Сальпінгокатетеризація – лікувальна процедура, під час якої в маткові труби вводяться спеціальні катетери. Маніпуляція дозволяє усунути непрохідність труб – одну з поширених причин жіночого безпліддя. Процедура безпечна й не потребує розрізів. Доступ до труб здійснюється шляхом гістероскопії: інструменти вводяться через піхву й цервікальний канал.

У клініці Біляка проводиться ефективна катетеризація просвіту маткових труб. Більшість наших пацієнток, котрі пройшли цю операцію, вагітніють протягом 6 місяців після процедури (якщо мають таке бажання, звісно).

Показання до сальпінгокатетерізації

Головна причина, з якої гінеколог призначає цю маніпуляцію – трубне безпліддя. Фаллопієві труби, це – парні довгасті канали, що з’єднують матку з яєчниками. По них яйцеклітина після овуляції йде в порожнину матки, там же рухаються сперматозоїди назустріч яйцеклітині, завдяки чому відбувається запліднення.

Якщо в трубі сталася закупорка чи деформація, контакт сперміїв із яйцеклітиною стає неможливим, і зачаття не настає. Інший варіант – сперматозоїд пробивається крізь спайки й запліднює яйцеклітину. Але потім плодове яйце не може пройти в порожнину матки, застрягає між спайками труби. Так формується позаматкова вагітність.

Щоб уникнути таких ризиків, прохідність маткових труб необхідно відновлювати. Якщо випадок не складний, і спайки розташовані недалеко від гирла труби, можна провести лікування трубного безпліддя шляхом гістероскопії.

Як проходить процедура

Катетеризація маткових труб проводиться в амбулаторному режимі. Алгоритм наступний:

  • пацієнтка розташовується на гінекологічному кріслі;
  • лікар вводить у піхву дзеркало й оголює шийку матки;
  • через цервікальний канал до маточних кутів підводиться гістероскоп, за допомогою якого проводиться огляд робочого поля, виявляються місця деформації й зрощення;
  • лікар підводить катетер до гирла труби й акуратно вводить його в просвіт, тим самим розправляючи її, відновлюючи прохідність;
  • інструменти витягуються.

Сальпінгокатетеризація – чудова альтернатива ЕКО для жінок із трубним безпліддям. У порівнянні з процедурою взяття яйцеклітини, вона набагато делікатніша. Також плюсами є відсутність складної підготовки й суттєва різниця у вартості. Однак такий метод підходить не всім пацієнткам, у будь-якому випадку потрібно консультуватися з лікарем.

У клініці Біляка пропонується ефективне лікування безпліддя методом катетеризації маткових труб. Також у нас застосовуються інші способи, для кожної пацієнтки підбирається індивідуальна схема. Запишіться на консультацію до нашого гінеколога, щоб зрозуміти, чи підійде вам цей метод!