Рак шкіри — злоякісне новоутворення, що утворюється на шкірному покриві. До цього захворювання однаково схильні чоловіки й жінки, але найчастіше воно спостерігається у світловолосих людей зі світлою шкірою.

Серед злоякісних пухлин ця патологія становить 10%. З усіх видів епітеліального раку найчастіше діагностується базаліома — на її частку припадає близько 80% випадків.

У клініці Біляка успішно лікують злоякісні процеси шкіри та інших органів. Ми використовуємо сучасні методи, які дозволяють зберегти пацієнту життя та його якість.

Причини захворювання

Ризик захворіти є у людей, які:

 • люблять засмагати та не користуються сонцезахисними кремами — ультрафіолет викликає мутації в шкірних клітинах, провокуючи зростання новоутворень;
 • заражені вірусом папіломи людини (ВПЛ) – інфекція викликає розвиток пухлинних процесів;
 • курять або працюють з токсичними речовинами — вдихання канцерогенів провокує рак шкіри голови та інших частин тіла;
 • мають спадкову схильність — якщо хтось із родичів страждає на цю патологію, то ви в групі ризику;
 • часто травмували шкіру механічними діями або токсичними хімічними речовинами — травми підвищують ризик інфікування ВПЛ.

Класифікація хвороби

У патології рак шкіри види такі:

 • Меланома — асиметричне пляма з нерівномірними межами, сформована з пігментованих клітин. З’являється на шкірі, райдужній оболонці ока та слизовій оболонці прямої кишки. Відрізняється агресивним ростом, зустрічається в 4% випадків шкірного раку.
 • Базаліома — це пухлина, яка формується з базальних клітин, розташованих в нижніх шарах епідермісу. На поверхні утворюється вузлик перлинно-прозорого або рожевого кольору, всередині якого проглядаються кровоносні судини. Пухлина росте агресивно, зачіпаючи сусідні тканини та руйнуючи їх. Вона схильна до рецидивів навіть після успішного лікування. Базаліома шкіри в міру прогресування може почати кровити, формуючи виразки. Найчастіше вона вражає обличчя і волосяну частину голови.
 • Плоскоклітинний рак шкіри — велика пляма або вузлик на ніжці з нерівними краями, лусочками та скоринкою, що лущиться. Легко пошкоджується від дотиків, зростає агресивно, швидко дає метастази. Становить близько 16% всіх випадків шкірного раку шкіри.

Існують і більш рідкісні види — карцинома Меркеля, саркома Капоші, атипова фіброксантома.

Те, як виявляється рак шкіри, залежить від його стадії. Всього їх 4:

Діаметр пухлини менше ніж 2 см, клітини не поширюються.

Новоутворення виростає до 5 см.

Діаметр стає понад 5 см і активно проростає в сусідні тканини.

Злоякісний процес вражає глибокі шари дерми, м’язову і кісткову тканину, хрящі, лімфовузли, внутрішні органи.

Як виявляється захворювання?

Коли у людини рак шкіри, симптоми зазвичай видно неозброєним оком. Людина помічає ранку, яка ніяк не може зажити, підозрілу пляму або вузлик. Вони швидко збільшуються в розмірі, мають нерівні краї, можуть свербіти або боліти, кровоточити.

Іноді людина помічає й загальні ознаки раку шкіри, особливо на пізніх стадіях:

 • пропадає апетит;
 • різко зменшується маса тіла;
 • відчувається слабкість і стомлюваність;
 • температура тримається на рівні 37,5 ° С.

Небезпека полягає в тому, що симптоми раку шкіри можуть і не проявлятися. Особливо це ризиковано в тих випадках, коли пухлина знаходиться в недоступному для ока місці — наприклад, на волосистій частині голови. Також вона може вирости на слизовій оболонці — в ротовій порожнині або носі.

Найлегше виявляється рак шкіри обличчя. Це те місце, на яке людина постійно дивиться в дзеркало, за яким стежить. Найменша плямочка порушує естетику зовнішності, тому хочеться скоріше її позбутися. В інших же випадках хворий може довго відкладати візит до лікаря.

Як виглядає рак шкіри — залежить від його виду. При меланомі це пляма від світло-коричневого до чорного кольору, при базаліомі — рожева кровоточива виразка, а при плоскоклітинній пухлині — лущиться вузлик. Більш детально можна розглянути на фото різних видів епітеліального раку.

Помітивши у себе перші ознаки раку шкіри, не зволікайте з обстеженням. Чим раніше буде виявлена патологія, тим більше шансів на успішне лікування.

Методи діагностики

Якщо підозрюється базаліома носа або будь-якої іншої частини тіла, лікар призначає:

 • Дерматоскопію — поверхня пухлини оглядається за допомогою збільшувальних скел.
 • Мазок — до новоутворення прикладають предметне скло та щільно притискають. У результаті отримується відбиток, на якому залишаються клітини пухлини.
 • Зішкріб — зішкрябується трохи епітелію з місця, де є виразка або кірка, а потім відправляються отримані фрагменти на лабораторне дослідження. При підозрі на рак шкіри діагностика під мікроскопом дозволяє ретельно досліджувати клітини пухлини.
 • Біопсію — найбільш точний метод вивчення пухлини, що дозволяє отримати про неї докладну інформацію. Для цього спеціальною голкою береться невеликий фрагмент новоутворення.
 • УЗД і КТ — призначаються додатково, щоб оцінити, наскільки базаліома шкіри обличчя або іншої ділянки встигла зачепити сусідні органи та структури.

Онкохірурги клініки Біляка знають, як діагностувати рак шкіри швидко і максимально точно. Вони уважно вивчають анамнез пацієнта та підбирають відповідні методи обстеження. За результатами призначається схема лікування.

Лікування

Будь-які ракові пухлини потрібно видаляти. Коли вони розташовані на шкірі, потрібно прибирати саме новоутворення та прилеглі до нього тканини. Через це може постраждати зовнішність, особливо коли у людини базаліома на обличчі або іншій видимій ділянці тіла.

На щастя, сьогодні з’явилися сучасні методи операцій, що дозволяють звести збиток для зовнішності до мінімуму. Після операції пацієнту може бути призначена променева або хіміотерапія.

Особливості лікування в клініці

Клініка Біляка обладнана за останнім словом техніки. Тут є сучасне обладнання, що дозволяє проводити операції на шкірі з мінімальним травматизмом.

Наші хірурги, що стажувався в США і Європі, віддають перевагу щадним методикам і діють максимально акуратно. Тому якщо у вас рак шкіри на обличчі або іншому видимій ділянці — ми видалимо його так, що не залишиться грубих шрамів. Щоб дізнатися більше, запишіться на прийом.

Поширені запитання

Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

Що входить у вартість операції?

У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
- хірургічне та медикаментозне забезпечення
- харчування та проживання
- цілодобове спостереження медичного персоналу
- перев'язки і все медсестринські маніпуляції

Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів