Перекриття просвіту сечоводукаменем

Перекриття просвіту сечоводу каменем

Перекриття просвіту сечоводу каменем (конкрементом) – важке ускладнення сечокам’яної хвороби. Ниркова колька – сам по собі дуже неприємний стан, але припинення відтоку сечі з нирки через обтурації просвіту сечоводу – це вже серйозна загроза. Особливо, якщо нирка єдина.

Тому камінь нирки повинен бути прибраний. А якщо він пройшов в сечовід і там застряг, то прибраний негайно. Провести видалення каменю сечоводу лапароскопічним методом Вам допоможуть кваліфіковані та досвідчені фахівці клініки Біляка.

Використання цього щадного і малотравматичного методу оперативного втручання допоможе при великих, щільних конкрементах, загнаних каменях сечоводу.

Терміново провести лапароскопічну уретеролітотомію необхідно при пієлонефриті нирки з каменем. Тим більше, що тільки хірургічне видалення каменю служить гарантією позбавлення від нього.

Підготовка до операції

Передопераційне обстеження проводиться для оцінки стану пацієнта, дозволяє визначитися з методикою втручання, ступенем анестезії. Найважливіше – знайти і визначити місце розташування каменю.

.

Рентгенографія сечовивідних шляхів

Рентгенографія сечовивідних шляхів

У обов’язковий перелік включаються:

 • загальний і біохімічний аналіз крові;
 • клінічний аналіз сечі (при збереженні відтоку);
 • УЗД (для виявлення конкременту);
 • оглядова і контрастна
 • при необхідності – КТ.

Отримані дані допоможуть хірургам Духовно-медичного центру провести операцію найменш травматично, найбільш швидко і ефективно.

Анестезіологічне забезпечення передбачає загальний наркоз. Хоча його інтенсивність при лапароскопічних втручаннях набагато нижче, ніж потрібно в традиційних випадках, пацієнт повинен бути до нього підготовлений. Всі деталі Вам роз’яснять фахівці клініки Біляка. Загалом же показано харчування зі зниженим вмістом клітковини, відсутнім газоутворенням.

Типові місця проколів при трансперитонеальному (трансабдомінальному) доступі

Типові місця проколів при трансперитонеальному (трансабдомінальному) доступі

Хід операції

Положення – традиційне для втручань на нирці. Пацієнт розташовується на здоровому боці. Доступ до проблемного ділянці можна одержати як трансабдомінально, так і ретроперитонеально.

Розрізняються необхідністю розтину очеревини в першому випадку і відсутністю такого у другому. У кожного методу свої показання до використання. Професіоналізм хірургів клініки дозволяє використовувати будь-який з цих доступів.

Подальша тактика залежить від розташування каменю: у верхній, середній або нижній частині сечоводу, і відрізняється в деталях. Спільним для всіх трьох варіантів буде момент видалення каменю.

Типові місця проколів при ретроперитонеальному доступі

Типові місця проколів при ретроперитонеальному доступі

Оскільки обтурація призводить до травми слизової оболонки сечоводу, його розсічення проводиться трохи вище від локалізації каменю. Потім конкремент витягується з сечоводу і виводиться з черевної порожнини (зазвичай – через отвір для сантиметрового троакару).

Сечовід стентується і вшивається. Ставиться дренаж. Після візуального контролю гемостазу і витягання троакарів, на проколи накладаються шви.

Середній час проведення маніпуляції становить 40-90 хвилин.

Особливості лікування в клініці

Деякі деталі операції залежать від розташування конкременту. Але досвід, сучасне обладнання і знання, отримані в провідних клініках Європи та США, дозволяють хірургам Духовно-медичного центру досягати незмінно позитивного результату при лапароскопічній уретеролітотомії.

.

Харчування пацієнтів після операції

Харчування пацієнтів після операції

По закінченню втручання, пацієнт переводиться до індивідуальної палати. Її оснащення відповідає провідним європейським і світовим стандартам. Крім лікарського спостереження передбачено індивідуальний цілодобовий медсестринський пост.

Продумане повноцінне харчування забезпечує пацієнта свіжими і екологічно чистими продуктами. Меню складається з урахуванням індивідуальних особливостей клієнта клініки.

Швидкому відновленню здоров’я сприяє перевірена і ефективна озонотерапія.

Повноцінний індивідуальний підхід до пацієнта забезпечує короткий післяопераційний період. Зазвичай, після лапароскопічної уретеролітотомії в клініці Біляка не доводиться перебувати в стаціонарі більше 4-5 днів.

Вартість операції: 16 900 грн.** Вартість операції включає в себе забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

 • стандартне обстеження пацієнта
 • консультації спеціалістів
 • медикаментозне та хірургічне забезпечення
 • цілодобовий нагляд лікаря
 • індивідуальний медсестринський пост
 • перев’язки і всі медсестринські маніпуляції
 • харчування
 • перебування в клініці