Зміст сторінки:

Для пацієнтів із діагнозом грибок нігтів, лікування – не тільки можливість позбутися надокучливої патології. Це ще і спосіб уберегти від зараження членів своєї сім’ї, близьких людей. На щастя, зараз у дерматологів є достатньо ресурсів і коштів, щоби впоратися з оніхомікозом стоп і кистей.

У Клініці Біляка застосовується тактика лікування захворювання, котра ґрунтується на застосуванні засобів місцевої та системної дії. Плюс, ми використовуємо інноваційні фізіотерапевтичні методики, такі, як озонотерапія. Схема складається з урахуванням індивідуальних особливостей організму пацієнта, завдяки чому ми досягаємо відчутних і стійких результатів, виліковуємо оніхомікоз назавжди, без рецидивів.

Лікування грибка нігтів

Характеристика патології

Грибкова інфекція нігтів (оніхомікоз) виникає, коли в товщу нігтьової пластинки проростає міцелій одного з понад 50 патогенних грибків. У них різні властивості та чутливість до ліків. І тому треба чітко знати, чим лікувати грибок нігтів на ногах чи кистях, з огляду на походження збудника.

Паразит руйнує кератин, котрий є головним білком, з якого складаються нігті, харчується ним, і призводить до поступового руйнування нігтьової пластинки. У міру прогресування інфекції, ніготь змінює колір, деформується й навіть відшаровується від ложа (відбувається оніхолізис).

Паралельно, процес чинить негативний вплив на організм. У людини може з’явитися схильність до алергії, а постійна сверблячка, запалення й неприємні відчуття з боку ураженого пальця здатні призвести до неврастенії.

Мета та принципи терапії

Збудниками бувають представники трьох сімейств: дерматофіти, кандиди, плісняві грибки. На різних паразитів згубно діють різні речовини та препарати. Щоби досягти бажаного результату, потрібно спочатку встановити вид збудника. І потім вже планувати терапевтичний курс.

Ефективне лікування грибка нігтів дає змогу усунути неприємні відчуття з боку хворого пальця, нормалізує імунні реакції в пацієнта. А головне – зникає вогнище інфекції, котре могло б стати причиною захворювання інших людей.

Терапія будується за такими принципами:

 1. За можливості, усунення провокативного чинника. Це може бути регулярне пошкодження рук і ніг фізичним впливом (вологість, забрудненість), підвищений рівень глюкози крові при діабеті й т.і.
 2. Механічна підготовка нігтя – очищення його від вогнищ інфекції, розм’якшення.
 3. Застосування засобів місцевої дії. Так, щоби лікувати грибок нігтів на руках або пальцях стоп, на уражені ділянки наносяться препарати з активним протигрибковим компонентом. Яким саме – вирішується за підсумками мікробіологічної діагностики.
 4. Використання системної терапії – приймання протигрибкових ліків всередину, перорально.
 5. Допоміжні методи й підтримувальна терапія.

У Клініці Біляка ці підходи доповнюються фізіотерапевтичними методиками. Зокрема, застосуванням озонованих повітряних сумішей місцево, і внутрішньовенними інфузіями збагаченого озоном фізіологічного розчину.

Підготовчі заходи

Вони мають на меті поліпшити результат місцевої терапії, зменшити масу збудника й покращити здатність препаратів місцевої дії проникати якомога глибше, у товщу нігтя.

З цією метою застосовуються:

 • глибоке обрізання ураженої нігтьової пластини;
 • розм’якшення хворих ділянок кератолітиками з подальшим видаленням вогнищ грибкової інфекції;
 • кислотний пілінг, особливо ефективний під час лікування грибка нігтів на ногах;
 • механічне очищення пластинки фрезою.

Лікування грибка

Часом доводиться відшаровувати знищену грибками частину нігтя від ложа. Тут важливо не пошкодити росткову зону нігтьової пластинки (матрикс), інакше здоровий кератиновий шар буде погано відростати.

Місцева терапія

Це численні мазі, спреї та креми, до складу котрих входить один або кілька активних протигрибкових компонентів. Вибір доступних засобів широкий, перераховувати їх немає сенсу. Лікар дерматолог підбирає оптимальний варіант, з огляду на результати попереднього обстеження.

Пацієнткам із діагнозом грибок нігтів, лікування за принципом космецевтичної терапії допоможе зберегти естетичну привабливість із паралельним терапевтичним ефектом. Це коли застосовуються спеціальні лаки, до складу котрих входить протигрибковий компонент.

Однак у товщу нігтя, місцеві засоби проникають неохоче, погано. Це змушує доповнювати їх препаратами системної дії.

Системна терапія

Передбачає, що протигрибкові засоби приймаються всередину, перорально. А нігтя і його ложа досягають після того, як всмоктуються в кров.

Недолік у тому, що вони не здатні досягти поверхневих шарів нігтьової пластинки. Тому так важливо поєднувати препарати місцевої (поверхневої) і системної (глибокої) дії.

Найменувань лікарських засобів безліч. Саме тому знання, як вилікувати грибок нігтів на ногах чи руках, полягає в продуманій комбінації підготовчих заходів, місцевої та системної терапії.

Допоміжна терапія

Лікування оніхомікозів завжди тривале, розраховується на кілька тижнів (часом безперервний курс триває 12 місяців). В ідеалі – до відростання повністю здорової нігтьової пластини.

За таких умов, треба захистити організм пацієнта від ймовірних побічних ефектів ліків. Для цього застосовуються:

 • гепатопротектори;
 • вітамінні комплекси;
 • препарати з антиоксидантними властивостями.

Сюди ж треба віднести заходи з профілактики повторних заражень: обробка взуття спеціальними протигрибковими лосьйонами, щоденна зміна шкарпеток і панчіх, використання індивідуальної мочалки й рушника.

Також часто доводиться боротися з первинними осередками інфекції, котрі локалізуються в міжпальцевих проміжках у разі лікування грибка нігтів на руках. Або, коли оніхомікоз розвивається на пальцях ніг, первинні осередки, зазвичай, знаходяться на шкірі стоп.

Фізіотерапевтичне лікування

Лікувальна схема підкріплюється немедикаментозними методиками: УФО, електрофорез. На додаток до фізіопроцедур, ми підключаємо озонотерапію. Це один із вагомих аргументів, коли вирішується, питання, як лікувати грибок нігтів у пацієнтів із поширеними процесами.

Системне застосування озону полягає в тому, що ми застосовуємо внутрішньовенні інфузії озонованого фізіологічного розчину.

Активований кисень чинить протизапальну дію, стимулює імунну відповідь організму. А завдяки потужній здатності до окислення, згубно впливає на патогенний грибок.

Особливості лікування в клініці

Схема терапії оніхомікозу складається лікарем дерматологом клініки з огляду на індивідуальні особливості кожного пацієнта. Ми підбираємо препарати, до яких чутливі збудники (їх може бути декілька). Проводимо підготовчий етап. Знаючи, як вилікувати грибок нігтів на ногах та кистях, дотримуємося важливих принципів терапії: комбінуємо зовнішнє, системне й допоміжне лікування.

Однак пацієнту потрібно налаштувати себе на те, що стійкого ефекту можна буде досягти, лише продовжуючи призначений дерматологом курс до відростання повністю здорового нігтя. В іншому випадку, ті осередки міцелію, інфекції, що залишаться в кератині чи на шкірі, стануть причиною неминучого рецидиву.

Список використаної літератури

  1. Коган Б.Г., Верба Є.А. «Инновационные подходы в комбинированном лечении онихо и дерматомикозов у пациентов разных возрастных групп. Новый опыт клинического применения препаратов у практике врача дерматовенеролога.» Український журнал дерматології, венерології, косметології. 2017. № 3 (66).
  2. Яковлев А.Б. «Алгоритм основного и восстановительного наружного лечения онихомикозов» // Эффективная фармакотерапия. 2019. Т. 15. № 35. С. 14–18.
  3. Цыкин А.А., Ломоносов К.М., «Онихомикоз: этиология, диагностика, клиника и лечение». Регулярные выпуски «РМЖ» № 19 от 09.10.2007 стр. 1371.
  4. Салий Елена Анатольевна. «Онихомикоз – современные взгляды и подходы к решению проблемы». Дерматовенерология. Косметология. Сексопатология, №. 1–4, 2013, стр. 235–240.
Поширені запитання

Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

Що входить у вартість операції?

У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
- хірургічне та медикаментозне забезпечення
- харчування та проживання
- цілодобове спостереження медичного персоналу
- перев'язки і все медсестринські маніпуляції

Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів