Відновлення цнотиЗміст сторінки:

Для чого природі потрібна дівоча пліва – достеменно невідомо й досі, але в багатьох світових культурах цнотливості дівчини надається велике значення. Якщо з будь-яких причин пліва пошкоджена, сучасна медицина здатна повернути їй цілісність за допомогою гіменопластики.

Ця процедура більше відноситься до пластичної хірургії та проводиться в амбулаторному режимі. Клініка Біляка в м. Ужгород пропонує відновлення цноти незалежно від причини та давності її втрати. Достатньо лише бажання клієнтки зробити гіменопластику.

Анатомія й фізіологія

При народженні дівчинки, вхід до піхви прикритий тонкою плівочкою. Вона не суцільна і має отвори, через які менструальна кров виходить назовні.

Медична назва – гімен (лат. – hymen), – походить від імені давньоримського бога шлюбу Гіменея. Незайманість дівчини до весілля була важливою вже в античні часи.

При повноцінному статевому акті дівоча пліва розривається (дефлорується). Тому її цілісність і означає, що чоловіків у житті дівчини ще не було.

Дефлорація супроводжується відчуттям подолання перепони для чоловіка, болем та незначною кровотечою для жінки. Під час цього відбувається розрив пліви на клапті. Утворюється отвір, достатній для пропуску статевого органу чоловіка.Анатомія зовнішніх статевих органів жінки

Поки розрив свіжий, за дотримання статевого покою кілька тижнів гімен після дефлорації може зарости сам, але трапляється таке нечасто. Майже повна руйнація дівочої пліви стається після пологів.


Потреба у гіменопластиці

Як зазначалося вище, відновлення дівочої пліви відноситься до пластичної хірургії. Суто медичних показань для гіменопластики нема. Тому втручання проводиться за наявності особистого бажання жінки.

Причини, котрі спонукають відновити цноту, частіше мають особистий, моральний чи етичний характер:

 • Втрата цноти внаслідок сексуального насильства.
 • Розрив пліви при некваліфікованому гінекологічному обстеженні.
 • Травми статевих органів.
 • Негативне ставлення обранця чи родичів до статевих відносин до укладення шлюбу.
 • Бажання подарувати статевому партнеру особливі відчуття.

Що б не спонукало жінку до прийняття рішення стосовно гіменопластики, вона може бути впевнена у професійності та дотриманні етичних норм з боку персоналу ужгородської клініки Біляка.

Підготовка до процедури

Відновлення дівочої пліви є хірургічним втручанням. Проводиться з дотриманням умов асептики й антисептики та потребує попереднього обстеження. До переліку досліджень входять:

 • огляд кваліфікованим лікарем;
 • клінічні аналізи крові та сечі;
 • вивчення системи згортання;
 • біохімічний аналіз крові.

Аналіз отриманих даних не займає багато часу, операція проводиться в день звернення. Знеболення, зазвичай, місцеве, тому особлива підготовка кишківника не потрібна.

Одна з важливих вимог – гіменопластика має проводитися невдовзі після менструацій. Велика увага в клініці Біляка також надається психологічному супроводу жінки.

Різновиди втручання

Зробити гіменопластику можна кількома способами. Найшвидший – проста гіменопластика – полягає у зшиванні клаптів дівочої пліви. Таке втручання можна провести тільки, якщо жінка ще не народжувала.

Реконструкція дівочої плівиОсобливість цієї методики в тому, що зробити гіменопластику можна всього за кілька днів до очікуваного статевого акту. Використовуються тонкі атравматичні голки й шовний матеріал, котрий через деякий час самостійно розсмоктується.

Повного зростання клаптів не відбувається, тому проста гіменопластика не має тривалого ефекту та після розсмоктування швів (10-15 днів) цілісність пліви втрачається. Зшивати повторно її можна не один раз, але знову ж, ефект тривалим не буде.

Є ще тришарова, або довгострокова гіменопластика. Вона підходить кільком категоріям жінок:

 1. Котрі вже народжували.
 2. У кого дівоча пліва не розвинулась взагалі (аплазія гімену).
 3. Ті, хто бажає зробити відновлення пліви на тривалий час.
 4. Кому важливо максимально імітувати первозданну цноту.

Головна відмінність тришарової гіменопластики від простої методики полягає у тканинах, котрі зшиваються. Це поверхневий шар слизової оболонки, підслизовий шар з незначним захватом м’язової тканини по обидва боки від входу до піхви.

Також застосовуються атравматичні голки, але шовний матеріал розсмоктується довше, близько 1-1,5 місяців. Для повного загоєння треба більше часу, приблизно 3-4 тижні. На цей час треба обережно ставитись до фізичних навантажень або взагалі від них відмовитись.

Після цього навіть гінекологу буде непросто відрізнити новостворену дівочу пліву від природної. До того ж, на відміну від простої, тришарова гіменопластика забезпечує тривалий ефект – її цілісність зберігається стільки часу, скільки треба жінці.


Під час статевого акту відбувається незначна кровотеча, котра цілком імітує природну, як при реальній дефлорації. Натуральні відчуття для статевого партнера забезпечують обидві методики.

Особливості лікування в клініці

Професійність наших лікарів дозволяє зробити гіменопластику амбулаторно, взагалі без перебування на стаціонарі. Це важливо, якщо жінка бажає відновити цноту на анонімних засадах.

Фахівці Ужгородської клініки Біляка гарантують ефективність втручання та поважливе ставлення до кожної пацієнтки. Адже індивідуальний підхід – ключовий принцип роботи клініки.

Вартість операції: 8900 грн. В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

 • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
 • цілодобовий нагляд лікаря;
 • індивідуальний медсестринський пост;
 • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
 • перебування в клініці;
 • харчування.

Зверніть увагу! В інших клініках вище перераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.