Фіброма шкіри — доброякісна епітеліальна пухлина, сформована з клітин сполучної тканини. Вона виглядає як кругле ущільнення з чіткими межами та має тілесний або рожевий відтінок.

У клініці Біляка можна безболісно видалити фіброму. Тут використовуються сучасні щадні методи, які не залишають слідів. Наші досвідчені лікарі підберуть для вас оптимальний спосіб видалення.

Види епітеліальних фібром

За змістом клітин дану пухлину класифікують на 2 типу:

 1. М’яка фіброма шкіри — виглядає як зморщений мішечок на ніжці, зовнішньо нагадує поліп. На дотик м’яка й в’яла, досить рухома при натисканні. Зростає найчастіше в області пахв, молочних залоз, в паху — там, де є складки шкіри. Спостерігається у жінок частіше, ніж у чоловіків. Розміри можуть становити від 0,1 до 1 см.
 2. Тверда фіброма шкіри — має щільну консистенцію та обмежену рухливість. Виступає над поверхнею шкіри, формуючись на широкій основі або ніжці. Зустрічається у жінок і чоловіків з однаковою частотою. Може формуватися на будь-яких ділянках шкіри, а також на слизових оболонках.

Причини утворення

Коли у людини формується фіброма шкіри, причини зазвичай наступні:

 • старіння шкіри;
 • ендокринні захворювання — цукровий діабет, патології щитоподібної залози та інші;
 • гормональна перебудова під час вагітності, лактації, клімаксу;
 • часті травми шкіри;
 • хронічні шкірні хвороби;
 • часті сонячні опіки;
 • спадкова схильність.

Симптоми та діагностика

Пухлину можна ідентифікувати візуально, більше ніякої симптоматики вона не дає. Однак є деякі ознаки, що вказують на те, що фіброму потрібно видалити. Вас має насторожити, якщо вона стала червоною, почала сильно збільшуватися, свербіти або боліти. Також тривожним дзвіночком є нерівні краї та кровоточивість пухлини.

Лікар на прийомі оглядає новоутворення шляхом дерматоскопії — під багаторазовим збільшенням. Це дозволяє встановити тип пухлини та прорахувати її дерматологічний індекс. Якщо є підозра, що вона перероджується в рак, призначають гістологічне дослідження фрагмента фіброми. Його вивчають під мікроскопом, щоб визначити тип клітин.

Можливі ускладнення

Новоутворення даного типу легко можна травмувати. Вони випадково пошкоджуються під час гоління або зачіпаються одягом. М’які фіброми можуть перекручуватися, і тоді запускається небезпечний процес фіброзу тканин. Також є ризик переродження в рак.

Лікування

При діагнозі фіброма шкіри лікування зводиться до її видалення. Воно може бути виконане:

 • Хірургічним шляхом — пухлину висікають разом із прилеглими здоровими тканинами.
 • Електрокоагуляцією — фіброму випалюють електричним струмом.

Особливості лікування в клініці

Якщо у вас фіброма шкіри, видалення в клініці Біляка допоможе прибрати її без сліду. Ми використовуємо сучасне обладнання для видалення шкірних новоутворень. Перш ніж призначити процедуру, наші досвідчені лікарі проведуть детальну діагностику, з’ясують протипоказання, підберуть відповідну методику лікування.

Щоб дізнатися подробиці процедури та її вартість, зв’яжіться з нами зручним способом. Також ви можете записатися на прийом і обговорити все з лікарем.

Поширені запитання

Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

Що входить у вартість операції?

У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
- хірургічне та медикаментозне забезпечення
- харчування та проживання
- цілодобове спостереження медичного персоналу
- перев'язки і все медсестринські маніпуляції

Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів