Зміст сторінки:

Герпес на тілі може з’являтися з різних причин – переохолодження, стрес, ослаблений імунітет. Це досить поширене інфекційне захворювання, яке спричинене ВПГ – вірус простого герпесу. Інфекція передається від носія й може потрапити до організму через посуд, поцілунок, рукостискання, а також статевим шляхом. При цьому досить часто вірусний збудник спокійно «живе» у крові та ніяк не проявляється. Але при впливі певних факторів він може викликати шкірні висипання у вигляді бульбашок.

На жаль, мало хто звертається до лікарів, коли хвороба проявляється вперше. Її називають «застудою» або «лихоманкою» та вважають, що висип сам пройде. Так і відбувається, але потім захворювання переходить у хронічну форму, й рецидиви повторюються знову і знову.

Якщо вас турбує герпес, лікування у Клініці Біляка допоможе позбутися цієї проблеми. Наші лікарі індивідуально підбирають курс препаратів для кожного пацієнта. Це дозволяє пригнітити інфекцію й домогтися стійкої ремісії.

Лікування герпесу

Коли потрібно звернутися по допомогу?

Коли ви помітили герпес на губах, лікування потрібно починати відразу ж. Навіть якщо хвороба проявилася один раз, її не можна пускати на самоплив. Якщо ж ви упустили момент, й висипання пройшло, то згодом можливий рецидив. Надалі інфекція може поширюватися та вражати важливі органи й системи.

Найхарактерніший симптом захворювання – це висип у вигляді дрібних бульбашок з рідиною всередині. Він вражає шкіру та слизові оболонки, супроводжуючись поколюванням, свербінням та болем при контакті. Найчастіші місця, де з’являються висипання:

 • губи;
 • крила носа;
 • вуха;
 • статеві органи – в цьому випадку лікарі ставлять діагноз генітальний герпес, лікування якого складніше й довше.

Також висипання може з’явитися на інших ділянках тіла – наприклад, оперізувати спину. При тяжкому перебігу захворювання в людини може піднятися температура, відчуватися слабкість, головний біль.

Чим раніше людина звернутися по допомогу, тим вище її шанси на тривалу стійку ремісію. У Клініці Біляка є всі необхідні умови, щоб провести комплексну діагностику, визначити тип захворювання та призначити ефективне лікування герпесу. При цьому лікар клініки уважно вивчає анамнез пацієнта, аналізує показання та протипоказання. Це дозволяє не тільки швидко прибрати висипання, але й знизити ризик його появи надалі.

Чому важливо звертатися до лікаря

Багато людей не вважають герпес серйозною проблемою й лікуються першою-ліпшою маззю, яку купили в аптеці. В результаті хвороба набуває хронічного перебігу, й рецидиви трапляються все частіше, проявляються всі болісніше з кожним разом. Крім того, захворювання може перейти у важку форму з ураженням важливих органів. Через це можуть розвинутися серйозні ускладнення:

 • серозний менінгіт;
 • герпетичний енцефаліт;
 • невралгія трійчастого, зорового, лицевого нерву;
 • кератит, ретиніт та некроз сітківки;
 • оперізуючий лишай;
 • постгерпетична невралгія.

Особливу загрозу становить статевий та офтальмологічний герпес. При статевому герпесі лікування допомагає полегшити болісні симптоми цієї хвороби й зупинити поширення інфекції на внутрішні репродуктивні органи. Якщо ж запустити проблему, то може розвинутися навіть безпліддя. Найбільший ризик становлять загострення генітального герпесу у вагітних жінок. У цьому випадку можливо інфікування плода й порушення його нормального розвитку.

Лікування герпесу 2

Що можна й не можна робити при герпесі

Якщо у вас на шкірі з’явилися герпетичні висипання, не можна їх:

 • гріти;
 • лікувати народними засобами;
 • мазати першою-ліпшою маззю;
 • чіпати – особливо немитими руками;
 • намагатися розкрити бульбашки;
 • чіпати вогнище ураження, а потім око та інші частини тіла, де є слизова оболонка;
 • віддирати скоринки.

Можна й потрібно:

 • дотримуватися правил гігієни;
 • користуватися окремими рушниками, посудом nf іншими побутовими предметами;
 • записатися на прийом до лікаря.

Також якщо у вас генітальний герпес, потрібно на час загострення відмовитися від сексуальних контактів.

Особливості діагностики та лікування

Діагноз пацієнтові ставлять при візуальному огляді, додатково призначають мазки, ПЛР-тести та інші лабораторні аналізи. Це дозволяє встановити тип герпесу й правильно підібрати ліки.

Терапія цього захворювання багато в чому залежить від його виду й локалізації. Наприклад, якщо в пацієнта герпес на губі, лікування включає:

 • місцеві мазі та креми;
 • противірусні препарати на основі ацикловіру;
 • імуномодулятори для зміцнення імунітету;
 • рясне пиття.

Аналогічним чином лікують висипання на носі, повіках, вухах та інших частинах тіла. Якщо в пацієнта герпес генітальний, лікування буде складніше й довше. Препарати та методи, в принципі, ті ж самі, але хвороба протікає у важчій формі. Тому потрібна довга системна терапія, щоб домогтися ремісії.

Важливо: не намагайтеся вилікувати захворювання самостійно. Без діагностики ви не зможете правильно підібрати противірусний препарат. В результаті хвороба може стати хронічною або викликати серйозні ускладнення. Тому якщо ви помітили в себе ознаки герпесу, зверніться до Клініки Біляка. Тут вам індивідуально підберуть курс лікування, який допоможе забути про цю проблему на довгі роки.

Особливості лікування у клініці

Якщо ви помітили в себе герпес, швидке лікування з довгим ефектом можна отримати у Клініці Біляка. Тут вас проконсультує досвідчений дерматовенеролог. Доктор складе для вас індивідуальну схему терапії, яка допоможе полегшити симптоми хвороби та уникнути її рецидиву надалі.

Під час лікування герпесу в нашій клініці озонотерапія входить в обов’язковий протокол лікування. Цей сучасний фізіотерапевтичний метод дає дуже потужний противірусний ефект і підіймає імунітет, що призводить в комплексі з іншими препаратами до тривалої ремісії даного захворювання.

Більш докладні рекомендації з лікування можна отримати на прийомі в нашого дерматолога. Зв’яжіться з нами, щоб записатися на консультацію на зручний час!

Джерела:

 1. Исаков В.А. Герпесвирусные инфекции человека: руководство для врачей / В.А. Исаков, Е.И. Архипова, Д.В. Исаков – СПб.: СпецЛит, 2013.
 2. Иванов О.Л., Халдин А.А., Самгин М.А. Рациональный выбор терапии простого герпеса. Учебное пособие. М., 2002.
 3. Інфекційні хвороби (підручник) (за ред. О. А. Голубовської). — Київ: ВСВ «Медицина». — 2012. 
 4. Fiddian AP, Yeo JM, Stubbings R, Dean D. Successful treatment of herpes labialis with topical acyclovir. Br Med J (Clin Res Ed) 1983.
Поширені запитання

Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

Що входить у вартість операції?

У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
- хірургічне та медикаментозне забезпечення
- харчування та проживання
- цілодобове спостереження медичного персоналу
- перев'язки і все медсестринські маніпуляції

Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів