Потребу у задній кольпоперінерорафії відчувають багато жінок

Відновлення тазових м’язів – частий привід для кольпоперінеорафії

Зміст сторінки:

Організм жінки здатен переносити неймовірні навантаження під час пологів. Коли м’язи тазового дна пропускають головку дитини, вони дуже розтягуються, але до попереднього свого стану повертаються не завжди. Те ж саме стосується піхви.

Показання до втручання

Коли спостерігається розтягнення лише задньої стінки піхви, воно часто співпадає зі зміною розташування прямої кишки й супроводжується тяжкими проявами.

До речі, наслідки перерозтягнення можуть настати як одразу після народження малюка, так і у дещо віддаленому періоді часу. В таких випадках органи таза зміщуються зі свого фізіологічного положення та завдають значного дискомфорту під час звичайного та статевого життя.

Для усунення такого стану, фахівці клініки Біляка застосовують сучасну методику трансвагінальної задньої кольпорафії, яку ще називають кольпоперінеорафією.

Потреба у такій операції часто виникає у певних категорій жінок:

 • Котрі народжували двічі або більше разів.
 • У кого пологи проходили з розривом або розрізом промежини.
 • Ті, хто змушений був працювати тривалий час зі значними фізичними навантаженнями.

Подібний стан також часто виникає при сильному схудненні та на фоні вікових змін організму.

Підготовка до втручання

Відділ заднього склепіння піхви. котрий часто стає проблемною ділянкою

Ділянка задньої стінки піхви, в котрій найчастіше виникає надлишок тканини

Організм кожної людини має індивідуальні риси та особливості, котрі треба обов’язково враховувати для досягнення найкращих результатів. Лікарі ужгородської клініки Біляка дуже цінять цей принцип і тому попередньому вивченню пацієнтки, приділяється велика увага.

У перелік обстежень входять:

 • Лікарський огляд і опитування.
 • Клінічні аналізи крові та сечі.
 • Дослідження показників системи згортання.
 • УЗД органів малого тазу, черевної порожнини та позаочеревинного простору.
 • ЕКГ та консультація лікаря-кардіолога.

Завдяки професійності лікарів клініки, є можливість провести втручання практично амбулаторно та відмовитися від загальної анестезії. Особливої підготовки не потрібно, лише зранку призначають очисну клізму.

Перебіг операції

Більшість втручань проводяться у зв’язку з розширенням задньої стінки піхви, котре переходить на промежину, а вхід до вагіни зіяє. Але інколи доводиться стикатись з локальним розтягненням лише ділянки задньої стінки. Отвір піхви та промежина при цьому не змінені, тому до плану операції вносяться деякі зміни.

При розповсюдженому розширенні, узагальнений алгоритм наступний:

 1. Обколюють та інфільтрують новокаїном статеві губи, бокові стінки піхви й м’язи-елеватори, котрі піднімають задній прохід, так вдається краще візуалізувати всі структури.
 2. По задній стінці вагіни викроюють трикутний клаптик зайвої тканини, котрий вершиною направлений до шийки матки, а основою – до промежини. Чим більше розширення, тим більший трикутниктавикроюють.
 3. Клапоть вивертають назовні, відсепаровують та отримують доступ до м’язів тазового дна, укріплюють їх, підшиваючи до щільних структур тазу.
 4. Коли є потреба, підсилюють кісетним швом стінку прямої кишки.
 5. Накладають лігатури на м’язи-елеватори, рану стінки піхви, котра залишилась після видалення зайвого клаптя та обережно їх зв’язують. Якщо застосувати надмірну силу, шви можуть прорізатися та ускладнити загоєння.

  Принцип ушивання при задній кольпоперінеоррафії

  1 – Слизова оболонка піхви. 2 – Ректовагінальна фасція. 3 – М’язовий шар прямої кишки. 4 – Слизова оболонка прямої кишки.

 6. Потім ушивають промежину, формуючи анатомічний діаметр входу до вагіни. Застосовується шовний матеріал, котрий розсмоктується.

Якщо маємо справу з ізольованим опущенням задньої стінки та не пошкодженою промежиною, тобто отвір піхви не розтягнутий, то змінюється метода викрою клапотя (п. 2). В цьому випадку основа трикутнику значно менша, щоб запобігти утворенню занадто вузького входу до вагіни.

Проведення задньої кольпорафії в клініці Біляка насамперед ґрунтується на індивідуальному підході до кожної пацієнтки та видатній професійності лікарів.

Наші спеціалісти регулярно проходять закордонні стажування в прогресивних клініках країн Європи та США, володіють багатим досвідом і найсучаснішими методами пластичних втручань гінекологічного профілю.

Тому ці операції проходять без ускладнень, а середня тривалість процедури складає близько 40 хвилин.


  Особливості лікування в клініці

  Кожна пацієнтка на весь час перебування в клініці забезпечується всім необхідним – окрема палата готельного типу, індивідуальний сестринський пост реанімаційного профілю та нагляд і спостереження з боку досвідченого лікаря.

  Якщо треба, призначаються сеанси озонотерапії, котрі значно пришвидшують одужання та відновлення сил. Завдяки такому всеохоплюючому підходу, термін перебування в клініці Біляка після задньої кольпорафії не перевищує двох діб.

  При виписці, кожна жінка отримує індивідуальні рекомендації: адже ще деякий час треба обмежувати фізичні навантаження та уникати статевого життя.

  Вартість операції: 12900 грн. В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

  Зверніть увагу! В інших клініках вище перераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

  Поширені запитання

  Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

  Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів