Міхурово-вагінальна нориця

Міхурово-вагінальна нориця

У нормі всі органи мають цільну оболонку, котра відокремлює їх від сусідніх структур. Під впливом деяких причин ця оболонка пошкоджується та не заживає фізіологічним шляхом. Отвір не здатен загоїтися через те, що по його окружності розвивається рубцева тканина, яка не може зростися.

Утворюється патологічний шлях сполучення між двома сусідніми органами. Якщо таке сполучення з’являється між сечовим міхуром та піхвою, тоді йде мова про окрему гінекологічну патологію – міхурово-вагінальну норицю. Для лікування такої проблеми, в клініці Біляка м. Ужгорода застосовується найсучасніша методика.

Причини

Нориці сечостатевої системи частіш за все з’являються у жінок внаслідок ушкоджень, отриманих під час оперативних втручань акушерського або гінекологічного профілю. У повсякденному житті появі нориць сприяють пошкодження, отимані під час транспортних, виробничих та побутових травм.


Симптоми міхурово-вагінальної нориці

Симптоми міхурово-вагінальної нориці

Підвищують ризик їх розвитку й акушерські негаразди:

  • вузький таз;
  • затяжні пологи;
  • неналежним чином накладені щипці під час пологів;
  • вторинна слабкість родових сил.

Кожний з цих факторів окремо та у сукупності призводить до защемлення сечового міхура між кістками тазу та головкою плода. Як наслідок, виникає кисневе голодування його стінки. Тривала ішемія призводить до змертвіння ділянки сечового міхура та появи нориці.

Органи сечової системи найчастіше пошкоджуються під час оперативних втручань гінекологічного спрямування. Найчастіше – це екстирпація матки та операції з приводу пухлин шийки. Зрідка нориці з’являються внаслідок розпаду пухлини та від впливу жорсткого випромінення.

Клінічні прояви

Міхурово-вагінальні нориці призводять до безперервного підтікання сечі у порожнину піхви через отвір у сечовому міхурі. Виникають мацерації, дискомфорт, подразнення стінок піхви та зовнішніх відділів (вульви). Хвору жінку постійно супроводжує неприємний запах сечі.


Хоча утворення нориці (фістули) не спричинює болю, безперервний характер підтікань та подразнень дуже сильно знижує якість життя та погіршує психоемоційний стан жінки.

Прямої загрози життю фістули не несуть. Однак тривалі подразнення сечею призводять до інфекційних захворювань урологічної сфери, можуть підвищувати ризик розвитку онкологічної патології. Тому звичайно ж, нориці треба усувати.

Діагностика міхурово-вагінальної нориці

Діагностика міхурово-вагінальної нориці

Діагностика

Встановлення факту сполучення між міхуром та піхвою не становить для лікарів клініки Біляка особливих труднощів. Більше зусиль потребує визначення локалізації та поширеності нориці.

Крім ретельного анамнезу, на допомогу лікарям приходять інструментальні методи:

  • ретельний гінекологічний огляд у дзеркалах;
  • УЗД органів малого таза;
  • комп’ютерна та магнітно-резонансна томографія;
  • рентгенологічні дослідження з використанням контрастних речовин;
  • ендоскопічні методи.

Повнота отриманої інформації напряму залежить від професіоналізму лікаря та можливостей діагностичного устаткування. Аналіз отриманих даних дозволяє лікарям нашої клініки встановити розмір, розташування, ступінь поширеності рубцевої тканини нориці та її вплив на уродинаміку (можуть зачіпатися отвори сечоводів на сечовому міхурі).

Лапароскопічна пластика міхурово-вагінальної нориці

Лапароскопічна пластика міхурово-вагінальної нориці

Лікування

Хірургічне втручання, здійснене кваліфікованим фахівцем з використанням першокласного обладнання, надає можливість швидко та надійно відновити нормальну анатомічну структуру органів, котрі зазнали ураження.

Хоча жодний з консервативних методів не здатен забезпечити ефективне усунення нориці та гарантувати безрецидивний перебіг, їх використання у передопераційному періоді полегшує роботу в операційній.

Сама операція має характер пластичної, тому іменується лапароскопічною пластикою міхурово-вагінальної нориці. Передова техніка втручання та сучасне устаткування дозволяють усунути дефект без розрізів не черевній стінці.

Лікарям з Ужгорода  вдається застосувати унікальний досвід, набутий під час стажувань у передових клініках США та Європи. Напрацювання іноземних фахівців успішно поєднуються з власними знаннями у сфері лікування урологічної патології.


Доволі часто поблизу від нориці розташовується отвір сечовода. Тоді доводиться одночасно проводити лапароскопічну уретероцистонеостомію.

Індивідуальний підхід - візитна картка клініки Біляка

Індивідуальний підхід – візитна картка клініки Біляка

Всі фактори, котрі здатні впливати на результат лікування міхурово-вагінальної нориці, спеціалістами клініки Біляка враховуються. Тому вдається досягти взірцевих результатів лікування.

Цьому сприяє індивідуальний підхід до кожної хворої жінки та ефективне застосування європейських стандартів надання медичної допомоги в Україні, на Закарпатті.