Меланома — злоякісне новоутворення шкіри, яке формується з пігментних клітин, що продукують меланін. Відрізняється швидким і активним метастазуванням і погано піддається лікуванню. Вважається одним з найнебезпечніших злоякісних процесів.

Якщо ви не знаєте, як виглядає меланома шкіри, фото допоможуть скласти уявлення. Виявивши у себе подібне новоутворення, потрібно негайно звернутися до лікаря. Отримати кваліфіковану допомогу ви зможете в клініці Біляка. Ми запропонуємо вам пораду, проведемо точну діагностику та призначимо лікування.

Причини утворення

Найширша група ризику, у якій найчастіше розвивається меланома шкіри — це світлошкірі люди, у яких світле волосся та багато веснянок. Також захворювання може передаватися у спадок.

Фактори, під впливом яких розвивається пігментна меланома шкіри:

  • вплив променів ультрафіолету — особливо підвищені ризики у тих, хто часто «згорав» на сонці;
  • велика кількість невусів на шкірі;
  • часті опіки, хімічні подразнення шкіри;
  • наявність в анамнезі інших форм раку шкіри;
  • вік старший за 50 років.

Симптоми

Злоякісна меланома шкіри виглядає як новоутворення асиметричної форми з нерівними краями. Воно швидко зростає, виділяючи на пізніх стадіях кров і утворюючи скоринки. Також людина може відчувати свербіж, печіння та біль. При запущеній формі меланоми з’являються ознаки загальної інтоксикації — слабкість, різке схуднення, запаморочення, нудота.

Діагностика

Важливо розуміти, що меланома — це рак шкіри, і чим швидше її буде виявлено, тим вищі шанси на успіх. Тому важливо звернутися до лікаря, помітивши у себе ознаки хвороби. Будь-яка підозріла родимка або невус підлягають ретельному огляду.

Якщо підозрюється меланома шкіри, діагностика включає:

  • дерматоскопію — дозволяє ретельно оглянути пухлину з багаторазовим збільшенням, розрахувати її дерматологічний індекс.
  • Біопсію або видалення пухлини для гістологічного дослідження — дає повну інформацію про клітини новоутворення.
  • КТ і МРТ — дозволяють виявити метастази в лімфовузлах і внутрішніх органах.

Лікування

Чи виліковується меланома шкіри? Так, хоча знадобиться запастися терпінням. Пухлина складно піддається терапії, швидко вражає прилеглі органи, схильна до рецидиву. Успіх багато в чому залежить від стадії виявлення патології. Якщо на 1-2 стадії виявлена меланома шкіри, лікування в більшості випадків успішне. Воно включає:

  1. Хірургічне видалення пухлини — захоплюється приблизно 2-3 см прилеглих здорових тканин;
  2. Імунотерапію.

Якщо у пацієнта запущений рак шкіри (меланома) лікування ускладнюється. Доводиться видаляти не лише пухлину, а й прилеглі лімфовузли.

Розуміючи, що таке меланома шкіри, і як вона небезпечна, важливо звернутися за допомогою якомога раніше. При невеликих новоутвореннях, які не встигли метастазувати, можна перемогти хворобу без ризику рецидиву. До того ж обсяг хірургічних втручань буде меншим. Це досить актуально для людей, у яких меланома шкіри обличчя та інших видимих ділянок.

Особливості лікування в клініці

У клініці Біляка допомагають людям з раком шкіри всіх типів. Тут застосовується сучасне обладнання, що дозволяє точно встановити діагноз. Щоб не запускати хворобу, рекомендується щорічно проходити профілактичні огляди. Так може бути вчасно виявлена меланома шкіри спини та інших важкодоступних ділянок.

Наші лікарі стажувалися в Європі та США, для кожного пацієнта підбирають індивідуальну схему терапії. Вони застосовують прогресивні методики, що дозволяють врятувати людині життя й уникнути рецидиву. Запишіться на прийом, щоб дізнатися більше!