Зміст сторінки:

Кондиломи – це доброякісні утворення на шкірі або слизових оболонках, розташовані в області статевих органів. Вони являють собою м’які рухливі вузлики на тонкій ніжці, частіше за все тілесного або рожевого кольору. Це один з різновидів бородавок, що вражає винятково геніталії. В жінок ростуть кондиломи на статевих губах, шийці матки та піхві. Кондиломи у чоловіків зазвичай вражають головку статевого члену й крайню плоть. Розростаючись, вони можуть створювати конгломерати та приймати вигляд цвітної капусти.

У Клініці Біляка вам допоможуть позбутися генітальних новоутворень. Ми використовуємо сучасні методики їх видалення – без крові, болю та ускладнень. Наші лікарі підбирають для кожного пацієнта спосіб операції за результатами діагностики.

Кондиломи

Чому утворюються генітальні бородавки

Головна причина захворювання – вірус папіломи людини (ВПЛ). Інфекція може передаватися через поверхню шкіри або слизові оболонки – наприклад, при незахищеному сексі, використанні чужих рушників, білизни та інших предметів особистої гігієни. Потрапляючи до організму, вірусний збудник може тривалий час перебувати у «сплячому» стані й ніяк не проявлятися. А потім, під дією певних чинників, у людини в генітальній області з’являються новоутворення. Коли зростають кондиломи, причини зазвичай такі:

 • ослаблення імунітету;
 • дисбактеріоз статевих органів;
 • стреси;
 • ендометріоз та інші захворювання репродуктивної системи;
 • перенесені ЗПСШ;
 • вагітність;
 • прийом глюкокортикостероїдів та інших сильнодіючих препаратів.

Всі ці фактори провокують зростання кондилом у людей, заражених ВПЛ.

Як проявляється захворювання

Коли в людини ростуть кондиломи, симптоми зазвичай видно неозброєним оком. У промежини та на геніталіях з’являються новоутворення у вигляді дрібних горбків або вузликів. У запущених випадках починається сильне розростання кондилом – вони збільшуються в розмірах та зливаються між собою, нагадуючи на вигляд цвітну капусту. При цьому в людини починає проявлятися супутня симптоматика:

 • дискомфорт під час сексу або при носінні нижньої білизни;
 • розбризкування струменя сечі;
 • біль при зіткненні з одягом та іншими предметами;
 • контактні кровотечі.

Найкраще видаляти новоутворення відразу, поки вони маленькі й не доставляють сильного дискомфорту. Якщо запустити, хворобу, то це може призвести до серйозних наслідків.

Можливі ускладнення

У деяких випадках гострі кондиломи можуть викликати розвиток раку шийки матки та інших злоякісних пухлин. Новоутворення починає перероджуватися, й тоді його видалення буде більш складним і травматичним, можуть знадобитися додаткові заходи лікування. Також при травмуванні новоутворення може інфікуватися, і виникне запальний процес. До того ж, якщо при розростанні кондиломи вражають сечівник, то створюють складнощі з випорожненням сечового міхура – аж до затримки сечі. Набагато краще видалити утворення, поки вони ще невеликі та не створюють серйозних проблем для здоров’я.

Діагностика кондилом

Новоутворення досить легко виявляються при стандартному візуальному огляді. Додатково лікар може провести:

 • Дерматоскопію – дослідження кондилом з багаторазовим збільшенням, дозволяє оцінити їх структуру та будову.
 • Тест на ВПЛ – підтверджує наявність вірусу в організмі.
 • Біопсію – в пацієнта беруть невеликий фрагмент тканин для гістологічного дослідження, яке дозволяє виявити атипові клітини. Проводиться при підозрі на злоякісне переродження кондилом.

У Клініці Біляка є все необхідне обладнання, щоб провести комплексне обстеження. За його підсумками наші лікарі підберуть оптимальний спосіб лікування.

Лікування

Єдине правильне рішення при кондиломах – видалити їх якомога раніше. Сам вірус, на жаль, неможливо прибрати з організму, але можна зміцнювати імунітет і проводити профілактику зростання новоутворень. Самі ж кондиломи видаляють в кабінеті лікаря – сучасна медицина дозволяє робити це щадними безпечними методами:

 • кріодеструкція – на патологічні тканини направляють струмінь рідкого азоту, який заморожує їх;
 • електрокоагуляція – бородавки руйнують за допомогою електричного струму;
 • радіохірургія – спеціальний апарат впливає на кондиломи радіохвилями, видаляючи їх;
 • лазерна вапоризація – тонкий спрямований промінь лазеру випаровує новоутворення;
 • хірургічне видалення – бородавку вирізають скальпелем, злегка захоплюючи навколишні тканини.

Класична хірургічна операція сьогодні майже не застосовується, оскільки є безліч альтернативних малотравматичних методів. Тому важливо видаляти кондиломи на ранніх стадіях – у цьому випадку можна провести операцію без болю, крові та шрамів. Зробити це можна в нашій клініці, де застосовується сучасне обладнання й працюють досвідчені лікарі.

Переваги лікування у клініці

Клініка Біляка пропонує щадне й безболісне видалення шкірних та багатьох інших новоутворень. Ми віддаємо перевагу сучасній хірургії, яка дозволяє прибрати все зайве без шкоди для організму, зберігаючи пацієнтові цілісність шкірних покривів.

Доктора клініки працюють з ювелірною точністю, видаляючи гострі кондиломи в жінок та чоловіків максимально акуратно, не залишаючи слідів. Тому наші пацієнти після операцій швидко відновлюються й не відчувають дискомфорту в подальшому. Якщо вам потрібна консультація з приводу видалення, зв’яжіться з нами зручним способом.

Джерела:

 1. Галицкая Марина Геннадьевна Аногенитальные кондиломы. Этиология, клиническая картина, лечение, профилактика // ВСП. 2009.
 2. Howell-Jones R., de Silva N., Akpan M., Oakeshott P., Carder C., Coupland L. et al. Prevalence of human papillomavirus (HPV) infections in sexually active adolescents and young women in England, prior to widespread HPV immunization. Vaccine. 2012.
 3. Аполихина И.А., Салех Ю.В. Современные возможности в лечении остроконечных кондилом. Акушерство и гинекология. 2011.
 4. Hengge U.R., Benninghoff B., Ruzicka T., Gooset M. Topical immunomodulators – progress towards treating inflammation, infection, and cancer. Lancet Infectious Diseases. 2001.
Поширені запитання

Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

Що входить у вартість операції?

У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
- хірургічне та медикаментозне забезпечення
- харчування та проживання
- цілодобове спостереження медичного персоналу
- перев'язки і все медсестринські маніпуляції

Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів