Зміст сторінки:

Фурункульоз – це захворювання, при якому запалюється волосяний мішечок (фолікул), а також навколишні сальні залози, клітковина та сполучна тканина. В результаті на місці запалення утворюється гнійний процес, який називається фурункул. Це гострий гнійно-некротичний процес, який протікає стрімко та приносить людині багато дискомфорту. Якщо його запустити, то запалення прогресує й поширюється, що може призвести до серйозних ускладнень.

У Клініці Біляка працюють досвідчені лікарі, які знають, як лікувати фурункульоз. Вони допоможуть вам прибрати гостре запалення та перемогти хронічний процес.

фурункул лікування

Причини захворювання

Одна з основних причин появи фурункулів на шкірі – стафілокок. Ця бактеріальна інфекція проникає у волосяний мішечок та провокує гнійне запалення. Найчастіше такі осередки утворюються на обличчі, шиї, волосистій частині голови, у вусі, на тильній стороні рук та інших частинах тіла.

Людська шкіра постійно контактує з різними бактеріями та успішно їм протистоїть. Але під впливом певних факторів інфекція може проникнути вглиб епітелію та спровокувати запалення. Коли в людини починає формуватися фурункульоз, причини зазвичай такі:

незручний одяг – тканина треться об шкірні покриви та робить їх уразливими перед інфекцією;

 • травми шкіри – порізи, садна, розчухування та інші;
 • підвищена секреція сальних та потових залоз;
 • контакт з хімічними речовинами, які подразнюють шкіру;
 • погана гігієна;
 • системні патології – цукровий діабет, атеросклероз та інші;
 • неправильне харчування – провокує порушення обміну речовин, гіповітаміноз та інші проблеми, що знижують бар’єрну функцію шкіри.

Також фактором ризику є зниження імунітету, хронічні захворювання внутрішніх органів. Ослаблений організм стає сприйнятливим до інфекцій та погано протистоїть запальним процесам.

Класифікація захворювання

Залежно від локалізації, фурункульоз шкіри може бути:

 1. Місцевим – поодинокий запальний процес, який охоплює обмежену ділянку шкіри.
 2. Загальним – множинне вогнище запалення, що охоплює велику область шкірного покриву та складається з декількох гнійників.

За формою перебігу розрізняють гострий та хронічний фурункульоз. У першому випадку гнійний процес розвивається стрімко, відразу ж після інфікування, та відрізняється яскравою симптоматикою. При хронічній формі захворювання в людини можуть час від часу з’являтися гнійні вогнища на шкірі.

Незалежно від типу фурункульозу, потрібно звертатися по допомогу до лікаря за перших же симптомів. Дерматолог Клініки Біляка проведе обстеження, поставить точний діагноз та призначає лікування. Завдяки цьому хвороба не перейде у хронічну форму.

Як проявляється патологія

Коли в людини розвивається фурункульоз, симптоми зазвичай виражені досить яскраво, і найхарактерніший з них – виникнення гнійника (фурункула). Клінічні прояви змінюються по мірі розвитку гнійного процесу. У дерматології виділяють 3 стадії фурункульозу:

 1. На шкірі утворюється червоний припухлий горбок, на місці якого відчувається поколювання та свербіж. Дотик до нього викликає різкий біль. У міру того, як прогресує запалення, фурункул збільшується у розмірах та набуває конусоподібної форми.
 2. У центрі запаленого вогнища з’являється гнійний стрижень, який виглядає як біло-жовта, зелена або навіть чорна точка. На цій стадії в людини може піднятися температура до 38 °С, відчуватися слабкість та нудота, боліти голова.
 3. Фурункул розкривається, з нього виходить гній з домішками крові, стрижень відділяється від шкіри. Після цього зазвичай настає полегшення, й ранка починає гоїтися. На її місці залишається невеликий рубець.

Може здатися, що захворювання фурункульоз не обов’язково лікувати – потрібно лише почекати кілька днів, поки гнійник сам не прорве. Але це не так. Хвороба може розвиватися по непередбачуваним сценарієм, залучаючи до запалення сусідні тканини та викликаючи серйозні ускладнення. Тому за перших ознак буде краще звернутися до лікаря. У Клініці Біляка вам допоможуть видалити гнійник правильно, без ризику рецидиву.

Чим небезпечний фурункульоз

Якщо пустити хворобу на самоплив, то вона може перейти у хронічну форму. В результаті в людини періодично утворюються гнійники на різних ділянках шкіри, і цей процес триває по декілька років. У деяких випадках розвивається карбункул – запалюється кілька волосяних фолікулів разом з навколишніми тканинами, зливаючись у єдиний гнійний некроз.

Крім цього, гострий гнійний фурункульоз може викликати й інші важкі ускладнення:

 • тромбофлебіт вен;
 • базальний менінгіт;
 • лімфаденіт;
 • сепсис.

Особливо високі ризики в людей, які лікуються народними засобами, гріють гнійник або намагаються видавити його самостійно. В результаті інфекція вражає сусідні тканини, викликаючи гнійний некроз. Щоб не допустити цього, запишіться на прийом до Клініки Біляка. Досвідчений дерматолог проведе огляд і допоможе вам позбутися фурункула без наслідків.

Діагностика

Виявити фурункул лікар може при стандартному візуальному огляді. Додатково він може призначити аналіз крові – зазвичай при фурункульозі у ній підвищений вміст лейкоцитів. Також пацієнтам проводять культуральне обстеження. Воно дозволяє виявити інфекцію та визначити її чутливість до антибіотиків. Це необхідно для того, щоб правильно підібрати препарати.

Лікування

При діагнозі фурункульоз лікування хірургічне. Гнійний осередок обов’язково потрібно розкрити та дренувати, доки інфекція не поширилася на сусідні тканини. Це дуже проста операція, яка проводиться в амбулаторному режимі:

 1. Пацієнту дають місцевий наркоз.
 2. Хірург робить надріз або прокол спеціальним інструментом – залежно від розмірів та розташування вогнища.
 3. Гнійник дренують, ранку промивають антисептичним розчином.
 4. На місце розкритого фурункула накладають пов’язку.

Після цього лікар дає пацієнтові рекомендації, як доглядати за ранкою, призначає курс лікарських препаратів. Загоєння триває 5-7 днів, у цей період важливо ретельно дотримуватися гігієни, носити вільний одяг з натуральних тканин, берегти ранку від потрапляння води.

фурункульоз лікування

Щоб прискорити загоєння, дерматолог може призначити фізіотерапевтичні процедури. Наприклад, хороші результати показує озонотерапія. Цей метод дозволяє збагатити тканини киснем, прискорити обмінні процеси в клітинах. Завдяки йому:

 • поліпшується мікроциркуляція крові у тканинах;
 • зміцнюється місцевий імунітет;
 • прискорюється процес відновлення шкірних покривів;
 • знижується ризик вторинного інфікування.

Метод озонотерапії успішно застосовується в Клініці Біляка. Тут встановлено сучасний апарат, який дозволяє проводити процедури з високою ефективністю. Наш дерматолог призначає курс сеансів індивідуально кожному пацієнту – за результатами діагностики.

Профілактика

Щоб знизити ризик появи фурункулів, лікарі рекомендують:

 • ретельно дотримуватися гігієни;
 • при травмуванні відразу ж обробляти шкіру антисептичними засобами;
 • вчасно лікувати системні захворювання й обмінні порушення;
 • вести здоровий спосіб життя;
 • правильно харчуватися;
 • зміцнювати імунітет за допомогою вітамінів;
 • при появі на шкірі підозрілих висипань відразу ж звертатися до дерматолога.

Якщо ж ви помітили в себе фурункул, запишіться на прийом в нашу клініку якомога швидше. Тут вам допоможуть позбутися його швидко й без наслідків.

Особливості лікування у клініці

У Клініці Біляка вас проконсультує кваліфікований дерматолог, що дотримується стандартів доказової медицини. Всі призначення й рекомендації тут дають строго за результатами діагностики та показаннями – індивідуально для кожного пацієнта. Наші хірурги акуратно розкривають фурункули, тому в пацієнтів не залишається грубих шрамів і рубців. Це особливо важливо для тих, кого турбує фурункульоз на обличчі та інших видимих ​​ділянках тіла.

Після розтину гнійника дерматолог клініки докладно консультує пацієнта й дає йому необхідні рекомендації. Він підбирає відповідний курс препаратів, а також призначає лікувальні процедури. Зокрема, в клініці можна пройти лікування озоном, яке допоможе прискорити загоєння. Завдяки цьому ранка швидко й акуратно заживе, не залишаючи шраму. Також цей метод допомагає знизити ризик рецидиву.

Записатися на прийом до нашого дерматолога можна на зручний для вас час. Зв’яжіться з нами, щоб уточнити деталі й призначити дату та час прийому!

Джерела:

 1. Ашмарин Ю.Я. Фурункулез / Ю.Я. Ашмарин, В.М. Крейнин. — М. : Медицина, 1974.
 2. Багаутдинова В. И. Клиника и лечение осложненных фурункулов и карбункулов лица: Автореф. дис. .канд. мед. наук. Полтава, 1994.
 3. Чурикова В.Ю., Оганесова И.Б. Актуальные методы лечения фурункулов лица // Международный студенческий научный вестник. – 2016.
 4. Сетдикова Н. X., Латышева Т. В. Комплексные механизмы развития хронического рецидивирующего фурункулеза и пути их коррекции // Иммунология. 2000.
Поширені запитання

Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

Що входить у вартість операції?

У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
- хірургічне та медикаментозне забезпечення
- харчування та проживання
- цілодобове спостереження медичного персоналу
- перев'язки і все медсестринські маніпуляції

Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів