Гострий апендицит

Гострий апендицит

Найбільш часте показання для невідкладної хірургічної допомоги – гострий апендицит. Це абсолютне показання для видалення червоподібного відростка. Вперше про апендектомію згадується в 1735 році.

Техніка операції відпрацьована до дрібниць, але все одно неможливо приховати шрам в правої клубової області, та й без ускладнень, буває, не обходиться. Позбутися від цих негативних сторін хірургічної допомоги здатна лапароскопічна апендектомія.

Для успішного результату найбільш важливі дві речі – кваліфікація хірурга і оснащення операційної. У клініці Біляка в наявності не тільки найсучасніше лапароскопічне обладнання, а й серйозне ставлення до професіоналізму лікарів. Хірурги регулярно проходять стажування у провідних світових клініках. Крім цього, акумулюється і свій досвід. Це дозволяє впроваджувати і дотримуватися світових стандартів при лапароскопічному видаленні апендикса.

Вперше лапароскопічне видалення апендиксу було проведено у 1983 році в Німеччині. Клініка Біляка дає можливість провести лапароскопічну апендектомію на світовому рівні в Україні.

.

Типові місця установки троакарів при лапароскопічній апендектомії

Типові місця установки троакарів при лапароскопічній апендектомії

Показання для цього одне – гострий апендицит незалежно від його форми.

Підготовка до операції

Потреба у терміновій допомозі хірурга змушує скоротити підготовчий період до мінімуму. У перелік обстежень входять клінічні аналізи крові і сечі, дослідження системи згортання крові. Обов’язково проведення УЗД органів черевної порожнини. З переліку процедур призначається очисна клізма.

Хід операції

Положення пацієнта – на спині. Перший троакар вводиться в області біля пупка. Наступні два – так, як показано на малюнку. Для їх безпечного введення черевна стінка зсередини підсвічується з першого троакару.

Видалення відростку методом лапароскопічної апендектомії

Видалення відростку методом лапароскопічної апендектомії

Активний запальний процес в черевній порожнині швидко призводить до реактивного запалення прилеглих тканин. Особливо реагує очеревина, формуючи спайки. Тому наступне, що робить хірург – оглядає черевну порожнину, щоб знайти червоподібний відросток. Ревізії піддаються і доступні органи: кишечник, вміст малого тазу. Це робиться для остаточної верифікації діагнозу гострого апендициту. У цьому процесі приходить на допомогу можливість змінювати геометрію операційного столу, пацієнту надається найбільш вигідне для лапароскопічної апендектомії положення.

Після виявлення, відросток вичленяється з навколишніх тканин і відокремлюється від сліпої кишки, брижі.

Запалений апендикс завжди набряклий, може містити вогнища нагноєння. Іноді доводиться вдаватися до техніки ретроградного лапароскопічного видалення апендикса. У цьому випадку спочатку виявляється його початок, він відсікається від сліпої кишки і перев’язується. Вже потім – вичленяється з брижі.

Застосування техніки ретроградного лапароскопічного видалення апендикса

Застосування техніки ретроградного лапароскопічного видалення апендикса

Для його вилучення з черевної порожнини після видалення, використовується спеціальний пластиковий контейнер. Мішечок згодом видаляється через отвір для найширшого троакара. При необхідності, прокол трохи розширюється.

Деякі труднощі становлять рідкісні варіанти розташування апендикса (позаочеревинне, позаду сліпої кишки, підпечінкове). Однак професіоналізм хірургів Духовно-медичного центру дозволяє успішно справлятися з такими «сюрпризами». Відпрацьовані методики вирішують ці виниклі обставини.

По завершенні основних етапів лапароскопічної апендектомії, хірург повторно проводить ревізію органів черевної порожнини, ретельно контролюється гемостаз. Приблизно, для лапароскопічного видалення апендикса в Духовно-медичному центрі, потрібно близько півгодини. Троакари витягуються, проколи закриваються.

Вилучення апендиксу з черевної порожнини після його видалення

Вилучення апендиксу з черевної порожнини після його видалення

Особливості лікування в клініці

Крім найвищого рівня надання медичної допомоги, в клініці Біляка дотримуються вимоги індивідуального підходу до кожного пацієнта. Це проявляється, починаючи з харчування, закінчуючи увагою персоналу.

Меню складається для кожного пацієнта окремо. До складу входять тільки екологічно чисті продукти.

Палата – індивідуальна, оснащена за прикладом передових клінік Європи. У післяопераційному періоді, за відновленням пацієнта здійснюється лікарський контроль. Організовується індивідуальний сестринський пост.

Активно використовуються фізіотерапевтичні методи лікування, найпрогресивніший з яких – озонотерапія. Сприятливий вплив іонізованого кисню відбивається на скороченні післяопераційного періоду.

.

У більшій частині, термін перебування в умовах стаціонару після лапароскопічної апендектомії в клініці Біляка не перевищує трьох діб.

Вартість операції: 8900 грн.** Вартість операції включає в себе повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • стандартне обстеження пацієнта
  • консультації спеціалістів
  • медикаментозне та хірургічне забезпечення
  • цілодобовий нагляд лікаря
  • індивідуальний медсестринський пост
  • перев’язки і всі медсестринські маніпуляції
  • харчування
  • перебування в клініці