Плоскоклітинний рак шкіри — злоякісна епітеліальна пухлина, сформована з кератиноцитів. Найчастіше утворюється на відкритих ділянках епітелію — тильній стороні рук, обличчя, статевих органах.

У клініці Біляка успішно діагностують і лікують цю патологію, використовуючи сучасні методи. Досвідчені лікарі,  що стажувався в США і Європі, підбирають для кожного пацієнта індивідуальну схему терапії.

Види плоскоклітинного раку

За гістології розрізняють дві форми хвороби: зроговілий і плоскоклітинний незроговілий рак шкіри. Перший тип відрізняється повільним зростанням, при цьому пухлина проростає вглиб тканин. Вивчаючи фотографії цих новоутворень, можна помітити виразні ознаки зроговіння тканин.

Друга форма хвороби розвивається більш агресивно, швидко проростаючи в глибокі шари дерми. Вивчаючи її фото, можна побачити вузли або папули, які на більш пізніх стадіях набирають вигляду виразок, що кровоточать.

Крім цього плоскоклітинний рак шкіри обличчя або іншої частині тіла може бути:

 • бляшковим — над шкірним покривом височить червона бляшка з вузликами всередині;
 • вузловим — за формою нагадує цвітну капусту;
 • виразковим — виглядає як кратер поглибленням, яке кровоточить.

Причини захворювання

Плоскоклітинний рак шкіри носу, а також інших частин тіла розвивається при:

 • агресивному УФ-опроміненні шкіри, частих сонячних опіках;
 • частих травмах шкірного покриву;
 • склеродермії;
 • доброякісних шкірних новоутвореннях, які переходять в злоякісну форму;
 • старечих кератозах;
 • спадкової схильності.

Симптоматика

Коли у людини плоскоклітинний рак шкіри, симптоми проявляються візуально. З’являється новоутворення з нерівними краями, яке швидко зростає, починає кровоточити, покриватися корочками. Зовнішній вигляд пухлини залежить від її форми й типу. Якщо вас цікавить, як виглядає плоскоклітинний рак шкіри, можна розглянути фотографії.

На більш пізніх стадіях починають проявлятися загальні симптоми. Хворий різко втрачає вагу, відчуває слабкість і пригніченість, його часто нудить. Саме новоутворення починає відчуватися болісно, свербіти і кровоточити.

Діагностика

Патологію виявляють шляхом:

 • дерматоскопії — лікар оглядає пухлину, оцінює її розміри, вивчає структуру, виводить дерматологічний індекс.
 • Біопсії — фрагмент новоутворення вивчається на гістології, що дозволяє точно встановити форму та стадію раку.

За результатами обстеження лікар підбирає хворому індивідуальну схему, як лікувати плоскоклітинний рак шкіри.

Лікування

Злоякісні новоутворення шкіри обов’язково видаляються. Спосіб видалення підбирається з урахуванням стадії, форми та розмірів пухлини. Невеликі новоутворення на ранніх фазах видаляють шляхом електрокоагуляції або лазерної деструкції. На більш пізніх стадіях доводиться використовувати хірургічне видалення із захопленням прилеглих здорових тканин.

При діагнозі плоскоклітинний рак шкіри лікування також включає поверхневу хіміотерапію, на запущених стадіях — опромінення. Курс процедур підбирається індивідуально для кожного хворого — з урахуванням розмірів пухлини, ступеня залученості сусідніх тканин, особливостей організму.

Особливості лікування в клініці

У клініці Біляка успішно лікують плоскоклітинний рак шкіри у дітей і дорослих. Наші хірурги віддають перевагу малотравматичним операціям, що дозволяє зберегти пацієнту зовнішність. Вони підбирають метод видалення індивідуально, за результатами комплексної діагностики. Попереджаємо відразу — ми не лікуємо по фото, тому, щоб отримати допомогу, запишіться на консультацію до нашого лікаря якомога раніше!

Поширені запитання

Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

Що входить у вартість операції?

У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
- хірургічне та медикаментозне забезпечення
- харчування та проживання
- цілодобове спостереження медичного персоналу
- перев'язки і все медсестринські маніпуляції

Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів