Міхурово-вагінальна нориця потребує лікування!

Міхурово-вагінальна нориця потребує лікування!

Зміст сторінки:

Лапароскопічна пластика міхурово-вагінальної нориці – це хірургічна операція, в ході якої усувається патологічний шлях сполучення між сечовим міхуром і піхвою. В ході даного втручання робляться три проколи в животі, крізь які здійснюється доступ до внутрішніх органів. Потім рубцева тканина висікається, а сам патологічний отвір вшивається.

Жінки, які мають міхурово-вагінальні нориці, відчувають безперервний негативний вплив, який чинить ця патологія на їхнє життя. Крім виснажувального дискомфорту, створюються умови для розвитку серйозних інфекційних захворювань, зростає ризик онкологічних ускладнень.

Здоровій людині важко уявити, наскільки знижується якість життя у жінок з такою патологією. Однак досягнення сучасної хірургії дарують хворій впевненість в позбавленні від такого вкрай неприємного стану.

Традиційна хірургія, з її широкими лапаротомічними доступами, безперечно, поступається найбільш сучасній методиці – лапароскопії в ужгородській клініці Біляка. Даний спосіб дозволяє розв’язати проблему без розрізів і крововтрати. Це сприяє швидкому одужанню пацієнтки й повністю виключає ризик ускладнень.

Показання до операції

Дане втручання призначають всім пацієнткам, у яких виявили вагінальну норицю. Адже цей патологічний стан не тільки доставляє масу дискомфорту, але ще й створює небезпеку для здоров’я чи, навіть, життя. Жінку постійно турбує підтікання сечі з піхви. А під час менструацій, в сечі присутні домішки крові.

У міру розростання отвору, хвора поступово втрачає здатність до контрольованого сечовипускання й утримання сечі – рідина безперервно витікає з піхви. Це супроводжується свербінням та відчуттям печіння з боку зовнішніх статевих органів, на них можуть виникати виразки. При статевому акті відчуваються біль і дискомфорт.

Операцію при виявленні такої фістули призначають не лише для того, щоб повернути пацієнтці нормальну якість життя, але й щоб уникнути можливих ускладнень:

 • хронічний цистит і уретрит;
 • розвиток інфекцій, що провокують пієлонефрит;
 • розвиток кольпіту та вагінозу внаслідок зміни кислотності піхви;
 • вплив патогенної мікрофлори, котра провокує ендометрит, аднексит, сальпінгіт та інші захворювання;
 • складнощі в сексуальному житті;
 • ймовірність розвитку безпліддя.

Чим швидше буде діагностовано захворювання, тим більше у пацієнтки шансів повністю одужати та уникнути рецидивів надалі.

Підготовка до операції

Анатомічне розташування міхурово-вагінальної нориці

Анатомічне розташування міхурово-вагінальної нориці

Анатомічне розташування міхурово-піхвової фістули (нориці, свища)

Це дуже важливий етап в заходах щодо лікування міхурово-вагінальних свищів. Якщо зробити операцію зарано, можна зіткнутися з рецидивом захворювання, затягування й зволікання ж, подовжують час страждань хворої жінки.

У таких випадках стає корисним передовий досвід і унікальні знання, набуті лікарями нашої клініки при стажуваннях в клініках США і розвинених країн Європи. Всебічну діагностику забезпечує професійне УЗД органів малого таза.

Тому, звернувшись по допомогу, пацієнтка завжди може розраховувати на те, що хірургічне втручання буде проведено своєчасно та ефективно.

На етапі підготовки здійснюється детальна діагностика, котра дозволяє остаточно виявити факт захворювання та намітити шляхи його лікування. Для цього застосовуються:

 • Гінекологічний огляд у кріслі – коли стінки піхви розтягуються спеціальним дзеркалом, побачити отвір простіше, до того ж є можливість огляду фістульним зондом.
 • Кольпоскопія – застосовується для додаткового обстеження з метою уточнення локалізації й розмірів нориці.
 • Трансуретральне обстеження із застосуванням контрастних речовин – в уретру вводяться пігменти, котрі забарвлюють сечу, і одночасно з цим, у вагіну вставляють тампон. Якщо він забарвлюється, діагноз підтверджується.
 • Цистоскопія – ендоскопічна процедура, що дозволяє визначити розташування, розміри, характер отвори, а також наявність рубцевої тканини та патологічних змін слизової.

За підсумками діагностики визначається методика хірургічного втручання. Якщо фістула невелика і знаходиться близько до входу у піхву, проводиться висічення вагінальним доступом. Плюс такої процедури в тому, що вона не потребує розрізів. Але її не можна проводити в запущених станах, коли фістульний канал розташований глибоко, чи встигло нарости багато рубцевої тканини.

У більшості випадків лікарі вдаються до лапаротомічного або лапароскопічного висічення. У першому випадку робиться розріз черевної стінки, що може призвести до безлічі ускладнень і тривалої реабілітації. Тому сьогодні найбільш вдалим прогресивним методом вважається лапароскопія. Саме тому вона застосовується в клініці Біляка.

Процедура потребує загального знеболювання, тому напередодні вносяться зміни в меню: обмежуються багаті клітковиною продукти, з вечора перед операцією – повне голодування.

  Хід операції

  Безсумнівна перевага лапароскопічних втручань полягає в збереженні естетики жіночого тіла. Оскільки немає розрізу, то і відсутні непривабливі рубці на тендітній жіночій шкірі.

  Типові місця установки троакарів при пластиці міхурово-вагінальної нориці

  Типові місця установки троакарів при пластиці міхурово-вагінальної нориці

  Типові місця установки троакарів при пластиці міхурово-вагінальних нориць

  Використання мініатюрних інструментів в рази зменшує ризик розвитку післяопераційних ускладнень, таких як: спайкова хвороба, інфекція, рецидиви свища. У той же час, операційний простір візуально видно краще, ніж при лапаротомії.

  Для лапароскопічної пластики міхурово-вагінальних нориць потрібні три проколи передньої черевної стінки, як показано на малюнку.

  Спочатку через серединний прокол заводиться троакар з джерелом світла і відеокамерою. Під візуальним контролем з боку лікаря, через інші отвори, встановлюються інструменти діаметром 5 і 10 мм. За їх допомогою і здійснюються хірургічні маніпуляції.

  Власне операція полягає в тому, що висікається сполучна тканина, яка не дозволяє отвору закритися. Новоутворена рана зашивається хірургічними швами пошарово та надалі заживає фізіологічним шляхом.

  Під кінець процедури проводиться ретельний огляд операційного простору на предмет надійності гемостазу. Інструменти виймаються, отвори закриваються лейкопластирними пов’язками.

  Лапароскопічна пластика міхурово-вагінальної нориці

  Лапароскопічна пластика міхурово-вагінальної нориціЧим менше розміри отвору і ступінь пошкодження тканин, тим вище ймовірність провести операцію без ускладнень. В іншому ж випадку, доводиться вдаватися до використання пластики шкірними клаптями, що робить операцію довше, ризикованіше, складніше. Ось чому пацієнткам рекомендується якомога раніше звертатися за допомогою, виявивши підозрілу симптоматику. Адже на відміну від більшості інших гінекологічних захворювань, норицю складно не помітити: вона дуже явно дає про себе знати, роблячи життя жінки нестерпним.

  Реабілітація після лапароскопії вагінального свища

  Перший час після того, як проведена лапароскопічна пластика вагінальної нориці, пацієнтці потрібен сечовий катетер. Його встановлюють в середньому на 10-14 днів, залежно від динаміки одужання. Саму жінку виписують вже на 3-й день, даючи рекомендації по догляду за катетером. Також їй призначаються антибіотики для запобігання розвитку інфекції, знеболювальні препарати та спазмолітики.

  Протягом місяця після операції заборонено:

  • піднімати важкі предмети та піддавати себе активним фізичним навантаженням;
  • займатися сексом;
  • приймати ванну, плавати в басейні, ходити в сауну;
  • керувати автомобілем.

  У міру загоєння рани, лікар знімає ці заборони. Також він дає рекомендації, як купатися, щоб не пошкодити катетер. У реабілітаційному періоді пацієнтці варто пити багато води, не менш, ніж 1,5 літри на день.

  Потрібно негайно звернутися до гінеколога, якщо з’явилися такі ознаки:

  • сильний біль в промежині;
  • складнощі з сечовипусканням;
  • дивний колір сечі, надлишкові домішки крові в ній;
  • озноб і лихоманка.

  Все це може бути ознакою інфекції або інших ускладнень. Однак якщо операція виконувалася професіоналами, подібних проблем не виникає. Приблизно через 1,5-2 роки, жінці можна планувати вагітність. Але при цьому головна умова – спостерігатися у досвідченого лікаря і дотримуватися всіх його рекомендацій. Як правило, жінкам, які перенесли таке захворювання, пропонують кесарів розтин. Але все залежить від анамнезу, стану здоров’я, віку та інших нюансів.

  Особливості лікування в клініці

  Акцент під час втручання робиться на збереженні анатомічного розташування міхура, сечоводів і прилеглих органів. Прагнення максимально зберегти цілісність організму – основоположний принцип лікування в нашій клініці. Цьому сприяє індивідуальний підхід в лікуванні кожної жінки.

  Індивідуальна палата в клініці Біляка

  Індивідуальна палата в клініці Біляка

  Професіоналізм лікарів ужгородської клініки Біляка полягає не лише у виборі оптимальної методики втручання, але і в ретельній підготовці до процедури, проведенні лікування в оптимальний час.

  Індивідуальні палати оснащені відповідно до стандартів надання медичної допомоги, запроваджених в розвинених країнах світу. За кожною пацієнткою закріплюється сестринський пост реанімаційного профілю. Відновлення здоров’я проходить під контролем з боку кваліфікованого лікаря.

  Завдяки унікальному професіоналізму, досвіду лікарів і першокласному медичному обладнанню, післяопераційний період рідко перевищує три доби.

  Швидкому відновленню сил сприяє фізіотерапевтичне лікування. Застосування озонотерапії згубно впливає на хвороботворні мікроорганізми й прискорює загоєння.

  Назва послуги Вартість, грн
  Лапароскопічна пластика міхурово-вагінальної нориці 42000

   В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

  Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

  Поширені запитання

  Скільки коштує Лапароскопічна пластика міхурово-вагінальної нориці в Клініці Біляка?

  Лапароскопічна пластика міхурово-вагінальної нориці в Клініці Біляка коштує 42000 грн.

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів