Зміст сторінки:

Пігментація – це порушення, при якому на шкірному покриві з’являються плями. Їх колір варіюється за інтенсивністю – від світло-тілесного до темно-коричневого. Ця проблема виникає через надлишок вироблення пігменту меланіну. Він накопичується в клітинах епідермісу та викликає зміну кольору шкіри на певних ділянках, утворюючи мелазму і хлоазму. Найчастіше такі плями з’являються на щоках, лобі, підборідді, крилах носа, руках тощо. Основні тому причини – надмірне захоплення засмагою, гормональні розлади, вагітність, захворювання шлунково-кишкового тракту.

Лікування купероза

Досить часто разом з пігментацією на шкірі з’являється купероз. Це захворювання, при якому на обличчі з’являється почервоніння та чітко помітна судинна сіточка, що проступає під шкірою. Основна причина цього – розширення підшкірних судин (капілярів). З віком їх стінки втрачають еластичність і не можуть нормально скорочуватися, в них застоюється кров. Купероз та пігментація – основні елементи симптомокомплексу фотостаріння.

Позбутися несприятливих ознак порушення кольору й текстури шкіри можна у Клініці Біляка. Ми пропонуємо сучасні ін’єкційні процедури з омолодження та освітлення гіперпігментації. Робити їх у нас – набагато безпечніше, ніж у салонах краси, адже тут усі маніпуляції виконує кваліфікований лікар.

Коли потрібно звернутися по допомогу

Пігментація не є медичною проблемою – це естетичний косметологічний дефект. Але досить часто люди самі хочуть її видалити, щоб позбутися незручності  та психологічного дискомфорту. І лікарі Клініки Біляка із задоволенням їм в цьому допоможуть.

А ось лікування куперозу бажано починати на ранніх стадіях. Адже по мірі того, як патологія прогресує, проблема стає дедалі помітнішою та може перейти у захворювання – розацеа.

Усього виділяють 4 стадії:

 • На ранніх етапах людина помічає лише легке почервоніння на обличчі після різкого перепаду температур, гострої їжі, хвилювання. За деякий час це почервоніння проходить.
 • На обличчі під шкірою з’являється помітна червона сітка судин.
 • Сіточка стає дедалі помітнішою та набуває більш інтенсивного червоного відтінку.
 • У процес втягуються більш великі судини особи, шкіра стає синюшною.

Почавши лікування куперозу на обличчі на ранніх стадіях, можна зупинити та навіть повернути цей процес. Пігментація теж з часом стає більш помітною – колір  плям темніє, має чіткі межі (мелазма, хлоазма). Тому чим раніше ви звернетеся по допомогу, тим простіше буде їх прибрати.

Методи видалення пігментації

У сучасній медицині застосовується кілька способів, що дозволяють видалити темну ділянку з поверхні шкіри:

 • Хімічний пілінг – на шкіру наносять спеціальний препарат, який викликає швидке відлущування верхнього епідермального шару. Цей метод дозволяє прибрати пігментні плями з поверхні шкіри.
 • Лазерна шліфовка шкіри – на проблемну зону впливають світловим імпульсом, який руйнує клітини меланіну за рахунок сильного нагрівання.
 • Ін’єкції полінуклеотидів та мезо-коктейлів – за допомогою тонкої голки в темну ділянку вводять препарат, який допомагає висвітлити поверхню шкіри, наситити її вологою, поліпшити тонус.
 • Озонотерапія – допомагає прибрати вторинну пігментацію, що має запальне або посттравматичне походження.

У Клініці Біляка використовуються сучасні методи, що дозволяють виконати ефективне та безпечне висвітлення гіперпігментації. Зазвичай ми використовуємо пілінги та ін’єкції. Вони дають швидкий і стійкий результат.

Методи лікування куперозу

Для боротьби з цією проблемою сьогодні використовують такі технології:

 • Лазерне лікування куперозу – на розширені судини впливають імпульсним випромінюванням, розгладжуючи та «запаюючи» їх.
 • Біоревіталізація – ін’єкції під шкіру гіалуронової кислоти допомагають зміцнити судинні стінки, зробити їх більш еластичними. Такий спосіб ефективний на ранніх стадіях, коли проблема ще не сильно виражена.
 • Мезотерапія – під шкіру вводять мезо-коктейль, що складається з гіалуронової кислоти, вітамінів, рослинних екстрактів та інших корисних речовин. Цей препарат покращує стан судин, робить їх пружними, усуває розширення.

У деяких випадках, коли пацієнту роблять ін’єкції від пігментації, одночасно відбувається ефективне лікування купероза. Але такий ефект можливий не завжди, а лише на ранніх стадіях захворювання, коли зміни ще не сильно виражені та оборотні.

Відновлення після лікування

Пацієнтам, які пройшли процедури з видалення ознак фотостаріння, рекомендується:

 • максимально захищати шкіру від ультрафіолету – не відвідувати солярій, не засмагати на сонці, користуватися сонцезахисним кремом;
 • відмовитися від відвідування парних, купання у басейнах та водоймах;
 • не використовувати агресивні косметичні засоби на основі спирту та кислот, не проводити пілінгів та інших косметологічних процедур;
 • приймати вітамінний комплекс, прописаний лікарем.

Терміни відновлення в кожної людини індивідуальні. Після процедури лікар Клініки Біляка дасть вам більш точні індивідуальні засоби та підбере спеціальну косметику по догляду за обличчям.

Переваги звернення до нас

Омолодження у Клініці Біляка – це безпечно та ефективно. Тут всі процедури проводить кваліфікований косметолог. Перш ніж почати маніпуляції з вашою шкірою, наш лікар завжди проводить попереднє опитування та огляд. Це дозволяє виключити протипоказання й правильно підібрати метод омолодження.

Для кожного пацієнта ми індивідуально визначаємо відповідну процедуру, дозування препаратів тощо. Під час проведення маніпуляцій використовуються стерильні витратні матеріали. А по завершенню процедури наш лікар підбере для пацієнта комплекс засобів для домашнього догляду за обличчям. Це допоможе уникнути появи пігментації та інших ознак фотостаріння надалі.

Більш детальну інформацію можна дізнатися в нашого косметолога. Зв’яжіться з нами зручним способом, щоб поставити питання та записатися на прийом!

Джерела:

 1. Отбеливание кожи: возможности современной косметологии. Сборник статей. / общ. ред. Е. И. Эрнандес. – Москва: ООО «Фирма КЛАВЕЛЬ», 2003.
 2. Поверхностный АНА-пилинг как профилактика и коррекция возрастных изменений кожи: клинические аспекты и практические рекомендации //Косметика и медицина.— 2000.
 3. Breathnach A.S.Melanin hуperpigmentation of skin: melasma, topical treatment with azelaic acid, and other therapies //Cutis.— 1996.
 4. Андреева Е.В., Олисова О.Ю. Проблема гиперпигментации и новый способ ее решения // Вестник дерматологии и венерологии. – 2013.
 5. Кочергин, Н.Г. Кожный барьер, ксероз и купероз / Н.Г. Кочергин // Российский аллергологический журнал. – 2013. 
 6. Миронова Л. Г. Медицинская косметология / Л. Г. Миронова. – Москва : Крон-пресс, 2000.
Поширені запитання

Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

Що входить у вартість операції?

У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
- хірургічне та медикаментозне забезпечення
- харчування та проживання
- цілодобове спостереження медичного персоналу
- перев'язки і все медсестринські маніпуляції

Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів