Зміст сторінки:

Кератома – це доброякісне шкірне новоутворення, сформоване з рогового шару епідермісу. За формою воно може бути розпливчастим або обмеженим наростом з чітко окресленими краями, шорсткою поверхнею та коричневим кольором. Ці плями або бляшки бувають поодинокими та множинними і з’являються на обличчі та інших частинах тіла. Найчастіше це захворювання вікове, але іноді може зустрічатися кератома у молодих людей близько 30 років.

У Клініці Біляка вам допоможуть позбутися шкірних новоутворень швидко, безболісно та безслідно. Ми використовуємо сучасні щадні методи, які дозволяють безпечно та ефективно видаляти кератоми та інші пухлини шкіри. Наші лікарі підбирають метод видалення індивідуально для кожного пацієнта – з урахуванням розташування, розмірів та причин утворення.

Кератома

Чому утворюються кератоми на тілі

Коли в людини зростає кератома, причини зазвичай пов’язані зі старінням організму. У літньому віці клітини шкіри втрачають здатність протистояти ультрафіолету та іншим шкідливим чинникам. У них накопичується пігмент меланін, і сповільнюються обмінні процеси. В результаті ця речовина може пігментувати поверхню шкіри, на ній скупчуються ороговілі клітини епідермісу. Через це починають утворюватися плями, бляшки або ущільнення на шкірі.

Існує ряд факторів, які провокують зростання кератом:

 • часті загар, перебування під відкритим сонцем;
 • порушення обмінних процесів в організмі;
 • гормональні збої – зокрема, дисбаланс статевих гормонів;
 • недолік вітаміну А;
 • носіння тісного незручного одягу;
 • вплив на шкіру агресивних хімічних речовин;
 • тривалий або безсистемний прийом антибіотиків та сечогінних засобів.

Якщо на шкірі з’явилися підозрілі плями або вузли, потрібно звернутися до дерматолога. Він допоможе встановити причину появи новоутворення та визначить його тип.

Класифікація захворювання

Існує кілька видів даного утворення:

 • Стареча (сенільна) – найпоширеніший тип. На поверхні шкіри з’являються плями коричневого кольору, потім вони поступово стають пухкими та ущільненими, можуть лущитися.
 • Себорейна кератома – пляма жовтуватого кольору, яке з часом темніє, покривається лусочками, потовщується, на ній можуть утворюватися тріщини. Зростає повільно.
 • Рогова – щільний опуклий наріст з рогових клітин, поверхня якого лупиться. Схильний до переродження в рак.
 • Фолікулярна – виглядає як вузлик рожевого або сірого кольору з поглибленням по центру. Зустрічається рідко.
 • Ангіокератома – вузлик, колір якого варіюється від темно-червоного до синього та навіть чорного. За виглядом нагадує гемангіому з розмитими межами, може лущитися.
 • Сонячна – має множинні осередки, які виглядають як папули, що лущаться, покриті сірими лусочками. Це один з найнебезпечніших типів кератом, передраковий стан, схильний до злоякісного переродження.

Симптоми захворювання

Основний симптом – на шкірному покриві з’являються новоутворення овальної або круглої форми, колір яких коливається від жовтого до темно-коричневого. Найчастіше локалізується кератома на обличчі, шиї, тильній стороні рук. Іноді людина може відчувати свербіж в місці вогнища, а сама пухлина стає болючою при торканні.

В принципі, жити з кератомою можна, хоча вона і псує естетику шкіри. Особливо це стосується тих випадків, коли вона розташована на обличчі та інших видимих ​​ділянках. Однак при деяких типах пухлин є ризик малігнізації – тоді в людини розвивається злоякісна кератома, небезпечна для життя. Тому краще звернутися до лікаря й видалити утворення. Така послуга доступна у Клініці Біляка. Тут кожному пацієнту підбирають відповідний спосіб видалення за результатами обстеження.

Діагностика

Щоб поставити точний діагноз, дерматолог Клініки Біляка проводить:

 • Дерматоскопію – плями та нарости розглядають з багаторазовим збільшенням і спеціальним підсвічуванням. Це дає можливість оцінити їх структуру, форму, розміри, колір.
 • Панч-біопсію – фрагмент новоутворення віддають на гістологію для дослідження на предмет атипових клітин. Це дозволяє зрозуміти, чи є процес переродження у злоякісну пухлину.

У нашій клініці є все необхідне, щоб виявити кератоми на тілі та відрізнити їх від гемангіом, невусів та інших шкірних новоутворень. За результатами діагностики ми підбираємо метод видалення наростів.

Особливості лікування кератом

Як і інші шкірні новоутворення, кератома підлягає видаленню. Прибрати її консервативними методами неможливо, тому потрібно звертатися до хірурга. Сьогодні існує досить багато способів видалити цю пухлину:

 • кріодеструкція – патологічні тканини заморожують рідким азотом;
 • лазерна вапоризації – на пляму спрямовують промінь лазеру, який прибирає роговий шар під дією високих температур;
 • електрокоагуляція – високочастотний струм випалює пухлину;
 • радіоніж – новоутворення руйнують радіохвилями;
 • хірургічне видалення – кератому вирізають скальпелем разом з верхнім шаром прилеглих тканин.

Вибір методу видалення індивідуальний та залежить від розмірів, структури, розташування, типу пухлини. У більшості випадків доктора віддають перевагу сучасним щадним методам – ​​наприклад, радіоножу або кріо-деструкції. Ці процедури дозволяють прибрати кератому, не пошкоджуючи здорові тканини, тому в пацієнта не залишається грубих шрамів. Але в деяких випадках, наприклад, при раковому переродженні, доводиться використовувати хірургічний метод. Вилучені тканини при цьому відправляють на гістологічне дослідження.

Особливості лікування кератом

Найкраще позбавлятися кератом на ранніх стадіях, коли вони не встигли сильно розростися й заподіяти шкоди організму. У таких випадках є можливість провести процедуру щадним методом, з мінімальними наслідками. Лікарі Клініки Біляка з радістю вам у цьому допоможуть.

Переваги лікування у клініці

Клініка Біляка спеціалізується на малоінвазивному лікуванні захворювань дерматологічного, гінекологічного, урологічного, загального та онкологічного профілю. Тут проводять щадні операції з видалення новоутворень різного типу. Наш дерматолог проведе комплексне обстеження й безпомилково підбере оптимальний спосіб видалення кератоми. А потім проведе процедуру з ювелірною акуратністю – так, що на шкірі практично не залишиться сліду. Більше деталей можна дізнатися, зв’язавшись із нами.

Джерела:

 1. Галил-Оглы ГА, Молочков ВА, Сергеев ЮВ. Дерматоонкология. М.: Медицина; 2005.
 2. Гурина Н. С. Результаты лечения доброкачественных новообразований кожи // БМИК. 2015. 
 3. Гладкова H.H. Клиническая морфология себорейного кератоза Текст. / H.H. Гладкова, Ю.В. Лебедева//- Верхневолжский медицинский журнал 2006.
 4. Bisaccia E., Scarborough D.A. Blepharoplasty with Radiosurgical Instrumentation // Cosmetic Dermatology. 1995.
Поширені запитання

Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

Що входить у вартість операції?

У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
- хірургічне та медикаментозне забезпечення
- харчування та проживання
- цілодобове спостереження медичного персоналу
- перев'язки і все медсестринські маніпуляції

Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів