Зміст сторінки:

Кератомою називають доброякісне утворення на шкірі, сформоване з клітин епідермісу. Під впливом вікових змін або інших чинників їх роговий шар накопичується на поверхні, утворюючи пляму або наріст. Такі новоутворення найчастіше з’являються на обличчі, шиї або руках, їх колір коливається від жовтого до темно-коричневого.

При діагнозі кератома лікування полягає в її видаленні. Зробити цю процедуру можна в Клініці Біляка. Ми використовуємо прогресивні технології, що дозволяють прибрати пухлину безпечно, акуратно й безболісно. Наші пацієнти після видалення швидко відновлюються, і в них практично не залишається слідів на шкірі.

лікування кератом

Коли потрібно видаляти кератому

Пацієнти, які звертаються до нас за цією послугою, найчастіше хочуть видалити кератому з косметичною метою. Це новоутворення найчастіше росте на видних місцях та приносить людині психологічний дискомфорт. У медичних цілях рекомендується видаляти ці нарости, якщо вони:

 • сильно розростаються;
 • підносяться над поверхнею шкіри;
 • зудять і лущаться;
 • змінюють колір та форму;
 • часто травмуються – наприклад, одягом;
 • кровоточать.

Усі ці ознаки можуть говорити про те, що пухлина перероджується у злоякісну. у цьому випадку видалити її буде складніше, обсяги видалених тканин будуть більше, до того ж можуть знадобитися додаткові заходи лікування. набагато простіше Й безпечніше прибирати новоутворення на ранній стадії. Лікарі Клініки Біляка із задоволенням вам У цьому допоможуть.

Підготовка до процедури

Коли пацієнт звертається до нас з проханням прибрати кератому, ми спочатку консультуємо його в телефонному режимі. Наш медкоординатор з’ясовує причину, з якої людина хоче позбутися новоутворення, просить вислати фото й результати попередніх обстежень. Усю цю інформацію він передає лікарю, який вивчає особисту справу пацієнта та призначає дату прийому.

У призначений день людина приходить до клініки, наш дерматолог проводить візуальний огляд шкіри. Також перед процедурою необхідна діагностика. Це потрібно, щоб детальніше дослідити утворення, підібрати відповідний метод видалення, а також виключити протипоказання. Лікар нашої клініки проводить:

 • дерматоскопію – дослідження наросту з підсвічуванням та багаторазовим збільшенням;
 • панч-біопсію – забирання фрагменту пухлини для гістологічного дослідження.

Також в пацієнта беруть загальні аналізи, щоб оцінити стан його організму. Процедуру не можна проводити при лихоманці, загостренні герпесу, під час вагітності та лактації. Також її не роблять людям, у яких є кардіостимулятори.

Методи видалення

Сучасна медицина дає можливість провести видалення кератоми різними способами:

 • Кріодеструкція – на патологічні тканини впливають рідким азотом, і вони руйнуються під дією наднизьких температур. Цей метод безболісний, а пацієнт після нього швидко відновлюється, але він підходить для видалення невеликих новоутворень.
 • Радионож – проблемний осередок обробляють високочастотними радіохвилями. Завдяки цьому можна прибрати пухлину без нагріву та не зачіпаючи здорові тканини. До того ж реабілітаційний період після процедури становить кілька днів.
 • Електрокоагуляція – на уражену ділянку впливають електричним струмом. За допомогою цього методу можна прибрати себорейний кератоз та інші типи пухлин, але відновлення після процедури займає 14-20 днів.
 • Видалення кератоми лазером – на шкірний наріст спрямовують лазерний промінь, який розігріває патологічні тканини та випаровує їх. Лазер впливає точково, на місці його дії залишається скоринка, яка потім відсихає.
 • Хірургічне висічення – утворення та навколишні його тканини вирізають за допомогою скальпеля. Усі вилучені структури відправляють на гістологічне дослідження. Найчастіше цей метод застосовуються при сонячних та рогових кератомах, а також якщо почався процес злоякісного переродження.

Методи видалення кератом

У Клініці Біляка є сучасне обладнання для ефективного та щадного видалення шкірних наростів. Наші лікарі індивідуально підбирають метод видалення і проводять процедуру з максимальною акуратністю. Тому наші пацієнти швидко відновлюються, і в них практично не залишається слідів від кератом.

Відновлення після процедури

Після того, як лікар видалив кератому, пацієнту рекомендують:

 • берегти шкіру від потрапляння ультрафіолету, користуватися сонцезахисними кремами;
 • захищати ранку від забруднень, проводити її антисептичну обробку;
 • відмовитися від відвідування парних, купання в басейнах і водоймах.

Важливо розуміти, що у літньому віці в людини можуть з’являтися нові кератоми. Тому потрібно регулярно спостерігатися в дерматолога та стежити за станом своєї шкіри.

Переваги видалення у клініці

Якщо вас турбує кератома, видалення у Клініці Біляка допоможе її позбутися. Тут є сучасне обладнання, що дозволяє прибирати новоутворення щадними методами, без пошкодження здорових тканин. Після таких процедур у пацієнтів не залишається шрамів. Якщо наш лікар виявить, що пухлину потрібно видалити хірургічним шляхом, то проведе операції з максимальною акуратністю. Для нас важливо не просто прибрати потенційно небезпечне утворення, а зробити це естетично. Щоб проконсультуватися та обрати відповідний метод видалення, зв’яжіться з нами по телефону.

Джерела:

 1. Лебедева Ю.В. Способ лечения себорейного кератоза Текст. / Ю.В. Лебедева, А.Б. Давыдов, С.Н. Лебедев // Новые технологии в стоматологии и челюстно-лицевой хирургии: материалы науч.- практ. конф., (20-22 мая 2008 г). Санкт-Петербург, 2008.
 2. Майстренко H.A. Преимущества радиоволновой диссекции тканей Текст. / H.A. Майстренко, A.C. Юшкин, A.B. Кольц, С.А. Калашников // Радиоволновая хирургия на современном этапе: международный конгресс (27-28 мая 2004 г.) Москва, 2004.
 3. Asawanonda P., Noppakun N., Huiprasert P. Seborrheic keratosis-like porokeratosis: a case report // Dermatol. Online J. 2005 .
 4. Chen M., Shinmori H., Takemiya M., Miki Y. Acantholytic variant of seborrheic keratosis. // J. Cutan. Pathol. 1990.
Поширені запитання

Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

Що входить у вартість операції?

У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
- хірургічне та медикаментозне забезпечення
- харчування та проживання
- цілодобове спостереження медичного персоналу
- перев'язки і все медсестринські маніпуляції

Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів