Себорейний кератоз — доброякісні новоутворення на шкірі, які мають множинний характер. Вони виглядають як плями тілесно-коричневого кольору з чітко окресленими краями. Найчастіше вони охоплюють область грудної клітини, але можуть з’являтися і в інших місцях. Захворювання вражає в основному людей старше 50 років.

У клініці Біляка знають, як зупинити себорейний кератоз. Тут застосовуються сучасні методи діагностики та лікування доброякісних новоутворень. Наші хірурги видаляють їх, не залишивши на шкірі пацієнта ні сліду.

Причини патології

Головний фактор, що провокує себорейний кератоз — це старіння шкіри. В її структурі відбуваються незворотні зміни, внаслідок яких епітеліальні клітини змінюють свій вигляд і структуру.

Фактори, що провокують цю патологію, до кінця не вивчені. Але встановлено, що при діагнозі себорейний кератоз причини можуть бути пов’язані зі спадковістю. Якщо в роду були люди з цим захворюванням, то людині воно передасться.

Також патологію пов’язують із впливом на шкіру ультрафіолету. Сонячні промені викликають зміни в клітинах, призводять до утворення різного роду пухлин. Тому у тих, хто любить засмагати на пляжі або в солярії, вони зустрічаються частіше.

Симптоматика

Коли розвивається себорейний кератоз, симптоми зазвичай візуальні. На шкірі з’являються плями, які не викликають дискомфорту та взагалі ніяк не турбують людину. Їхня форма найчастіше кругла або овальна, колір може бути від жовтого до темно-коричневого й навіть чорного. Їхня поверхня може бути бархатистою і лущитися. Іноді плями виглядають, як приклеєні.

Діагностика

Себорейний кератоз шкіри виявляють шляхом візуального огляду. Для уточнення діагнозу може бути проведена біопсія з подальшим гістологічним обстеженням. Її проводять при підозрі, що новоутворення почало перероджуватися в рак. У пацієнта беруть фрагмент пухлини, який потім ретельно вивчають під мікроскопом. Це дозволяє вивчити тип і природу клітин, які формують її.

Лікування

При діагнозі кератоз себорейний лікування може й не знадобитися. Якщо плями маленькі, не ростуть і ніяк не турбують людину, їй показане спостереження. У деяких випадках, коли новоутворення розташовані в видимих місцях і порушують естетику зовнішності, їх видаляють. Також це роблять при великих розмірах і активному рості новоутворення.

При діагнозі себорейний кератоз лікування може виконуватися різними методами:

  • Кріодеструкція — новоутворення заморожують рідким азотом наднизьких температур. В результаті його клітини відторгаються, а здорові тканини зберігаються незайманими.
  • Електрокоагуляція — на себорейні кератоми впливають спеціальним електроножем, який дає імпульси електричного струму. В результаті плями припікаються, утворюється кірочка, після загоєння якої шкіра відновлюється.

Відповідний метод видалення вибирає лікуючий лікар. При цьому він враховує форму і розмір плям, їхню кількість, загальний анамнез пацієнта.

Можливі ускладнення

Найчастіше кератоз себорейний не становить особливої небезпеки для організму. Він не заразний і не впливає на роботу важливих систем. Але у деяких пацієнтів плями починають лущитися та свербіти. Особливо це стосується тих випадків, коли утворюється себорейний кератоз на голові — волосистій її частині. Це може спровокувати появу лупи — крихітних білих лусочок, схожих на борошно.

У більшості випадків дана патологія не схильна перероджуватися в рак. Але, якщо вона часто пошкоджується або треться об одяг, такий ризик є. Травмований себорейний кератоз може інфікуватися ВПЛ і перейти в злоякісний процес.

Профілактика

Розуміючи, що таке себорейний кератоз, краще знизити ризики його виникнення. Для цього рекомендується користуватися сонцезахисними кремами, щоб захистити шкіру від УФ-випромінювання, підтримувати гігієну та вести здоровий спосіб життя.

Особливості лікування в клініці

У нашій клініці працюють досвідчені лікарі, які точно знають, як лікувати себорейний кератоз. Вони підбирають для кожного пацієнта індивідуальну схему, адаптовану під особливості його організму. При цьому пацієнтам надаються комфортні умови проживання в клініці та здорове харчування.


Поширені запитання

Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

Що входить у вартість операції?

У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
- хірургічне та медикаментозне забезпечення
- харчування та проживання
- цілодобове спостереження медичного персоналу
- перев'язки і все медсестринські маніпуляції

Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів