Зміст сторінки:

Доброякісні новоутворення, розташовані в області геніталій, називають кондиломами. Це один з різновидів бородавок, що локалізуються на шкірі або слизових оболонках статевих органів. Вони виглядають як наріст, іноді на ніжці. Ці утворення викликані ВПЛ – вірусом папіломи людини. Потрапляючи до організму, ця інфекція провокує зростання різних новоутворень.

Якщо людину турбують кондиломи, лікування полягає в їх видаленні. У Клініці Біляка цю процедуру проводять сучасними малотравматичними методами. Наші хірурги видалять новоутворення акуратно й точно, не пошкодивши здорових тканин. Після видалення кондилом в нашій клініці пацієнти добре почуваються та швидко відновлюються.

Видалення кондилом

Коли потрібно видаляти кондиломи?

Наявність патологічних наростів в області геніталій вже є показанням до їх видалення. В жінок вони найчастіше локалізуються на статевих губах та піхві, а також в області уретри й ануса. У чоловіків – на голівці статевого члена або крайній плоті. Видалення кондилом рекомендується проводити, якщо вони:

 • спричиняють дискомфорт – наприклад, при терті об одяг, ходьбі тощо;
 • болять і кровоточать під час сексу;
 • заважають нормальному сечовипускання або дефекації;
 • змінили колір, форму та структуру;
 • сильно розростаються – розміри новоутворення збільшуються, поруч з’являються нові нарости.

Не потрібно ігнорувати всі ці прояви, краще видалити кондилому на ранній стадії, коли вона ще не встигла завдати шкоди здоров’ю. Сильне розростання цих новоутворень спричиняє багато дискомфорту та псує якість життя. Зверніться до лікарів по допомогу вчасно.

У Клініці Біляка вам проведуть діагностику й підберуть оптимальний спосіб видалення кондилом. Ми дотримуємося індивідуального підходу до лікування і завжди ретельно обстежуємо пацієнтів перед процедурою.

Підготовка до процедури

Пацієнтів, які звертаються до нас з проханням видалити кондиломи, ми спочатку консультуємо по телефону. Наш медкоординатор розпитує у них про скарги, просить вислати результати попередніх обстежень, якщо вони є. Всю цю інформацію він передає дерматологу клініки, який призначає дату прийому.

Коли пацієнт приходить до клініки на прийом, то його оглядають і проводять комплексну діагностику такими методами:

 • Дерматоскопія – за допомогою спеціального приладу з багаторазовим збільшенням та підсвічуванням лікар оглядає новоутворення, вивчає його структуру, форму та розміри.
 • Панч-біопсія – дерматолог бере фрагмент кондиломи для подальшого гістологічного дослідження. Це дозволяє визначити, чи є ризик злоякісного переродження.
 • Лабораторні аналізи – тест на ВПЛ, а також загальні дослідження крові і сечі. Перед процедурою нам важливо знати, в якому стані знаходиться пацієнт, та чи немає у нього протипоказань.

За підсумками цих обстежень наш дерматолог підбирає оптимальний спосіб видалення наростів. У Клініці Біляка застосовуються сучасні методи, що дозволяють проводити максимально безпечне та ефективне лікування кондиломи.

Виключити протипоказання до видалення наростів – важливий пункт у списку підготовчих заходів. Процедуру не можна проводити, якщо у людини:

 • гарячковий стан;
 • загострення генітального герпесу;
 • кардіостимулятор;
 • вагітність або лактація.

Якщо в ході підготовки лікар виявляє протипоказання, то скасує процедуру.

Методи видалення кондилом

Сьогодні в медицині застосовується кілька методів, що дозволяють прибирати нарости в генітальній області:

 • Електрокоагуляція – на утворення впливають високочастотним електричним струмом. В результаті вони випалюються, і на їх місці утворюється скориночка, яка сходить через 14-20 днів.
 • Радіоніж – сучасний щадний метод, що дозволяє руйнувати кондиломи за допомогою радіохвиль. Тканини при цьому не перегріваються й не пошкоджуються, тому під час процедури не виділяється крові, а після неї не потрібно накладати шви. На місці бородавки залишається невеличка ранка, яка заживає за 1 тиждень.
 • Видалення кондилом лазером – нарости прибирають лазерним променем, випаровуючи їх під дією високих температур. Лазер впливає прицільно й після на шкірі залишається скоринка, яка відторгається через кілька днів.
 • Кріодеструкція – новоутворення заморожують за допомогою рідкого азоту наднизьких температур. На їх місці залишається невелика ранка, яка заживає за 1-2 тижні.
 • Хірургічний метод – кондиломи вирізають скальпелем, захоплюючи трохи прилеглих тканин. Видалені структури потім відправляють на гістологічне дослідження.

Вибір методу лікар робить індивідуально, з урахуванням розмірів, структури, розташування кондилом. Від цього також залежить ціна видалення кондиломи. Наприклад, зовнішній наріст видалити простіше, ніж той, який розташований всередині піхви, на шийці матки або в уретрі. Для видалення внутрішніх кондилом хірургу потрібно більше часу та зусиль. Щоб розрахувати вартість процедури, запишіться на консультацію до нашого дерматолога.

Післяопераційний період

Гострі кондиломи ми видаляємо в амбулаторному режимі. Відразу після процедури пацієнт може відправлятися по своїх справах. Але на час загоєння йому потрібно дотримуватися рекомендацій лікарів:

 • уникати сексуальних контактів;
 • не відвідувати саун та лазень;
 • не купатися у водоймах і басейнах;
 • замінити ванну душем.

Період відновлення зазвичай займає від 5 до 30 днів – усе залежить від способу видалення, розмірів новоутворення та інших факторів. Наші лікарі докладуть усіх зусиль, щоб процедура пройшла без зайвих травм, і ви могли швидко після неї відновитися.

Переваги видалення кондилом у клініці

Якщо вас турбують гострі кондиломи, лікування в Клініці Біляка допоможе їх позбутися. Лікарі клініки віддають перевагу сучасним щадним методам видалення новоутворень. Тут застосовуються новітні медичні технології, що дозволяють прибирати їх майже без сліду. Для кожного пацієнта ми індивідуально підбираємо спосіб видалення. Зв’яжіться з нами по телефону, щоб проконсультуватися.

Джерела:

 1. Гомберг М. А., Соловьев А. М. Лечение бородавок и остроконечных кондилом – просто и эффективно // МС. 2011.
 2. M. J. Campion. Clinical manifestations and natural history of genital human papillomavirus infection // Obstet. Gynecol. Clin. North. Am. 1987.
 3. Аполихина И.А., Салех Ю.В. Современные возможности в лечении остроконечных кондилом. Акушерство и гинекология. 2011.
 4. Howell-Jones R., de Silva N., Akpan M., Oakeshott P., Carder C., Coupland L. et al. Prevalence of human papillomavirus (HPV) infections in sexually active adolescents and young women in England, prior to widespread HPV immunization. Vaccine. 2012.
Поширені запитання

Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

Що входить у вартість операції?

У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
- хірургічне та медикаментозне забезпечення
- харчування та проживання
- цілодобове спостереження медичного персоналу
- перев'язки і все медсестринські маніпуляції

Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів