Епідермальна кіста — доброякісне новоутворення в товщі дерми. Зазвичай утворюється навколо волосяного фолікула в місцях, де росте волосся. Вона являє собою замкнуту капсулу, заповнену зсередини епітеліальними клітинами та секретом сальних залоз.

Пухлини даного типу є досить поширеними. Зазвичай вони зустрічаються у пацієнтів молодого і середнього віку. Найчастіше ці новоутворення поодинокі, але бувають і множинними.

Якщо у вас утворилася епідермальна кіста, лікування в клініці Біляка допоможе від неї позбутися. Наші лікарі проведуть обстеження і призначать відповідний метод видалення. Пухлина буде видалена максимально акуратно, слідів після операції не залишиться.

Чому утворюється епідермальна кіста

Коли формується епідермальна кіста, причини зазвичай пов’язані з надмірним виділенням шкірного сала і закорковуванням волосяного фолікула. В результаті утворюється порожнина, всередину якої потрапляють сальні маси разом із роговими клітинами.

До патології найбільше схильні люди з жирним типом шкіри, які рясно потіють. Нерідко вона передається у спадок.

Симптоми

Кіста епідермальна виглядає як вузлик або невелика припухлість. Вона може мати колір від тілесного до червонуватого, який іноді темніє в міру зростання. Іноді шкіра на поверхні вкрита капілярною сіточкою, а пори її розширені. Розміри пухлини становлять від 0,5 до 5 см в діаметрі. Але іноді подібні новоутворення сильно розростаються — аж до розмірів яблука.

Новоутворення даного типу найчастіше утворюються там, де росте волосся. Наприклад, нерідко зустрічається епідермальна кіста на голові — на волосистій її частини. Також вона може сформуватися на шиї, обличчі, грудях, спині, волосистій частині ніг. Пухлина не викликає болю та інших дискомфортних відчуттів.

Діагностика

Епідермальна кіста шкіри виявляється шляхом візуального огляду та дерматоскопії. Лікар досліджує пухлину спеціальним оптичним приладом з багаторазовим збільшенням. У деяких випадках призначається УЗД і МРТ — щоб чітко встановити розміри новоутворення.

Якщо у пацієнта занадто велика епідермальна кіста, яка швидко зростає, гістологія допомагає з’ясувати, чи не переходить вона в злоякісний процес. Для цього беруть фрагмент новоутворення та ретельно вивчають під мікроскопом.

Лікування

Якщо пухлина маленька, розташована в непомітному місці та не заважає людині, її можуть просто спостерігати. Якщо ж вона велика або розташована на видних ділянках тіла, її видаляють. Особливо це стосується тих випадків, коли у людини епідермальна кіста за вухом, на обличчі або волосистій частині голови. Якщо всередину потрапить інфекція, вона може нагноїтися, провокуючи абсцеси та флегмони.

При діагнозі епідермальна кіста видалення може бути проведене за допомогою лазера або традиційного хірургічного видалення. Перший метод більш щадний, оскільки дозволяє прибрати пухлину швидко і не травмуючи тканини. Шкіра після такої процедури швидко гоїться, шрамів на ній не залишається. Але мінус лазерного видалення полягає в тому, що воно застосовується лише для невеликих пухлин.

Особливості лікування в клініці

Клініка Біляка надає професійну допомогу при шкірних новоутвореннях будь-якого типу. Тут епідермальна кіста у дітей і дорослих ретельно досліджується, а потім пацієнту підбирають індивідуальну схему лікування. Для наших лікарів пріоритет — провести операцію, не травмуючи пацієнта, зберігши йому зовнішність. Щоб дізнатися подробиці, запишіться до нас на прийом.

Поширені запитання

Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

Що входить у вартість операції?

У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
- хірургічне та медикаментозне забезпечення
- харчування та проживання
- цілодобове спостереження медичного персоналу
- перев'язки і все медсестринські маніпуляції

Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів