Зміст сторінки:

Людям, що страждають на облисіння, лікування дає змогу зберегти волосся та відновити волосяний покрив. Причому ймовірність успіху збільшує виявлення й усунення причини випадіння волосся.

У медицині, цей процес називається алопецією й до нього здатні призводити безліч різнобічних чинників, та і клінічні варіанти облисіння неприємно вирізняються різноманітністю. Для кожного випадку потрібно підбирати свій терапевтичний підхід, складати індивідуальну схему терапії. Ускладнюється проблема тим, що волосся відростає повільно, й перший ефект буває помітний лише через кілька тижнів.

Лікування випадіння волосся

Звертайтеся з проблемою випадіння волосся до Клініки Біляка. Наш дерматолог складає терапевтичний алгоритм для кожного пацієнта індивідуально. У лікуванні ми застосовуємо методи, спрямовані на усунення причини алопеції, та заходи, що прискорюють відновлення волосяного покриву. Причому деякі інноваційні процедури доступні тільки в нашій клініці.

Характеристика патології

За механізмом розвитку, алопеція буває вогнищевою (на голові утворюються безволосі ділянки) і дифузною (волосся випадає рівномірно по всій шкірі скальпа). Клінічну форму обов’язково враховують під час складання плану лікування облисіння.

Що стосується причин, котрі провокують облисіння, то їх набагато більше. Найпоширеніші:

 • неправильний догляд за шкірою голови, наприклад – застосування шампуню, котрий не підходить шкірі голови, або миття занадто гарячою водою;
 • інфекції – грибкові, бактеріальні, вірусні (герпес);
 • хронічний і гострий стрес, через який страждає живлення коріння волосся;
 • генетична схильність, коли волосяні фолікули занадто чутливі до змін гормонального фону й зупиняють ріст волосся в разі коливання чоловічих статевих гормонів (андрогенів);
 • шкірні захворювання – демодекоз, себорейний дерматит, обмежена склеродермія.

Для пацієнтів літнього віку характерне природне згасання функції волосяних фолікулів.

Тобто, без з’ясування причин облисіння, лікування і відновлення волосяного покриву буде просто недосяжним.

На жаль, багато хто поверхнево ставиться до діагностики чинників, котрі провокують облисіння. Така помилка призводить до невдач, до того, що люди не вірять в успіх лікування. І змушують себе терпіти косметичний дефект, застосовують перуки тоді, коли за кілька місяців терапії можна досягти разючого ефекту.

Мета терапії

Головна – усунути причину або послабити її вплив. Наприклад, у разі облисіння на тлі грибкових інфекцій, очищаємо шкіру від збудника. Якщо причина в стресі, через який спазмуються капіляри шкіри, то ми намагаємося відновити нормальну мікроциркуляцію в дермі голови.

І так – щодо кожного пацієнта. Тільки індивідуальний підбір схеми терапії, з урахуванням провокативного чинника, дає змогу досягати помітних і стійких результатів.

Методи лікування

Традиційно, їх ділять на дві категорії:

 1. Місцевого застосування – вплив безпосередньо на уражені ділянки.
 2. Системного застосування, коли активні компоненти приймаються перорально або вводяться у вигляді ін’єкцій.

Практика показує, що найкращий результат дає продумана комбінація різних методик з обох категорій. Дерматолог Клініки Біляка складає план лікування з урахуванням цього принципу. Технічні можливості клініки дозволяють застосовувати фактично весь арсенал засобів і методик для лікування облисіння у чоловіків або жінок, також і в підлітків.

Методики місцевого застосування

Зазвичай, мають на меті активацію обмінних процесів у шкірі голови. Залежно від ситуації, у клініці застосовуються такі методи:

 1. Мезотерапія – це щось на кшталт мікроін’єкцій ліків всередину шкіри, на глибину в кілька міліметрів на значній площі. У якості активного компонента застосовується той, котрий необхідний волоссю. Наприклад – препарати, котрі покращують мікроциркуляцію, або озоновані розчини з протизапальним, антиоксидантним ефектом.
 2. PRP-терапія. Це нова методика – введення в осередки облисіння й по їхній периферії власної плазми крові пацієнта, збагаченої його ж тромбоцитами. У дерматології, PRP (ПРП) застосовується у якості потужного стимулятора обміну речовин. Збагачена тромбоцитами плазма запускає механізми росту волосся, пробуджує ті волосяні фолікули, що «заснули». Плюс, пом’якшує шкіру, насичує її біологічно активними речовинами, зменшує сальність, прояви себореї. Клініка Біляка застосовує ПРП у поєднанні з озонуванням плазми. Таке поєднання м’яко посилює дію обох компонентів і дає більш виражений ефект при різних формах алопеції. Для лікування облисіння, в Ужгороді, лише Клініка Біляка використовує методику озонування PRP. І з відмінними результатами.
 3. Лікувальні лосьйони, мазі, креми. Сенсу перераховувати всі подібні засоби, що ми застосовуємо, немає. Для кожного пацієнта (або пацієнтки) підбирається свій комплекс.
 4. Внутрішньошкірне введення гормональних препаратів, які мають протизапальну дію, послаблюють гальмівний вплив статевих гормонів на волосяні фолікули в разі андрогенетичної алопеції. Перевагу надаємо препарату тривалої дії «Дипроспан»: одна процедура на 4 тижні.
 5. Місцево використовуємо також нові лікарські форми – ампули для втирання, наповнені біологічно активними компонентами. До складу ампул для лікувальної косметики волосся може входити екстракт алое вера, витяжки з плаценти, гіалуронова кислота та інші засоби. Які саме будуть потрібні – підбираємо індивідуально.
 6. Застосовуємо лосьйони та креми на основі препарату «Міноксидил», котрі також покращують мікроциркуляцію в шкірі.

Для лікування облисіння в жінок у разі андрогенетичної алопеції, можуть місцево застосовуватися спеціальні гормональні препарати, котрі зменшують чутливість волосяних фолікулів до гальмівного впливу андрогенів. Системно їх не можна застосовувати, тому що збільшується ризик онкологічних процесів.

Методики системного застосування

Волосся може випадати через дефіцит мікроелементів, вітамінів. Якщо аналізи показують нестачу, скажімо, заліза, то ми призначаємо таким людям відповідні препарати.

Якщо причиною випадіння волосся є стрес (що властиво сильній статі), намагаємося впоратися і з цим чинником. Перевагу в лікуванні облисіння у чоловіків стресового походження надаємо фітотерапії.

У багатьох наших пацієнтів відзначається знижений рівень вітамінів D, PP та інших. Тоді підбираємо полівітамінні комплекси.

У якості біогенних стимуляторів системної дії можемо використовувати ін’єкції актовегіну. Щоби поліпшити мікроциркуляцію, призначаємо препарати пентоксифіліну (Курантил, Трентал).

Безпечний і ефективний метод терапії – внутрішньовенні інфузії фізіологічного розчину, збагаченого озоном.

Особливості лікування в клініці

Спираючись на принцип індивідуального підходу до кожного пацієнта, ми допомагаємо повернути людям привабливий зовнішній вигляд. Ретельно обстежуємо перед тим, як лікувати жіноче облисіння чи алопецію в чоловіків. Алгоритм лікування складається з огляду на виявлені чинники, котрі провокують втрату волосяного покриву.

Скільки часу буде потрібно на відновлення волосся після облисіння – залежить від причини патології та того, як скоро людина звернулася по допомогу.

Досвідчений дерматолог Клініки Біляка складає поетапний алгоритм терапії, котрий враховує особливості організму і форму патології в конкретної людини. Після закінчення курсу лікування облисіння, кожен отримує рекомендації з оптимального догляду за шкірою голови та волоссям, що дає змогу надовго зберегти досягнутий ефект.

Поширені запитання

Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

Що входить у вартість операції?

У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
- хірургічне та медикаментозне забезпечення
- харчування та проживання
- цілодобове спостереження медичного персоналу
- перев'язки і все медсестринські маніпуляції

Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів