Зміст сторінки:

За статистикою екземою страждає близько 10-20% населення планети, а її частка серед усіх патологій шкіри становить понад 30%. Це досить поширена проблема, яка може роками отруювати людині життя. Захворювання проявляється шкірним запаленням, свербінням, висипом та іншими неприємними симптомами. Причини можуть бути різноманітними: інфекція, алергія, вплив дратівливих речовин, гормональні розлади, стреси тощо. І якщо запустити хворобу, то вона перейде у хронічну форму й буде спричиняти багато мук.

Якщо вас турбує екзема, лікування у Клініці Біляка допоможе швидко перемогти хворобу та забути про неприємні симптоми. Тут пацієнтам проводять комплексне обстеження, за результатами якого підбирають ефективний курс терапії.

екзема лікування

Коли потрібно звернутися по допомогу

Запишіться на прийом до дерматолога, якщо ваша шкіра:

 • почервоніла та запалилася;
 • покрилася висипом у вигляді дрібних бульбашок, заповнених рідиною – в процесі розвитку хвороби вони розкриваються, й на їх місці формуються скоринки;
 • сильно лущиться;
 • свербить – найчастіше це проявляється у вигляді раптових нападів свербіння та печіння.

Іноді симптоми з’являються відразу ж після впливу певних факторів. Наприклад, якщо людина працює в лабораторії або на виробництві з агресивними речовинами, то в неї може з’явитися екзема на руках. Лікування в цьому випадку проводиться за допомогою спеціальних місцевих препаратів – кремів, мазей тощо. Але воно не дасть ефекту, якщо пацієнт не виключить дратівливий чинник. Тому працювати з агресивними речовинами потрібно буде в рукавичках.

Звернувшись до дерматолога Клініки Біляка, ви зможете розібратися у причинах захворювання та отримати індивідуальну схему його лікування. Перш ніж підібрати пацієнтові той чи інший препарат, наш лікар завжди уважно збирає анамнез та проводить комплексну діагностику.

Особливості діагностики

На консультації дерматолог оглядає вогнище ураження методом дерматоскопії. Це дозволяє дослідити шкіру з багаторазовим збільшенням та визначити тип екземи. Також для уточнення діагнозу можуть застосовуватися додаткові методи: мазок шкіри, алергічні проби, лабораторні аналізи. На підставі отриманих даних лікар визначає, які ліки підійдуть пацієнтові.

Методи лікування

Схема терапії для кожного пацієнта підбирається індивідуально, з урахуванням виду екземи, причин, загального стану організму. Щоб прибрати свербіж, висипання та інші неприємні симптоми, лікар призначає засоби місцевої дії. Це може бути крем, спрей, мазь або гель, який знімає запалення та захищає шкіру від вторинного інфікування. Підбір препарату залежить від типу захворювання:

 1. Суха екзема – лікування проводять за допомогою препаратів зволожуючої та пом’якшувальної дії, які знімають сухість та загоюють тріщини.
 2. Мокра екзема – лікування включає обробку запального вогнища антисептичними засобами, які знімають запалення та трохи підсушують бульбашки.

Додатково лікар призначає препарати, що усувають причину захворювання. Наприклад, якщо запальний процес викликають бактерії, то пацієнту потрібен місцевий антибіотик. Також досить часто причиною екземи є грибкові інфекції – наприклад, дерматофіт. Він «любить» вражати ноги, найчастіше локалізуючись на шкірі стоп, між пальцями або під нігтьовою пластиною. Щоб зняти запалення, потрібно знищити грибок – для цього лікар прописує антимікотичні препарати. Також якщо в людини екзема на ногах, лікування вимагає додаткових заходів: ретельно дотримуватися гігієни та носити зручне взуття.

Загалом, лікування екземи вимагає системного підходу – для різних її типів терапія відрізняється. Лікар може призначити пацієнтові:

 • антигістамінні засоби;
 • седативні;
 • гормональні препарати;
 • вітаміни.

Важливо: лікувати екзему потрібно строго під контролем лікаря та приймати лише ті ліки, які він прописав. Досить часто люди з цим захворюванням лікуються самотужки, наприклад, за допомогою народних засобів. Або йдуть до аптеки й купують «що-небудь від екземи». Такий підхід зазвичай призводить до того, що хвороба переходить у хронічну форму, вилікувати яку набагато складніше та довше. Не знаючи причини й типу екземи, ви не зможете правильно підібрати ліки. В результаті вони вам у кращому випадку не допоможуть, а в гіршому – зашкодять. Тільки лікар може вибрати відповідні препарати.

Клініка Біляка при лікуванні даного захворювання дотримується комплексного підходу. Тут пацієнтові не тільки прописують ліки, але також проводять лікувальні фізіопроцедури, дають рекомендації з харчування. Адже давно вже доведено, що спеціальна дієта допомагає знизити ризик розвитку шкірних запалень. Більш детальну інформацію ви зможете дізнатися на консультації в лікаря.

Особливості лікування у клініці

Якщо у вас екзема, ефективне лікування можна отримати у Клініці Біляка. Тут вас проконсультує кваліфікований дерматолог. Вона проходила стажування у Європі, де навчалася сучасним методам терапії шкірних захворювань. Наш доктор дотримується стандартів доказової медицини та для кожного пацієнта підбирає індивідуальний підхід.

Пацієнтам з екземою у Клініці Біляка проводять ефективні фізіотерапевтичні процедури. Наприклад, хороші результати дає озонотерапія, яка допомагає збагатити клітини шкіри киснем. Завдяки цьому:

 • тканини зволожуються;
 • прискорюється їх відновлення – загоюються тріщини;
 • відновлюється природний водний баланс шкіри;
 • поліпшується мікроциркуляція крові та обмінні процеси в тканинах;
 • зміцнюється місцевий імунітет.

Озонотерапія допомагає зняти свербіж та запалення, прискорити загоєння бульбашок і ранок, прибрати висипання.

Особливості лікування в клініці

Щоб дізнатися більше про лікування екземи та отримати рекомендації лікаря, запишіться на прийом в нашу клініку. Дерматолог проведе обстеження та складе індивідуальну схему терапії!

Джерела:

 1. Современные методы лечения больных экземой и другими аллергодерматозами / Загер. Национальный медицинский университет имени А.А. Богомольца, Киев, УДК 616.521-085 – 2007.
 2. Совершенствование комплексной терапии микробной экземы: Автореферат диссертации/ Никонова И.В. – 2013.
 3. Lawton S. Assessing and treating adult patients with eczema / S. Lawton // Nurs. Stand. – 2009.
 4. Свирид С.Г. Зовнішня терапія хворих на екзему: стан проблеми та можливий напрям її вирішення / С.Г. Свирид, О.В. Рощина, М.В. Гречуха. // Український журнал дерматології, венерології, косметології. – 2007.
Поширені запитання

Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

Що входить у вартість операції?

У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
- хірургічне та медикаментозне забезпечення
- харчування та проживання
- цілодобове спостереження медичного персоналу
- перев'язки і все медсестринські маніпуляції

Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів