Зміст сторінки:

У дерматології буває, коли за красивою назвою ховається непроста патологія. Така особливість властива розацеа, протокол лікування котрої складається окремо для кожного пацієнта.

Це потребує від лікаря уважності, глибоких знань і досвіду. Головна проблема полягає в тому, щоби з’ясувати, яка саме причина спричиняє мляве, торпідне запалення шкіри обличчя й, іноді – зони декольте. Лише після цього можна приступати до складання схеми лікування розацеа й розраховувати на успіх.

Лікування Розацеа

Характеристика патології

По суті, розацеа – це не інфекційне хронічне запалення шкіри, дерматоз. Найбільш поширене серед людей із білою шкірою й рудим волоссям, що наводить на думки про генетичну схильність до захворювання.

Відомі й інші чинники, котрі підвищують ризик захворіти:

 • використання гормональних препаратів, причому після припинення їх застосування настає загострення процесу;
 • хвороби імунної, травної, статевої систем;
 • порушення регуляції судинного тонусу, психоемоційна нестабільність.

Частіше хворіють представниці прекрасної статі. І, через те, що захворювання призводить до виражених косметичних дефектів, лікування розацеа в жінок потребує ретельного вивчення патології.

Так, дослідження AARS (American Acne & Rosacea Society, Американського товариства із боротьби з акне й розацеа), показали, що до 78 % пацієнтів відзначають поліпшення стану після того, як було знайдено та усунено чинник, котрий спровокував розвиток хвороби.

Однак такий метод дає результати, коли терапію розпочато на ранніх стадіях захворювання. З появою папул, пустул або фіматозних розростань, потрібні будуть уже інші підходи.

Мета терапії

Навіть з’ясувавши й усунувши причини розацеа, лікування не завжди здатне повернути шкірі вихідний здоровий вигляд. Хвороба хронічна, періоди ремісії змінюються загостреннями, кожне з яких залишає свої сліди.

Звідси формуються три напрямки терапії:

 1. Перевести захворювання з активної стадії в неактивну.
 2. Якомога довше зберегти стан ремісії.
 3. Мінімізувати косметичні дефекти, заподіяні людині.

Домогтися результатів за всіма трьома напрямками можна, якщо підібрати людині метод лікування розацеа, котрий підійде саме їй. Для цього дерматологи застосовують низку терапевтичних, консервативних методик. Інколи не вдається уникнути й хірургічних втручань.

Лікування ранніх стадій

Підґрунтям патологічного процесу є розширення наявних і утворення нових судин у шкірі обличчя, що призводить до появи рожевого забарвлення шкіри.

Потім, залежно від форми захворювання, виникають інші утворення: папули, пустули, фіброзні розростання. І боротися з патологією потрібно, з огляду на її давність, клінічний варіант, стать пацієнта.

Принципових відмінностей, лікування розацеа обличчя в чоловіків мати не буде. Єдине: сильна стать схильна менше уваги приділяти естетиці обличчя, ніж жінки. І тому чоловіки частіше звертаються до дерматолога на більш пізніх стадіях хвороби, коли відновити шкіру вкрай складно.

На ранніх етапах: припливів, скороминущої еритеми, використовують судинозвужувальні засоби, зокрема – дерматологічні креми з оксиметазоліном або бримонідином.

Через звуження судин, ці засоби уповільнюють прогресування хвороби. І також покращують зовнішній вигляд, зменшуючи почервоніння обличчя. Але це – лише симптоматична терапія. Зупинити прогресування патології, препарати цієї групи не здатні.

Лікування пізніх і ускладнених стадій

Для, власне, лікування розацеа в чоловіків і прекрасної статі, застосовуються такі препарати:

 • метронідазол;
 • азелаїнова кислота;
 • івермектин.

Ліки застосовуються місцево, як у вигляді монотерапії, так і в комбінації один з одним.

Метронідазол

Використовується для лікування розацеа обличчя у вигляді лосьйону, крему, мазі. Чинить протизапальну дію, нормалізує вегетативну регуляцію тонусу судин.

Також існують спостереження, що метронідазол згубно діє на Demodex folliculorum – збудника демодекозу, котрий часто поєднується з розацеа.

Азелаїнова кислота

Застосовується у вигляді гелю, котрий наноситься на уражені ділянки двічі на день. Рекомендується до застосування при папульозно-пустульозних формах захворювання. Азелаїнову кислоту використовують у схемі лікування розацеа в жінок (та й чоловіків теж), коли відмічається ураження сальних залоз. Також препарат має протимікробну дію й може призначатися за наявності супутніх стафілококових уражень.

Івермектин

Засіб краще діє щодо демодекозу, також ефективний щодо папульозно-пустульозної форми дерматозу середнього та тяжкого ступеня. Зокрема, застосовується при очній формі патології – офтальморозацеа.

Комбіноване лікування

На жаль, застосування ліків у вигляді монотерапії не завжди призводить до бажаної ремісії. Тому не обійтися без вміння дерматолога клінічно мислити та складати дієву, індивідуальну комбінацію лікарських засобів.

Наприклад, до схеми лікування розацеа в жінок із лабільною психікою, можна включати антидепресанти, і це буде давати відчутний ефект.

Також комбінуються розглянуті вище препарати. Наприклад, поєднання івермектину із метронідазолом і бримонідином. Але тут необхідно враховувати чутливість шкіри пацієнта: деякі суміші здатні чинити негативний вплив, що призведе до погіршення, прогресування захворювання.

Немедикаментозна терапія

До протоколу лікування розацеа також входить застосування апаратних методик, зокрема:

 • лікування розацеа лазером;
 • застосування кріотерапії;
 • електрокоагуляція;
 • фотодинамічні процедури.

Особливості лікування в клініці

Пацієнтам із розацеа, лікування проводиться в співпраці кількох фахівців одночасно: дерматовенеролог, терапевт, гастроентеролог і косметолог.

У Клініці Біляка застосовується системний алгоритм терапії, котрий складається відповідно до форми та стадії розацеа.

До курсу лікування входять гіпосенсибілізуючі, антибактеріальні, протизапальні й судинні препарати.

У лікуванні також обов’язково застосовуємо озонотерапію, як місцево у вигляді обколювання вогнищ хвороби, так і системно у вигляді крапельниць. Зазвичай, для досягнення ідеального результату потрібно 2–3 курси лікування.

Індивідуальний і своєчасний підхід зменшує ціну лікування розацеа завдяки настанню швидкого і стійкого ефекту. Також цим ми запобігаємо ускладненням, що дає змогу уникнути недешевих хірургічних процедур.

Поширені запитання

Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

Що входить у вартість операції?

У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
- хірургічне та медикаментозне забезпечення
- харчування та проживання
- цілодобове спостереження медичного персоналу
- перев'язки і все медсестринські маніпуляції

Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів