Внутріматкова перегородка – вроджена патологія, при якій порожнину матки розділена на дві половини, частіш вздовж, довгастою, м’язовою або фіброзною перетинкою. Ця аномалія зустрічається у 2-3 % жінок і пов’язана з порушеннями внутрішньоутробного розвитку. Причиною зазвичай стає несприятливий перебіг вагітності: коли мати дівчинки перенесла інфекцію, пізній токсикоз, хворіє на цукровий діабет або веде нездоровий спосіб життя.

У клініці Біляка успішно усувають внутрішньоматкову перегородку без розрізів і великої крововтрати. Для цього застосовується метод гістероскопії – з доступом через піхву. Процедура, метропластика, проводиться в амбулаторному режимі.

Як розпізнати внутрішньоматкову перегородку?

Багато пацієнток із внутрішньоматковою перегородкою її не відчувають і не помічають. До лікаря, жінці слід прийти у разі появи таких симптомів:

 • менструації дуже болючі, цикл нестабільний;
 • між менструаціями трапляються маткові кровотечі;
 • не виходить зачати дитину (безпліддя);
 • кілька разів поспіль відбуваються викидні на ранньому терміні або передчасні пологи.

Через патологію, жінка не може виносити дитину. Внутрішньоматкова перегородка при вагітності не дає плоду рости й нормально розвиватися, оскільки порожнина матки звужена й деформована. Майже відразу стається викидень, якщо ембріон прикріпляється до стінок перегородки: вони не мають судин і не дають зародку досить харчування.

В інших випадках розвивається істміко-цервікальна недостатність – коли шийка матки відкривається на 2-му триместрі, провокуючи викидень. Також через патологію плід часто має неправильне положення, через що трапляються передчасні пологи.

Для діагностики внутрішньоматкової перегородки, УЗД не завжди інформативне. Більш достовірну картину дають рентгенологічна метросальпінгографія з контрастом та візуальний гістероскопічний огляд. У більш складних випадках, для уточнення діагнозу призначають МРТ.

  Лікування

  При виявленні внутрішньоматкової перегородки, пацієнтці показана метропластика. Це операція, під час якої відновлюють єдину порожнину матки. Сучасна медицина дозволяє здійснити таке втручання без розрізів, з доступом через піхву. Цей щадний метод називається гістероскопія.

  Процедура проводиться на гінекологічному кріслі. Лікар вводить спеціальний інструмент через піхву й канал шийки матки, потім розсікає перегородку. Для цього використовуються ендоскопічні ножиці або електрохірургічні насадки. Інструменти підбираються в залежності від товщини стінок перетинки та особливостей її розташування.

  У клініці Біляка проводять діагностику й ефективне лікування внутрішньоматкової перегородки. Перевага надається неінвазивній гістероскопічній методиці. Або, якщо випадок важкий – лапароскопічному втручанню. Після процедури, більшість пацієнток успішно вагітніють і виношують дитину. Запишіться на прийом, щоб дізнатися більше!

  Поширені запитання

  Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

  Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів