Спайкова хвороба

Спайкова хвороба

Хірургічне втручання завжди має під собою порушення цілісності тканин. Чим ширше втручання, тим більше ушкодження. При операціях на органах черевної порожнини, нерідко доводиться стикатися з неприємним явищем – розвитком спайок очеревини. Це призводить до цілого комплексу проблем, об’єднаних в нозологію, звану спайковою хворобою. Найчастіше від цієї патології страждають жінки, які перенесли операції гінекологічного профілю.

Симптоми обумовлені порушенням нормального пасажу їжі по кишечнику. Найбільш небезпечний прояв – гостра кишкова спайкова непрохідність. Це обов’язкове показання для невідкладного оперативного втручання. Тому завжди є сенс здійснити планове розсічення спайок. Вдосконалення медичної науки дозволяє провести малотравматичний лапароскопічний адгеолізіс в клініці Біляка, щоб уберегти себе від вкрай серйозних ускладнень.

Регулярні стажування спеціалістів ужгородського Духовно-медичного центру в провідних світових клініках і сучасне обладнання, дозволяють проводити лапароскопічне лікування спайкової хвороби з упевненістю в позитивному результаті.

.

Спайки черевної порожнини

Спайки черевної порожнини

Підготовка до операції

Першим ділом проводиться огляд і ретельний збір анамнезу. Зазвичай спайки очеревини формуються після оперативних втручань. Тому вивчаються шрами, історії операцій, їх результати.

Лабораторні дослідження включають в себе клінічні аналізи крові і сечі, з’ясовується стан системи згортання крові. Щоб визначити стан органів черевної порожнини, обов’язково проводиться УЗД.

Важливо виявити зміни в нормальному анатомічному розташуванні, що виникли в результаті спайкової хвороби. Це потрібно для планування та успішного проведення втручання. На збір та аналіз необхідної інформації потрібно кілька годин.

Спайки органів малого тазу

Спайки органів малого тазу

Реалізується індивідуальний підхід до пацієнта – невід’ємна частина політики персоналу Духовно-медичного центру. Тому підготовка до операції включає особливий режим харчування, підібраний в кожному конкретному випадку.

Дієта характеризується зниженим вмістом клітковини, виключаються продукти, здатні спровокувати газоутворення. Перед самою операцією – повне голодування, обумовлене майбутньою анестезією.

Хід операції

Підхід до лапароскопічної ліквідації спайкового процесу черевної порожнини в клініці Біляка завжди індивідуальний. Першим вводиться троакар, завдання якого – виявити основні спайкові конгломерати і допомогти у виборі місць для установки інших інструментів.

Типове місце установки троакара при апароскопічному адгеолізисі

Типове місце установки троакара при лапароскопічному адгеолізисі

Точкою показано приблизне місце проколу для першого троакару.

Додатково застосовується нагнітання в черевну порожнину вуглекислого газу з трохи підвищеним, ніж потрібно для стандартного втручання, тиском. Це допомагає хірургам клініки Біляка віддалити стінку живота від вмісту черевної порожнини і краще оглянути операційне поле. Після отримання необхідної інформації, тиск повертається до нормальних показників.

Подальший перебіг лапароскопічної ліквідації спайкового процесу черевної порожнини не має узагальненого алгоритму. Хірург діє на підставі наявної картини у кожного конкретного пацієнта.

Загальний принцип, звичайно, дотримується. Це візуалізація і розтинання виявлених спайок. Оскільки вони можуть містити дрібні судини, застосовується ультразвуковий скальпель. Це і є найважливіший і тривалий етап лапароскопічного адгеолізісу. Ревізії підлягають і черевна порожнина, і малий таз.

На завершення проводиться візуальний контроль на предмет ліквідації всіх спайок і надійності гемостазу. Після видалення інструментів з черевної порожнини закриваються проколи черевної стінки.

Особливості лікування в клініці

Найважливішою перевагою лапароскопічної ліквідації спайкового процесу черевної порожнини в клініці Біляка є індивідуальний підхід в діагностиці. У поєднанні з сучасним обладнанням та передовим досвідом, це дозволяє прискорити процес адгеолізісу і при цьому досягати світових стандартів у результатах втручання. Техніка операції виключає найважливіший фактор формування нових спайок – пересихання очеревини.

.

Харчування клієнтів клініки Біляка - органічні дієтичні продукти

Харчування клієнтів клініки Біляка – органічні і дієтичні продукти

Післяопераційний період становить від трьох до чотирьох діб. Пацієнт проводить його в індивідуальній палаті. За ним закріплюється окремий сестринський пост, організовується контроль з боку кваліфікованого лікаря.

Для харчування пацієнтів клініки Біляка використовуються екологічно чисті продукти, зібрані в індивідуальне меню. Дієта допомагає швидкому відновленню сил і здоров’я не менше, ніж допоміжні методи.

Застосування в післяопераційному періоді озонотерапії в якості фізіотерапевтичного методу також сприяє безпроблемному загоєнню постопераційних слідів.

Вартість операції: 8900 грн.** Вартість операції включає в себе повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • стандартне обстеження пацієнта
  • консультації спеціалістів
  • медикаментозне та хірургічне забезпечення
  • цілодобовий нагляд лікаря
  • індивідуальний медсестринський пост
  • перев’язки і всі медсестринські маніпуляції
  • харчування
  • перебування в клініці