання до видалення бородавок

Іноді бородавки абсолютно не заважають людині й не становлять ніякої загрози її здоров’ю. І все ж, є випадки, коли їх краще видалити. Робити це рекомендується, якщо новоутворення:

 • знаходиться на видному місці – наприклад, на обличчі;
 • спричиняють дискомфорт – біль, свербіж тощо;
 • часто травмується – одягом, під час гоління, пілінгу та інших процедур;
 • швидко розростається, зливається з іншими, утворюючи конгломерати;
 • кровоточить;
 • змінило колір.

Загалом, наявність бородавок на тілі – це вже показання до їх видалення. Дане захворювання є хронічним та не може пройти саме – тобто, бородавки нікуди не зникнуть. Їх можна лише видалити хірургічним методом, звернувшись до лікаря.

У Клініці Біляка вам допоможуть вивести бородавки легко та безпечно. Ми видаляємо усі види цих утворень: прості, підошовні, загострені та інші. Також в нас можна прибрати будь-які шкірні нарости: родимки, папіломи тощо. Більш детальну інформацію ви зможете дізнатися на консультації в нашого лікаря.

Чому не можна видаляти бородавки самостійно

Сьогодні в аптеках, та й просто в інтернет-магазинах продаються різні засоби для видалення шкірних наростів. Але лікарі не радять ними користуватися, і ось чому:

 1. Самостійно вам буде складно підібрати потрібний препарат та його правильне дозування. Зрештою можна нанести собі сильні хімічні опіки.
 2. Цей метод малоефективний і травматичний. Після такого впливу на шкірі часто залишаються шрами, які складно прибрати.

Краще не ризикуйте й не експериментуйте зі своїм здоров’ям. Зверніться до нашої клініки – ми допоможемо виявити причину утворення бородавок, визначити їх тип, вивчити структуру. Наші лікарі підберуть вам оптимальне лікування бородавок сучасними щадними методами.

Підготовка до процедури

Коли пацієнт зв’язується з нами, ми спочатку консультуємо його в телефонному режимі. Медкоординатор клініки запитує, з яких причин людина хоче видалити бородавку, де вона знаходиться, чи непокоїть. Також він просить вислати фото новоутворень, результати попередніх обстежень та іншу необхідну інформацію. Всі ці дані наш фахівець прикріплює до особової справи пацієнта, яку передає лікаря. Потім наш дерматолог вивчає її та призначає дату прийому.

У призначений день пацієнт приходить до клініки, наш лікар консультує його, проводить огляд. За необхідності – призначає додаткові обстеження:

 • тест на ВПЛ – допомагає виявити вірус в організмі;
 • дерматоскопію – огляд зі спеціальним підсвічуванням та багаторазовим збільшенням, дозволяє детально досліджувати новоутворення, оцінити його форму, структуру й розміри;
 • панч-біопсію – лікар бере фрагмент тканин утворення для гістологічного дослідження, це допомагає виявити атипові клітини при підозрі на рак.

Також перед процедурою в пацієнта беруть лабораторні аналізи – це дозволяє оцінити загальний стан організму й виключити протипоказання. Видаляти бородавки можна при гарячковому стані, під час вагітності та лактації, при загостренні герпесу, а також пацієнтам з кардіостимулятором. Якщо виявлено хоч одне протипоказання, процедуру переносять.

Як проходить видалення

Хід процедури багато в чому залежить від обраного методу видалення. Це може бути:

 • Кріодеструкція – заморожування рідким азотом. Дозволяє впливати на змінені тканини досить глибоко, при цьому не зачіпаючи здорові.
 • Електрокоагуляція – дія високочастотним струмом, підходить для видалення бородавок невеликого розміру. Зазвичай до нього вдаються, коли людина хоче видалити новоутворення з косметичних міркувань.
 • Видалення бородавок лазером – на тканини направляють промінь лазеру, який випаровує новоутворення під дією високих температур.
 • Вплив радіохвилями – спеціальний радіоніж видаляє патологічні утворення без нагрівання, кровотечі та болю. Після такої процедури не потрібно накладати шви, а ранка швидко та безслідно заживає.
 • Хірургічне висічення – бородавку січуть скальпелем, захоплюючи трохи прилеглих тканин. Всі вилучені структури потім досліджують на гістологію.

Видалення бородавок

Спосіб впливу для кожного пацієнта підбирають індивідуально. У Клініці Біляка застосовують сучасні безпечні методи впливу – радіоножем та електрокоагуляцію. Вони дозволяють прибрати патологічні тканини з мінімальним впливом на шкірний покрив та його цілісність. Також, в деяких випадках, якщо в ході панч-біопсії були виявлені атипові клітини, наші хірурги видаляють новоутворення скальпелем та відправляють віддалені тканини на гістологію. При цьому вони діють з високою точністю та акуратністю, тому в пацієнта практично не залишається шраму.

Алгоритм проведення процедури такої:

 1. Пацієнту дають обрану анестезію – за необхідності.
 2. Область впливу знезаражують антисептиком.
 3. На бородавку впливають обраним способом.
 4. Коли процедура закінчена, на місце видаленої бородавки накладають стерильну пов’язку, при необхідності – шви.

При видаленні щадними методами загоєння займає кілька днів, при хірургічному висіченні може знадобитися більше часу. Щоб загоєння пройшло успішно, потрібно захищати ранку від впливу сонячних променів і травм. Час від часу слід міняти пов’язку та обробляти корочку антисептиком.

Переваги видалення у клініці

У нашій клініці використовується сучасне обладнання для видалення шкірних новоутворень. За необхідності ми використовуємо хірургічний метод і діємо з високою точністю. Наш дерматолог знає як видалити бородавку, щоб на шкірі майже не залишилося сліду. Вона безпомилково підбирає правильний спосіб втручання та проводить його з ювелірною акуратністю. Запишіться на прийом, щоб позбутися шкірних наростів раз і назавжди!

Джерела:

 1. Хлебникова А.Н., Селезнева Е.В., Дорохина О.В. Лечение вульгарных и подошвенных бородавок. Вестник дерматологии и венерологии. 2015.
 2. Штиршнайдер Ю.Ю., Волнухин В.А. Сравнительная оценка эффективности лечения больных обыкновенными бородавками деструктивными методами. Вестник дерматологии и венерологии, 2012.
 3. Kimura U, Takeuchi K, Kinoshita A, Takamori K, Suga Y. Long-pulsed 1064-nm neodymium:yttrium-aluminum-garnet laser treatment for refractory warts on hands and feet. J Dermatol. 2014.
 4. Nguyen J, Korta DZ, Chapman L, Kelly KM. Laser Treatment of Nongenital Verrucae: A Systematic Review. JAMA Dermatol. 2016.
Поширені запитання

Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

Що входить у вартість операції?

У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
- хірургічне та медикаментозне забезпечення
- харчування та проживання
- цілодобове спостереження медичного персоналу
- перев'язки і все медсестринські маніпуляції

Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів