Лактоцеле – це ретенційна кіста молочної залози. Вона являє собою порожнину, всередині якої знаходиться грудне молоко. Дана патологія досить рідкісна та зустрічається у деяких жінок в період лактації.

Якщо у вас утворилася кіста грудної залози, лікарі клініки Біляка допоможуть вирішити цю проблему. Тут використовуються сучасні щадні методи лікування захворювань молочних залоз.

Причини патології

Галактоцеле утворюється, коли молочні протоки не випорожняються від молока, в результаті чого виникає застій. Це може бути викликано:

 • звуженням й іншими аномаліями будови проток;
 • гіперлактація;
 • різким припиненням грудного вигодовування;
 • механічними травмами молочної залози;
 • перенесеним запаленням молочної залози (маститом);
 • порушенням режиму вигодовування;
 • гормональним дисбалансом – склад молока змінюється, воно згортається та застоюється.

Симптоми захворювання

При діагнозі кіста молочної залози лікування потрібно починати негайно. Проблема в тому, що на ранніх стадіях хвороба може не проявляти симптоматики. При більш запущених випадках жінки скаржаться на:

 • виділення з соска молокоподобної рідини;
 • тягнучі та стріляючі болі в грудях;
 • припухлість грудей, часто одностороння;
 • труднощі з годуванням – дитині складно смоктати груди, вона не може наїстися, хоча молока достатньо.

Діагностика

Коли у жінки підозрюється кіста грудної залози, лікування призначають після попереднього комплексного обстеження. Воно включає пальпацію грудей і УЗД молочної залози. Додатково можуть бути призначені рентгенографія, КТ та МРТ, біопсія.

Лікування

При лактоцеле єдиним ефективним методом лікування є операція. У деяких випадках, коли розміри кісти крихітні, жінці рекомендують періодично спостерігатися у лікаря та відстежувати динаміку розвитку пухлини. Видаленню підлягають пухлини більше 1 см в діаметрі, а також ускладнені випадки – наприклад, багатокамерна кіста молочної залози. Новоутворення може бути видалено методом вилущування або разом з прилеглою часткою молочної залози.

Можливі ускладнення

При діагнозі галактоцеле лікування є обов’язковим. В іншому випадку пухлина призводить до деформування молочної залози. Також її вміст може запалитися, викликавши мастит, абсцес або флегмону. Такі ускладнені стану вимагають термінового хірургічного втручання, при якому не завжди вдається зберегти естетичний вигляд грудей. Краще вирішити проблему на ранній стадії, коли вона лікується щадними методами.

Особливості лікування в клініці

Доктора клініки Біляка успішно видаляють пацієнткам лактоцеле й інші пухлини. Тут надається перевага сучасним щадним методикам, що дозволяє зберегти красу грудей. Чим раніше Ви звернетеся за допомогою –  тим вище ці шанси.

Клініка оснащена прогресивним хірургічним обладнанням, яке дозволяє проводити операції з мінімальним травматизмом тканин. Після пацієнтки відпочивають в комфортних палатах готельного типу під цілодобовим наглядом.

Поширені запитання

Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

Що входить у вартість операції?

У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
- хірургічне та медикаментозне забезпечення
- харчування та проживання
- цілодобове спостереження медичного персоналу
- перев'язки і все медсестринські маніпуляції

Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів