Контагіозний молюск — вірусне захворювання, що вражає шкіру та слизові оболонки. На їхніх поверхнях утворюються висипання у вигляді вузликів, що нагадують перлини. Всередині них є поглиблення, при натисканні на яке виділяється сирковий секрет. Коли він потрапляє на шкіру, то заражає її, провокуючи утворення нових папул.

Найчастіше зустрічається контагіозний молюск у дітей до 10 років. Серйозної шкоди здоров’ю він не завдає, але завдає дискомфорту. Також іноді захворювання передається дорослим.

Якщо у вас або у вашої дитини контагіозний молюск, лікування можна отримати в клініці Біляка. Наші лікарі ретельно вас обстежать і підберуть індивідуальну схему.

Причини захворювання

Молюск контагіозний є близьким «родичем» вірусу віспи. Він передається від хворого контактним шляхом — через дотик, носіння одного одягу, користування загальним посудом, рушниками, постільною білизною.

Діти часто заражаються цим вірусом в дитячих садках і басейнах. Контагіозний молюск у дорослих може передаватися статевим шляхом. Є ряд факторів, які підвищують ризик зараження:

  • ослаблений імунітет;
  • травми на шкірі;
  • збої гормонального фону;
  • погана гігієна.

Симптоми

На шкірі утворюються щільні округлі вузлики тілесного або рожевого відтінку. Їх поверхня переливається восковим або перлинним блиском. Поступово, внаслідок самозараження, їхня кількість збільшується.

Папули можуть з’явитися на будь-якій ділянці тіла. У дорослих найчастіше спостерігається контагіозний молюск геніталій — висипає в області лобка, на статевих губах у жінок і статевому члені у чоловіків. Поступово висип поширюється на внутрішню частину стегон і живіт. Контагіозний молюск у дитини найчастіше вражає область рук, обличчя, тулуба, ніг.

Спочатку висипання ніяк себе не проявляють — людина не відчуває болю та інших дискомфортних відчуттів. У міру того, як хвороба прогресує, може з’явитися свербіж.

Діагностика

Коли підозрюється контагіозний молюск, лікування у дітей та дорослих починається з діагностики. Лікар оглядає бульбашки за допомогою дерматоскопу, оцінюючи їх візуально. Для уточнення діагнозу проводиться зішкріб або біопсія папули з метою «добути» вміст і відправити його на гістологію. Зазвичай в ході дослідження виявляються молюскоподібні мікроорганізми, котрі є збудниками.

Лікування

В деяких випадках при діагнозі контагіозний молюск у дітей лікування може не знадобитися. Такий підхід застосовують, коли висип не агресивний і не заважає пацієнту. Головне в цьому випадку — зміцнювати імунітет, тоді бульбашки самі поступово зникають за декілька місяців.

У деяких випадках краще видалити контагіозний молюск. До такого підходу вдаються, якщо висип поширюється агресивно, зачіпає видимі ділянки шкіри та псує зовнішність.

Наприклад, часто видалення вимагає контагіозний молюск на обличчі. Але в цьому випадку потрібно діяти обережно — щоб не залишилося шрамів. Те ж саме стосується тих випадків, коли у пацієнта контагіозний молюск на очах. Від лікаря вимагається щонайбільше акуратності акуратності та професіоналізму. Папули видаляють поетапно, використовуючи щадні методи.

При діагнозі контагіозний молюск видалення може бути проведено наступними методами:

  • Хірургічне висічення — проводиться під місцевою анестезією, майже не лишає слідів.
  • Кріодеструкція — бульбашки заморожуються охолодженим рідким азотом, потім самі відчужуються.
  • Електрокоагуляція — папули припікають електричним струмом.

Профілактика

Аби не заразитися вірусом, рекомендується використовувати окремий посуд, білизну, рушники. Також корисно буде ретельно мити руки після відвідування громадських місць, приймати душ після лазні та басейну, щодня міняти спідню білизну. Щоб не висипав контагіозний молюск на статевих органах, краще утриматися від незахищеного сексу з випадковими партнерами.

Особливості лікування в клініці

Якщо у вас молюск контагіозний, лікування можна отримати в клініці Біляка. Ми проведемо ретельну діагностику, щоб диференціювати захворювання від інших інфекцій і шкірних новоутворень. Потім підберемо схему імунотерапії, відповідний метод видалення бульбашок.

При діагнозі контагіозний молюск лікування у дорослих і дітей підбирається нашими лікарями індивідуально. Все залежить від характеру висипу, ступеня її поширеності, стану організму. Запишіться на прийом, щоб дізнатися більше!

Поширені запитання

Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

Що входить у вартість операції?

У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
- хірургічне та медикаментозне забезпечення
- харчування та проживання
- цілодобове спостереження медичного персоналу
- перев'язки і все медсестринські маніпуляції

Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів