УЗД матки широко застосовується в гінекології при обстеженні невагітних та вагітних жінок. Метод доступний, добре вивчений, дозволяється у разі наявності протипоказань до рентгенологічних методик. За допомогою сучасного обладнання, професійний лікар-діагност під час процедури УЗІ матки та інших відділів жіночого малого таза, виявляє всі патологічні зміни в репродуктивних органах.

Показання до проведення

Діагностичні можливості ультразвуку дозволяють застосовувати його при будь-якій гінекологічній патології. Нюанс у тому, що жіночі органи між собою тісно пов’язані й бувають вражені загальною патологією. Тому лікарі, як правило, поєднують УЗД матки і яєчників, а також шийки матки, в одній процедурі. Без втрати інформативності.

Вартість УЗД матки в клініці Біляка можна подивитися на окремій сторінці сайту, у розділі УЗД. В ціну процедури входить повне ультразвукове обстеження жіночих репродуктивних органів.

Звертатися за діагностикою слід у таких випадках:

 • біль у малому тазу, особливо – на фоні незвично болючих місячних (альгодисменорея);
 • підозра на будь-які новоутворення в малому тазу (міома, фіброміома й т.і.);
 • кров’янисті виділення зі статевих шляхів у міжменструальному періоді чи після клімаксу;
 • інші патологічні виділення з піхви;
 • розлади циклу, раннє припинення менструацій (аменорея);
 • уточнення ситуації з внутрішньоматковим контрацептивом;
 • жіноче безпліддя;
 • аномалії розвитку статевих органів.

Це – показання для проведення планового обстеження всієї репродуктивної системи жінки. Адже коли на УЗД матки норма, а скарги в жінки є, то причину треба шукати в інших відділах організму. До речі, нормальні показники матки будуть для всіх жінок індивідуальними.

Інколи обстеження потрібно зробити терміново. Наприклад – у разі гострого болю внизу живота або при вираженій гінекологічній кровотечі. У таких випадках не можна довго перебирати, де зробити УЗД матки, необхідно пройти огляд у найближчій черговій лікарні.

Особливості проведення обстеження

Гінекологічне УЗД може проводитися двома способами. У першому випадку матку обстежують через шкіру, трансабдомінально. У другому варіанті застосовується спеціальний порожнинний датчик, який вводять у піхву.

Коли є потреба в УЗД матки, де зробити процедуру – вибір варто зупинити на клініці з обома методами обстеження.

Трансабдомінальний спосіб підходить для отримання картини передніх відділів матки, шийки та придатків. За допомогою трансвагінального датчика візуалізуються глибокі й задні відділи тіла матки, такий варіант УЗД шийки матки надає максимум інформації щодо стану цього відділу тіла.

Звертайтеся до клініки Біляка: у нас ціна за процедуру включає обстеження обома способами. Це дозволяє скласти повну діагностичну картину під час одного відвідування та точно виміряти розміри матки на УЗД.

  Методика проведення обстеження

  Переваги ультразвуку безсумнівні. І головний – доступність. Скільки коштує УЗД матки та придатків у нашій клініці, можна завжди подивитися на сайті або дізнатися ціну телефоном, чи скориставшись сервісом онлайн-чату.

  Ми проводимо гінекологічне ультразвукове обстеження на апараті експертного класу Toshiba Aplio XG.

  Сама процедура не створює жінці особливих незручностей.

  Трансабдомінальне обстеження

  Жінку укладають на кушетку, просять оголити живіт. Потім на шкіру надлобкової області наносять спеціальний гель для кращої провідності ультразвукових хвиль.

  Процедура починається з установки на шкіру спеціального датчика, який випромінює і відразу приймає відбиті від внутрішніх органів ультразвукові хвилі. Пересуваючи його по животу, лікар отримує на екрані апарату ехографічне зображення передніх і бічних відділів внутрішніх органів жінки.

  Трансвагінальне обстеження

  Його просто необхідно проводити, якщо лікареві потрібна повна картина УЗД шийки матки і придатків, так як це бачення стану глибоких відділів жіночого малого таза.

  Сама процедура полягає в наступному. До апарату підключається датчик для порожнинних обстежень і вводиться в піхву. Перед цим на нього одягається медичний презерватив: тонкий латекс не впливає на те, як буде відображатися шийка матки – картина однаково залишається повною й достовірною.

  Жінкам в “положенні”,  УЗД шийки матки при вагітності не протипоказане.Зате дозволяє виявити загрозу переривання виношування. Також показує стан того відділу жіночого таза, що знаходиться ззаду від піхви.

  Підготовка до обстеження

  Клініка Біляка завжди відкрита для спілкування з пацієнтками. Скільки коштує УЗД матки можна заздалегідь подивитися на сайті або уточнити телефоном. Легко одразу й записатися на зручний час.

  А щоб обстеження пройшло з максимальною користю, пропонуємо ознайомитися з декількома важливими кроками щодо підготовки до процедури.

  Трансабдомінальний спосіб проводиться при наповненому сечовому міхурі, тому доведеться потерпіти позиви до сечовипускання. За 1–1,5 години до процедури потрібно випити 1–1,5 літра рідини. Краще води, але це може бути й сік, і морс, і компот – не важливо.

  Повний сечовий міхур є своєрідним орієнтиром для лікаря-діагноста.

  Коли позиви до сечовипускання стають нестерпними, а чекати ще довго, допускається трохи помочитися, але не спорожняти сечовий міхур повністю. Потім відразу ж напитися знову.

  Другий варіант – настав час обстеження, а сечі в міхурі мало. Тоді лікар просто попросить ще почекати, ціна процедури УЗД матки, вартість обстеження, від цього більшою не стане.

  Чи можна їсти перед УЗД матки – питання часте. Відповідаємо: можна. Але варто відмовитися від їжі, котра провокує надмірне газоутворення.

  Трансвагінальний метод навпаки, потребує порожнього сечового міхура. Жінку відпускають до туалету, після чого вона одразу ж повертається до кабінету й дослідження триває.

  Є й одне протипоказання до процедури. Це – активні місячні. Коли жінка зв’язується з нами, щоби записатися на обстеження, вона дізнається не тільки, скільки коштує процедура, але й коли краще робити УЗД матки саме їй, особисто.

  Як правило, ми запрошуємо пацієнток у перші дні (7-10) після закінчення місячних. Але в терміновому випадку можна обстежитися навіть при наявній менструації.

  Поширені запитання

  Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

  Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів