Зміст сторінки:

Вугровим висипом називають запальне захворювання шкіри, пов’язане з порушенням секреції сальних залоз та блокуванням їх протоків. Патологія проявляється у вигляді висипів, які можуть мати вигляд чорних крапок, папул, прищів, гнійників. Найчастіше ця хвороба зустрічається у підлітковому віці, але може розвиватися і в дорослих людей.

Багато хто помилково вважає, що лікування вугрового висипу в підлітків не потрібне – нібито він пройде сам в процесі дорослішання. Але це помилка. Без правильної терапії захворювання може дати ряд ускладнень, до того ж після висипань залишаться непривабливі рубці. Щоб цього уникнути, зверніться по допомогу до Клініки Біляка. Тут вам підберуть індивідуальну схему терапії, яка допоможе прибрати висип без слідів та домогтися стійкої ремісії.

Лікування вугрової хвороби

Показання до лікування патології

Якщо на шкірі з’явилися вугрі, лікування потрібно починати якомога швидше. Захворювання набагато простіше вилікувати, коли висипання одиничні та незначні, а запальний процес слабо виражений. Як відрізнити патологію від звичайних прищів? Вона може проявлятися у вигляді:

 • чорних крапок;
 • червонуватих горбків;
 • щільних вузликів червонувато-синюшного кольору;
 • білих папул;
 • гнійників.

При цьому шкіра навколо них часто червона та запалена, особливо на середніх та важких стадіях хвороби. Надалі запалення прогресує й починає вражати глибші шари епідермісу. Це може призвести до розвитку кістозної форми хвороби, піодермії, абсцесів та інших ускладнень. До того ж, чим більші й численні вугри, тим вище ризик, що після них залишаться косметичні дефекти: рубці, розширені пори і капіляри, гіперпігментація.

Щоб цього уникнути, зверніться по допомогу вчасно. Лікарі Клініки Біляка проведуть обстеження, поставлять точний діагноз та розроблять персональний план терапії.

Особливості діагностики

Коли до Клініки Біляка звертається пацієнт зі скаргами на вугровий висип наш лікар призначає йому:

 • Візуальний огляд методом дерматоскопії – шкіру досліджують за допомогою оптичного приладу зі спеціальною підсвіткою та багаторазовим збільшенням. Це дозволяє лікарю детально вивчити висип, визначити його характер, ступінь розвитку.
 • Бактеріологічне дослідження – дерматолог бере зішкріб в області висипань, щоб отримати зразки бактеріальної флори. Це необхідно, щоб виключити демодекоз та розацеа, а також виявити патогенні організми, що викликають запалення, і підібрати препарати.
 • Аналізи крові – пацієнту потрібно здати кров на:
  • гормони – щитоподібної залози, статевих органів, надниркових залоз;
  • біохімію – ліпідограму, печінкові проби, цукор у крові;
  • стерильність – для виявлення стафілококу;
  • кишкових паразитів – аскарид, лямблій, токсокар.

Додатково може знадобитися УЗД щитоподібної залози, органів малого таза, шлунково-кишкового тракту. За результатами обстеження лікар ставить пацієнту діагноз вугрова хвороба, лікування підбирається з урахуванням її причин, форми та ступеню важкості, а також загального стану організму.

Методи лікування вугрового висипу та акне

При лікуванні вугрової висипки лікарі Клініки Біляка працюють в декількох напрямках, призначаючи пацієнтові терапію місцевої та загальної дії. Важливо вчасно звернутися за допомогою, оскільки при важких та середніх формах хвороби залишаються рубці та плями від акне, які потім доведеться довго відновлювати.

При діагнозі вугрі протокол лікування спрямований на те, щоб зняти запалення, усунути гіперпродукцію (надмірне виділення шкірного сала) та відновити цілісність шкіри. У цьому вам допоможуть у Клініці Біляка. Наш лікар надасть вам кваліфіковану допомогу:

 • призначить загальнозміцнюючі препарати – вітаміни, озонотерапію, пробіотики та інші;
 • правильно підбере антибіотики – доксициклін, азитроміцин;
 • складе індивідуальний курс прийому ретиноидов – акнетіном, роаккутан;
 • підбере зовнішні препарати та розповість, як їх правильно наносити – найчастіше для лікування використовуються бензоил-пероксид, топічні ретиноїди або антибіотики, кислоти тощо;
 • за необхідності порекомендує гормональні препарати – в деяких пацієнтів хороший результат дають комбіновані оральні контрацептиви (КОК);
 • призначить косметологічні процедури – пілінги, чищення, кріо-масаж, ін’єкції озону, плазми і вітамінів;
 • підбере індивідуальний комплекс косметики по догляду за шкірою – розповість, які потрібні засоби для вмивання, зволожуючі креми тощо.

Важливо: Не варто самостійно приймати ліки від акне та підбирати косметичні засоби, а також намагатися “лікуватися” у салонах краси. Тільки лікар може правильно підібрати потрібні препарати та їх дозування. У Клініці Біляка пацієнтам призначають комплексне лікування вугрової висипки на обличчі, спині та інших частинах тіла. Ми допомагаємо пацієнтам домогтися стійкої ремісії на довгі роки.

У деяких випадках, якщо гормональний дисбаланс викликає полікістоз яєчників, то лікарі рекомендують лікування в гінеколога і, за необхідності, операцію. Сучасна медицина дає можливість провести її максимально щадно – методом лапароскопічної ігніпунктури. Через невеликі проколи до черевної порожнини заводять інструменти, за допомогою яких проколюють множинні кісти. Це дозволяє відновити функціональність оваріальної тканини та вирівняти гормональний фон.

Лікування вугрової хвороби і акне

В пацієнтів, які звертаються за допомогою на пізніх стадіях захворювання після терапії можуть залишатися сліди висипань – постакне. Сьогодні є безліч ефективних методик, що дозволяють повністю їх видалити та повернути шкірі природну гладкість:

 • хімічні пілінги – відлущують ерхній шар шкіри та допомагають зменшити глибину рубців, зробити їх менш помітними;
 • біоревіталізація – уколи гіалуронової кислоти стимулюють вироблення природного колагену та допомагають розгладити рубці;
 • PRP-терапія (плазмотерапія) – ін’єкції власної плазми пацієнта, збагаченої тромбоцитами, допомагають стимулювати регенерацію шкіри;
 • лазерне шліфування – грубі рубцеві тканини видаляють за допомогою світлових імпульсів під дією високих температур.

Лікарі Клініки Біляка розробляють для кожного пацієнта індивідуальну програму лікування та за необхідності підбирають відповідний метод видалення рубців. Також вони дають персональні рекомендації по домашньому догляду.

Як доглядати за шкірою при вугровій хворобі

При вугровій хворобі не можна:

 • користуватися комедогенними засобами (тональними кремами, рум’янами, пудрою) – вони забивають пори та порушують секрецію сальних залоз;
 • очищати шкіру скрабами – грубі абразивні частинки знижують захисний бар’єр шкіри травмують її;
 • використовувати косметику, у складі якої є масла, парабени, силікон, синтетичний гліцерин – вони порушують регуляцію шкірного сала;
 • довго перебувати на сонці без захисних засобів – надлишок ультрафіолету провокує зневоднення шкіри.

Більш детальну інформацію можна отримати на прийомі в лікаря у Клініці Біляка. Тут вам підберуть лікувальну косметику по догляду за шкірою, яка допоможе уникнути рецидивів. Наш дерматолог розповість, які засоби підійдуть саме вам та дасть рекомендації по їх використанню.

Переваги лікування у клініці

Наш медичний центр пропонує ефективне лікування вугрового висипу на обличчі, шиї, спині та інших частинах тіла. Наші лікарі використовують сучасні методики терапії, які освоїли, практикуючись у Європі. Для кожного пацієнта вони підбирають індивідуальний підхід та надають йому всебічну підтримку на кожному кроці. У Клініці Біляка можна не тільки усунути рецидив захворювання, але також і його причини та наслідки. Тут пацієнти отримують комплексну терапію, яка дозволяє забути про висипу на довгі роки!

Джерела:

 1. Лангнер А., Стомпур В. Этиопатогенетические основы лечения обыкновенных угрей // Новости фармации и медицины 1991.
 2. Масюкова С.А., Гладько В.В., Саламова И.В. Алгоритм лечения акне.//Сб. статей каф. мед. косм. СПб МАЛО. СПб. – 2003.
 3. Панкратов В. Г., Евсеенко И. А. Современные средства для лечения угревой болезни // Рецепт. 1996.
 4. Shaw JC. Acne: effect of hormones on pathogenesis and management. // Am J Clin Dermatol. 2002.
Поширені запитання

Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

Що входить у вартість операції?

У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
- хірургічне та медикаментозне забезпечення
- харчування та проживання
- цілодобове спостереження медичного персоналу
- перев'язки і все медсестринські маніпуляції

Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів