Гемангіома шкіри — доброякісне новоутворення, що складається з клітин ендоепітелію — тканини, що вистилає кровоносні судини. Виглядає як пляма червоного або синюшного кольору, яке може бути плоским або підійматися над шкірою. Швидко розростається, іноді кровоточить.

Найчастіше такі пухлини виникають у дітей — її виявляють у 10-20% немовлят у віці до 1 року. Вона може бути вродженою або проявитися в перші місяці життя. Гемангіома шкіри у дорослих теж зустрічається, але значно рідше.

У клініці Біляка видаляють новоутворення шкіри різної природи. Ми використовуємо сучасні методи, які повністю прибирають пухлину та не залишають сліду. Процедура проходить безболісно, не вимагає анестезії, пацієнт після неї може відразу повернутися додому.

Причини розвитку гемангіоми

До сих пір точно не встановлено, чому утворюється гемангіома шкіри у новонароджених, але виявлені деякі фактори ризику:

  • вік породіллі понад 40 років;
  • багатоплідна вагітність;
  • недоношеність дитини;
  • вживання матір’ю під час вагітності алкоголю й наркотиків;
  • вірусні інфекції у вагітної;
  • внутрішньоутробна гіпоксія;
  • родові травми.

Внаслідок цих причин немовля може вже народитися з пухлиною, або ж вона почне проявлятися в перші тижні життя. Причини, за якими формується гемангіома шкіри у дітей і дорослих в більш пізньому віці, до кінця не вивчені.

Види гемангіом

За ступенем ураження розрізняють 3 форми новоутворення:

  • Капілярна гемангіома шкіри — поверхнева пухлина, сформована з капілярів. Має червону або червоно-синюшну пігментацію, горбисту поверхню й чіткі межі. Якщо натиснути, колір пухлини блідне.
  • Кавернозна гемангіома шкіри — розташовується в більш глибоких шарах шкіри, утворюючи порожнини-каверни з кров’ю всередині. Це утворення виглядає як горбистий вузол тілесного або синюшного кольору, яке блідне та зменшується при натисканні.
  • Комбінована — поєднує в собі елементи кавернозної та капілярної пухлини.

Також новоутворення даного типу розрізняють за площею ураження. Вони можуть бути з одним або множинними вогнищами, а також сегментарними. Останній тип зустрічається досить рідко — це новоутворення великих розмірів, що зачіпають певний сегмент організму. Вони швидко ростуть і призводять до серйозного погіршення стану дитини.

Симптоми

Новоутворення може розташовуватися на обличчі, волосистій частині голови, тулубі, статевих органах, руках і ногах. Це шорсткувата пляма, колір якого може варіюватися від червоного до фіолетово-синього. Якщо вас цікавить, як виглядає гемангіома шкіри, фото допоможуть в цьому розібратися.

Діагностика та лікування

Діагноз ставлять на основі дерматоскопії та лабораторної діагностики. Щоб оцінити, наскільки глибоко проросло новоутворення, проводять УЗД, ангіографію, МРТ.

При діагнозі гемангіома шкіри лікування передбачає видалення пухлини. Для цього застосовують кріотерапію, електрокоагуляцію. Якщо прибрати пухлину щадними методами неможливо, вдаються до хірургічного висічення в межах здорових тканин. Вибір методу залежить від типу і розмірів новоутворення.

Особливості лікування в клініці

Якщо у вас або вашої дитини гемангіома шкіри, видалення в клініці Біляка допоможе від неї позбутися раз і назавжди. Тут застосовуються сучасні технології, за допомогою яких можна прибрати новоутворення максимально акуратно. Досвідчені лікарі проведуть комплексну діагностику та підберуть відповідний метод видалення. Процедура пройде швидко, а слідів після неї не залишиться.

Поширені запитання

Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

Що входить у вартість операції?

У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
- хірургічне та медикаментозне забезпечення
- харчування та проживання
- цілодобове спостереження медичного персоналу
- перев'язки і все медсестринські маніпуляції

Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів