Дивертикул сечового міхура, до порожнини якого заведено катетер

Дивертикул сечового міхура, до порожнини якого заведено катетер

Дивертикули сечового міхура можуть бути вродженими і набутими, поодинокими і численними. Їх наявність негативно позначається на здоров’ї людини, оскільки вони створюють передумови для розвитку хронічних інфекцій, провокують появу каменів. Гарантовано позбавити від цієї патології може лише хірургічне втручання.

Показання для видалення дивертикула сечового міхура

Невеликі та нечисленні дивертикули, котрі не позначаються на якості життя людини, можна деякий час спостерігати. Але за певних обставин, їх треба видаляти.

Потреба у допомозі хірурга виникає, коли:

 1. Дивертикул перетискає шийку сечового міхура та перешкоджає сечовиділенню.
 2. Тисне на сечовід та порушує відтік сечі з нирки.
 3. Стає вогнищем хронічної урологічної інфекції.
 4. В порожнині дивертикула утворюються камені.
 5. На його стінці починає розвиватися новоутворення.

Хірурги Духовно-медичного центру прагнуть завжди обрати той підхід, котрий найбільше покращить якість життя людині. Оптимально ефективним є радикальне вручання, при котрому видаляється повністю все випинання.

Підготовка до операції

Оперативному втручанню передує обстеження пацієнта. Дані досліджень надають змогу спланувати найбільш ефективний хід операції. До переліку входять:

 • Загальний аналіз крові та сечі.
 • Біохімічний аналіз та дослідження системи згортання крові.
 • УЗД органів малого тазу, черевної порожнини та позаочеревинного простору.
 • Уретроцистографія.
 • Комп’ютерна томографія.
 • Цистоскопія.

Найціннішу для визначення хірургічної тактики інформацію дає цистоскопія: вона дозволяє визначити розташування дивертикулу та входу до нього. КТ та УЗД показують його розміри, наявність та ступінь зрощення з прилеглими тканинами. В залежності від отриманих даних, здійснюється планування перебігу операції.


Якщо передбачається загальна анестезія, то проводиться підготовка кишківника: легка їжа напередодні та повне голодування з вечора перед операцією, очисна клізма. Але зазвичай використовується спинномозкова анестезія. Вона повністю позбавляє чутливості нижню  частину тіла, однак не впливає на свідомість.

Одразу після втручання, може виникнути потреба у встановленні на короткий час сечоводних катетерів.

Вибір методики

Місця проколів для лапароскопічного видалення дивертикула сечового міхурв

Місця проколів для лапароскопічного видалення дивертикула сечового міхура

Провести операцію можна двома шляхами. Перший передбачає розсікання шкіри, м’язів та очеревини лише для того, щоб отримати доступ до сечового міхура. Ця метода характеризується великою раною, значною крововтратою та тривалим загоєнням.

Другий шлях – лапароскопія – більш сучасний, прогресивний та щадний. Замість розрізу – проколи до 1 см у діаметрі. Застосовуються мініатюрні інструменти та ювелірна техніка.

Висока професійність лікарів постійно вдосконалюється під час регулярних стажувань у передових закордонних клініках. Тому хірурги клініки Біляка завжди надають перевагу найбільш ефективному та безпечному способу – лапароскопічному.

Хід втручання

Традиційна хірургія передбачає два загальні варіанти видалення дивертикулу: з розтином стінки сечового міхура (трансвезікальний спосіб) та зі збереженням цілісності органу (екстравезікальний).

Це ж саме можна робити, майже не завдаючи шкоди організму пацієнта. За допомогою лапароскопічних інструментів дивертикул визначають, знаходять його шийку та, використовуючи ендоножиці, відсікають від міхура. Капілярна кровотеча зупиняється термокоагуляцією.

Через утворений отвір, порожнина сечового міхура оглядається ще раз. Якщо інших аномалій не знайдено, то місце, де раніше знаходилась шийка дивертикулу, герметично зашивається безпечним шовним матеріалом. Відсічений фрагмент виймається з черевної порожнини через один із проколів.

Етапи лапароскопічного видалення дивертикулу сечового міхура

Етапи лапароскопічного видалення дивертикулу сечового міхура

Трапляється таке, що у порожнину вип’ячування впадає сечовід. Тоді резекція дивертикула супроводжується уретероцистонеостомією із застосуванням антирефлюксних методик.

Після втручання, встановлюється сечовивідний катетер на кілька днів. При трансвезікальному варіанті операції, може встановлюватися дренажна трубка в надлобковій ділянці. На завершення, черевна порожнина оглядається на предмет надійності гемостазу. Інструменти виймаються, проколи закриваються лейкопластирними пов’язками, або на них накладаються один-два шви.

Особливості лікування в клініці

Видалення дивертикула сечового міхура проводиться з урахуванням індивідуальних та вікових особливостей пацієнта. Професійність лікарів та першокласне обладнання дозволяють проводити втручання безпечно та з незмінним успіхом.

Кожному пацієнту забезпечується харчування стравами з екологічно чистих, органічних продуктів. В клініці, людина перебуває в окремій палаті готельного типу.

Організовується індивідуальний сестринський пост реанімаційного профілю. На весь час перебування у стаціонарних умовах, забезпечено спостереження професійного та досвідченого лікаря. Швидкому відновленню сил та здоров’я сприяють сеанси озонотерапії.

Вартість операції: 19700 грн.** Вартість операції включає в себе забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

 • стандартне обстеження пацієнта
 • консультації спеціалістів
 • медикаментозне та хірургічне забезпечення
 • цілодобовий нагляд лікаря
 • індивідуальний медсестринський пост
 • перев’язки і всі медсестринські маніпуляції
 • харчування
 • перебування в клініці